Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Протече ми горивната помпа 147 1.9 JTD 8v

  1. #1
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default Протече ми горивната помпа 147 1.9 JTD 8v

    Колеги, в тази тема искам да ви кажа какъв проблем имам и да ви помоля да споделите кой как го е разрешил или поне да ми дадете съвет. Това стана някъде в средадата на декември, съвпадна със слагането на чип и застудяването! Доколкото знам при чипосване налягането не се повишава (или поне не драстично), тъй че би трябвало да не е от това. Другото, което смятам, че е спомогнало е застудяването! Мисля така, защото колата ми за първи път "вижда" температури под 5 - 10 градуса, тоест нафтата по-лесно си намира пролука във свития метал. Следя теча всеки ден и забелязвам, че колата като загрее капенето намалява или спира напълно, защото метала се разширява предполагам. А самото капене е отдолу от мястото, в което една метална плочка прилепва към корпуса на помпата(поне така го виждам)! Разхода естествено се повиши, но не драстично! Бях си внушил, че колата не върви добре, но я тествах със 156SW 2.4jtd 136к.с + чип= около 170к.с и в 4-те старта до 160км/ч го бих с 2-3 коли или повече. Споделете, според вас какъв е проблема- уплатнения на помпата, притягане на болтовете на плочката, прецакани вътршности......!?
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Доста често се случва да протече помпата.Това се получава от спичане на гумичките.Проблема се решава с де-монтаж на помпата и смяна на комплекта уплатнения.Не е трудна смяната,но все пак трябва да знаеш какво правиш.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Аз определено, няма да се справя, защото работата е минимум като смяна на ремък! Самите уплатнения къде се намират и доколкото те разбирам не трябва да се прави в сервиз на БОШ? Като цена на ремонта какво да очаквам?
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  4. #4
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Колега и аз имах същия проблем по коледа, първоначално , няколко дена палих много трудно , и един дъждовен ден не успях да запаля , звъннах на колегата Радо и ми каза да погледна под колата дали има локвичка. Ама понеже валеше , цялата улица беше станала мазна от нафтата . След това тръгнаха да ме дърпат към сервиза за Поморие , и още в Бс. докато пуснах да превърти двигателя , колата запали. Закарах я на ход до Поморие и по пътя я настъпах и си вървеше идеално. След като пристоя няколко часа , после пак не поиска да запали. Едното от капачетата течеше като лейка , става дума за това което се пада от долната страна. Сложихме нова помпа и колата се оправи . Та преди затрудненото палене имаше един проблем , а именно при рязко ускорение на 4та и 5та се появяваше едно яко претрисане от 1800 до 2200 оборота . След смяна на помпата това изчезна. Бях решил да видя как стоят нещата с ремонта на тези помпи , обадих се на 1-2 места и ми казаха , че само за ревизиране и евентуална смяна на гарнитурки взимали 200-250 лева. Проблема е там , че няма да се размине само с това а може и да е заминало някое клапанче или нещо друго , което ще направи ремонта към 400-500 лева. Колегата Радо каза ми каза , че за ноември и декември имало много коли с този броблем и май основна причина били горивата.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  5. #5
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Колега, а новата помпа не е ли много скъпа? Забравих да кажа, че и в големите студове си палех без проблем!!! Колата е на 135к реални км.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  6. #6
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз си сложих втора ръка от 156 . И със сигурност това ми е излезнало по-евтино от ремонта на старата. Новата е 2003 година , а старата 2000та . А относно паленето и аз си палех без никакви проблеми , дори със слаб акумулатор , точно една седмица палеше трудно преди да почине .
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    Колега, а новата помпа не е ли много скъпа? Забравих да кажа, че и в големите студове си палех без проблем!!! Колата е на 135к реални км.
    За помпата е важно повече колко км е работила, а не години Важното е, че при теб всичко е ОК ...

    В горивата наливат всякакви лайна, за да компенсират откраднатото така, че е възможно да се разшлякат уплътнения и гарнитура

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    А помпите освен това се ремонтират. Има части за тях и се правят като нови.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    Колеги, в тази тема искам да ви кажа какъв проблем имам и да ви помоля да споделите кой как го е разрешил или поне да ми дадете съвет. Това стана някъде в средадата на декември, съвпадна със слагането на чип и застудяването! Доколкото знам при чипосване налягането не се повишава (или поне не драстично), тъй че би трябвало да не е от това. Другото, което смятам, че е спомогнало е застудяването! Мисля така, защото колата ми за първи път "вижда" температури под 5 - 10 градуса, тоест нафтата по-лесно си намира пролука във свития метал. Следя теча всеки ден и забелязвам, че колата като загрее капенето намалява или спира напълно, защото метала се разширява предполагам. А самото капене е отдолу от мястото, в което една метална плочка прилепва към корпуса на помпата(поне така го виждам)! Разхода естествено се повиши, но не драстично! Бях си внушил, че колата не върви добре, но я тествах със 156SW 2.4jtd 136к.с + чип= около 170к.с и в 4-те старта до 160км/ч го бих с 2-3 коли или повече. Споделете, според вас какъв е проблема- уплатнения на помпата, притягане на болтовете на плочката, прецакани вътршности......!?
    И аз съм го минал този път.Ремонта ми беше 350лв.Помпата се сваля - ревизира и смяна на всички гарнитури и уплътнения без да се сваля ангренажния ремък.След това се проверява на стенд и тогава се качва обратно.
    Жоро 147 1.9 JTD

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JORKOOO View Post
    И аз съм го минал този път.Ремонта ми беше 350лв.Помпата се сваля - ревизира и смяна на всички гарнитури и уплътнения без да се сваля ангренажния ремък.След това се проверява на стенд и тогава се качва обратно.
    Би ли обеснил как се сваля без ангренажа след като помпата държи ангренажа Освен това смяната на гумените уплътнения може да струва 350 лв но пълен рециклаж на помпата струва доста повече
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by JORKOOO View Post
    И аз съм го минал този път.Ремонта ми беше 350лв.Помпата се сваля - ревизира и смяна на всички гарнитури и уплътнения без да се сваля ангренажния ремък.След това се проверява на стенд и тогава се качва обратно.

    Къде го правят това нещо

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #12
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Би ли обеснил как се сваля без ангренажа след като помпата държи ангренажа Освен това смяната на гумените уплътнения може да струва 350 лв но пълен рециклаж на помпата струва доста повече
    Не пълен рециклаж,буталата и бяха добре,написал съм само гарнитури и гумени уплътнения.Ремонта беше правен в Бош Дизел на гара Искър,майсторите твърдяха ,че не са сваляли ангренажа.
    На въпроса ми КАК?
    Имат Скоба или Планка със скоба с която захващат ангренажното колело и ремъка .Остават стационарни - изпънати, без да пада ремъка докато демонтират помпата.
    Дано не Ви обърках тотално с обяснението ми.Един от майсторите там ми е добър познат и го проверих още веднъж.Така е със сигурност.Ще се опитам да пусна по пълна информация,като се запозная с подробностите как става.
    Поздрави!
    Last edited by JORKOOO; 27-02-2010 at 10:10.
    Жоро 147 1.9 JTD

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by JORKOOO View Post
    Не пълен рециклаж,буталата и бяха добре,написал съм само гарнитури и гумени уплътнения.Ремонта беше правен в Бош Дизел на гара Искър,майсторите твърдяха ,че не са сваляли ангренажа.
    На въпроса ми КАК?
    Имат Скоба или Планка със скоба с която захващат ангренажното колело и ремъка .Остават стационарни - изпънати, без да пада ремъка докато демонтират помпата.
    Дано не Ви обърках тотално с обяснението ми.Един от майсторите там ми е добър познат и го проверих още веднъж.Така е със сигурност.Ще се опитам да пусна по пълна информация,като се запозная с подробностите как става.
    Поздрави!

    Не колега, не си ни объркал, наистина може с приспособление колелото да си остане на място - прави са, може

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Не колега, не си ни объркал, наистина може с приспособление колелото да си остане на място - прави са, може
    Благодаря!
    Жоро 147 1.9 JTD

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by JORKOOO View Post
    Благодаря!
    Ами и аз имам доста познати в бош и всеобщото мнение е че някой си измисля врели не кипели
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •