Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: DOT 5 спирачна течност....

  1. #1

    Default DOT 5.1 спирачна течност....

    ....някой кара ли с такава - впечатления и отзиви......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 26-02-2010 at 12:29.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ....някой кара ли с такава - впечатления и отзиви......
    Не е ли 5.1 ?

  3. #3

    Default

    Се тая.....
    Напоследък взех да наблягам доста на момента "спиране"......
    А и ако някой може да препоръча нещо ще е най - добре......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-02-2010 at 22:34.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ....някой кара ли с такава - впечатления и отзиви......
    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Не е ли 5.1 ?
    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    ...Руски форум - задаваш въпрос и на теб ти задават...
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    @ФЕРАРИСТ - Кamen666 e с такава, питай го

    @Pepo

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    какво точно очакваш да се промени?
    ако спираш интензивно и много често, има спирачни течности с повишена темрпература на кипене - в рали спорта ги позлват знаеш.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Чел съм, че не е репоръчително да се сменя типа на течността.

    За чий ви е DOT5, при положение, че дори 8С е с DOT4, както е цялата гама на АР

    Ако колата се кара на писта - ДА! Хубаво е да се сложи DOT5, за да се гарантира по-висока темп. на кипене, ама за ежедневките ... няма смисъл, според мен.

    DOT4 има темп. на кипене +270 градуса! Това е доста висока температура! Не знам дали гумените мъркучи ще издържат на повече ... заменят се със спортни, които са метални.

  8. #8
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    Спирачна течност DOT 5.1 е доста силна за обикновената спирачна система.Нямам лични наблюдения,така съм чувал.
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  9. #9

    Default

    Ми сметнах че не е нужно да има тракдей че да ползвам такава......все пак не очаквам нещо неземно, но все пак доста неща набодах по елементите оказващи влияние на момента "спиране", трябва и течноста на вдигна едно ниво нагоре......щото секи гледа да вдигне коне, торк и прочее, ама момента спиране остава някак си настрани......
    Е....ся верно че иде и тракдей, а на писта спирането е почти толкоз важно както и ускоряването.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Default

    Ники я прочети тази тема ще ти е от полза

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F7%ED%EE%F1%F2
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колкото и лудо да съм карал в града/извън града ( газ-спирачки ) не съм имал проблем с нормалната спирачна течност..(предполагам ДОТ4)...

    ВИж ОБАЧЕ на трак дея миналата година същата тази течност ми изкипя и започна да излиза през капачката (затворена) на резервоарчето на спирачната течност
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    DOT4 има темп. на кипене +270 градуса! Това е доста висока температура! Не знам дали гумените мъркучи ще издържат на повече ... заменят се със спортни, които са метални.
    Имам.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, аз съм с дот 5.1 . Дот 5 не си слагай, защото е силиконова и ще трябва да си подмениш всичко възможно по спирачната система, за да не се пресече. Колкото до дот 5.1(или по друг начин казано дот 4+) -доста е особена, дори на пипане, много е....синтетична . Не е "по-силна" от дот 4, но е по-добра, защото не разяжда боята, абсорбира по-малко вода, има по-висока темперетура на кипене и не раздваря уплътненията. Тъй като е напълно синтетична "гъбясването" на спирачните маркучи е сведено до минимум, съвместима е с дот 4 и дот 3, такаче слагай смело. Разликата в цената е левчета, а при всички положения е по-добрия вариянт.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колкото и лудо да съм карал в града/извън града ( газ-спирачки ) не съм имал проблем с нормалната спирачна течност..(предполагам ДОТ4)...

    ВИж ОБАЧЕ на трак дея миналата година същата тази течност ми изкипя и започна да излиза през капачката (затворена) на резервоарчето на спирачната течност
    е то на дракон има 2 спирания - едно голямо и едно по-леко... как е изкипяла странно. Другия вариант е да е била като ниво на максимума! Иначе 270 градуса незнам как си ги стигнал, или е дот 3, или нещо не е наред.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ники, не е препоръчително сп. течност да се сменя с по-висок клас, ремонтите са ти в кърпа вързани. Всеки следващ клас сп. течност е по-агресивен, горе долу както при маслата. Ако не си сменял редовно (разбирай на всеки 2години) дори и да смениш със същия клас пак има голяма вероятност да хвърлиш всички възможни помпи, казвам го от горчив опит с доста коли. Всеки може да стигне до същия извод и по-трудния начин, нямам против. Спирачната течност я мори влагата, която поема с годините имам и такъв уред за проверка на годност, както и машина за смяна на сп. течност. Който иска може да му замеря сп.течност безплатно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •