Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88

Thread: Алфа GT ?!?!?!?

  1. #76
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Да ъпна малко темата с един въпрос :
    18ки Джанти на 8J ET35 дали ще влязат на ГТ-то ?
    Зависи от гумите,но не би трябвало да е проблем с оригиналния размер за ГТ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #77
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Зависи от гумите,но не би трябвало да е проблем с оригиналния размер за ГТ
    Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта?
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  3. #78
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта?
    За 8J джанта, може и да обмислиш и 235/40 . (8J шерока джанта си е)

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Ами ... 225/40 - да скачам ли в играта?
    Абсолютно - а и спирането е далеч по добро......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #80
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Не се прежалих за 18ките ... тези прекалено ми харесаха как се връзват ... Click image for larger version. 

Name:	20130419_190939.jpg 
Views:	167 
Size:	96.8 KB 
ID:	113088

    Click image for larger version. 

Name:	20130415_203442.jpg 
Views:	149 
Size:	96.3 KB 
ID:	113089
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  6. #81

    Default

    Страшни джанти, много са и лепнали. Браво!

  7. #82
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Дойде ми време за още 1 ъпгрейд ... купих оригинална BOSE система.
    Някой някакви идеи как се връзва това животно ? Трябва ли да сменявам плеъра ?
    Имам усилвател, буфер, кабел от тях до отпред, 4 колони и 2 пищялки ... Пробвах да потърся тук из темите, ама ... не ми се получи ...
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  8. #83

    Default

    С Босе-то ще видиш малко зор колега.Окабеляването е различно от това на Сток музиката.Ако си със Оригиналния плеър (Blaupunkt) ,ще си спестиш едни 40 лв. поне за допълнителни кабели и преходници,но пък за сметка на това ще ти трябва други кабели от акумолатора до CD-to и до багажника.Аз като слагах мойто Босе ми отне ден и половина,а и работата не е хич малко,но аз съм и с друго CD и като цяло положението беше "мада фака" .
    Успех колега ,ще се справиш

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  9. #84
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    P020 е радиото
    P070 е BOSE усилвателя
    Last edited by ecotronic; 30-10-2013 at 11:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #85
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Евала за бързите отговори, но ме надценявате много
    На мен трябва да ми се обясни като на идиот - този кабел там, онзи - тук ...
    А с тези схеми единственото, което ми казахте е, че трябва да ида при някой да го свърже
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  11. #86
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не са толкова сложни нещата. В момента имаш 4 колони свързани директно към радиото (горната схема).
    Монтирането на BOSE - то се състои в това тези изходи на радиото да се разкачат от говорителите и да се закачат на новия усилвател. Старите тонколони + субуфера пък трябва да се закачат на новия усилвател.
    На новия усилвател трябва да се осигури захранване и един кабел за управление от радиото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #87
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Така ... първо да се извиня че може да изнервям с бавността си
    Имам кабел, който излиза от усилвателя и стига до радиото ... там има 2 букси(1 мъжка, 1 женска) с по 5 пина на 2 реда, общо 10. Логиката ми е, че евентуално в радиото отзад трябва да има същата букса, която да влезе в женската букса от усилвателя, а мъжката от усилвателя да отиде в радиото. Представям си го, че това е букса с всички сигнали към колони в колата. Прав ли съм ?
    Другото което излиза от огромната букса на усилвателя са 2 къси букси, които предполагам, че трябва да отидат в буфера. Едната я видях и на буфера ... на него е женска и мъжката от усилвателя ще си влезе. Но имам още една, която нямам никаква идея за къде е. И третото, което имам е обувка за маса, която все ще намеря къде да я кача
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  13. #88
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За да се направи свързването както е направено заводското, трябва да се подсигурят и буксите D068А, D068B и D068C - това са буксите в които трябва да се включат буксите, които стоят на кабелите откъм усилвателя. Кабелите на тези букси пък правят връзка със старата инсталация.
    Можеш да минеш и без тези букси, но тогава ще трябва гледайки схемата кабел по кабел да се закача на съответното място а буксите от усилвателя ще трябва да се махнат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •