Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130

Thread: Препоръчайте Xenon за късите на 156

  1. #31
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Няма такова нещо. Прочети темата по-отначало, там е написано какъв е проблема и как се решава.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #32
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    С ксенонче х7 съм, 6000к, регулиран идеално!
    Вече над една година и не е мръднал, а го купих по онова време за 50 лв някъде. Колегата вярно е казал, всичко мирише на ориз, само за филипс знам, че се правеха в Корея, но това в миналото!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Не искам да разубеждавам никои но тези китове са ала бала.Ефекта от тях е яко заслепяване на насрещната кола.Аз лично го изтърпях 1 ден.Стана ми неудобно от колегите.Колкото и да се регулират-това е положението.Иска си лупи да насочват лъча.

  4. #34
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    С тия китчета точно това е ефекта, един колега с 156 вагон ми извади очите тая вечер на изхода от Младост към околовръстното.
    Фаровете на 156 без лупите НЕ стават за ксенони.

    Не, че на някой му пука де... поне 20 коли имаше с още по-противни фарове от нашите, вирнати в небесата и с ксенон.

    Изобщо намразвам карането на тъмно...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #35
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    С тия китчета точно това е ефекта, един колега с 156 вагон ми извади очите тая вечер на изхода от Младост към околовръстното.
    Фаровете на 156 без лупите НЕ стават за ксенони.

    Не, че на някой му пука де... поне 20 коли имаше с още по-противни фарове от нашите, вирнати в небесата и с ксенон.

    Изобщо намразвам карането на тъмно...
    Напротив, става........
    Защото без ксенон не с вижда нищо......
    И въобще на повечето марки и модели коли на които фаровите им севтят добре без ксенон, си бляскат доста силничко и дразнят отсрещните, например моделите на опел......
    Общо взето всичко което осветява добре пътя си дразни отсрещните.......
    Тук вече разликата м/у дразнещи и заслепяващи........... нека всеки сам да си е направи..........
    Разликата м/у ксенона и хаогенните крушки на нашите фарове е, че колкото повече вдигаш фара на горе:
    с ксенона виждаш все по-добре.
    а с хаогена започваш да не виждаш защото светлината започва да се губи.
    Просто колегите които имат ксенон да си го свалят малко по-надоло за да не заслепяват.....
    Идеален вариант да осветяваш пътя добре и надалеч, няма.......
    Ся накой ще напише с лупи........... да не ви казвам как са ме заслепявали коли с лупи навирени на горе.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #36
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не става колега, не става.
    Отблясъците от метализираните компоненти пред рефлектора винаги ще ги имаш.
    Както и неправилната форма на светлинния сноп.
    С лупи заслепяваш само ако са вирнати нагоре, с нашите фарове... не заслепяваш само ако са забити на 2 метра пред колата (говоря с ксенонови крушки де).
    Имам ксенон на 146 та, имах и на 156 та, та мога да направя разликата... и го махнах от 156 та защото дори реглажа не помагаше, като застана срещу стена имаше отблясъци на доста места над условната линия.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #37
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абсолютно не съм съгласен с по-горния пост(да не го цитирам че е доста дълго).
    1во. Ксеноновите лампи са пълни с газ, който свети в целия балон на крушката, от там идва различния сноп светлина(при халогенните е нажежаема жичка която е строго фиксирана съобразена с типа на фара), който се разфокусира от рефлектора и съответно се получават отблясъци които пречат на насрещноидващите,колкото и да се свалят фаровете надолу тия отблясъци не може да се премахнат.
    2ро. Светлинния сноп при лупите е виксиран до определена височина тъй като зад лупата има метална пластина. Точно затова се получава като срязана с нож светлина когато застанеш срещу стена. Естествено когато фаровете са вдигнати повече от необходимото заслепяват и то доста, но при добър реглаж всичко си свети повече от добре.
    Та това е колеги, дано сте разбрали разликата..

    пс По-по-горния пост имах предвид.
    Last edited by mirchozo; 12-01-2011 at 23:24.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #38
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Да отблясаци има и може би леко дразнят отсрещните, но и всички коли с добре светеши фарове без лупи също дразнят....
    Това ми беше основната мисъл...........
    Но от както имам ксенон виждам.........
    Хаогените ми бяха Филипс +30% и особенно извънградско не виждах нищо......
    Веднъж за 5км. м/у 2-села, пътя осея с малки но дълбоки дупки....... мииииии поне 3-4 доста силни удъра в "дупчици" и доста по-леки....... Тва с хаогените, при скорост 30-50км/ч..........

    Стават си ксеноните и се вижда..........

    Просто трябва да се задоволим да виждаме малко по-наблизо, но добре........
    Все пак не сме само ние на пътя.......... Нека не пречим на другите......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #39
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Карам с ксенон, и съм го регулирал добре, на 156-цата ми, никога не са ми светили, че заслепявам, ама никога!
    Когато застана на 25 метра пред колата не заслепява. Регулирането по хоризонтала и вертикала решава проблема.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #40
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    някои не може ли да качи снимки как му светят фаровете с ксенон,хем искам да си сложа,хем не искам да дразня насрещно движещите се
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  11. #41
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Моето мнение е че какъвто и ксенон да сложиш ще заслепяваш, варианта е да ги свалиш максимално надолу, но пък тогава пак няма да ти вършат работа на 100%.
    Естествено можеш и да ги оставиш за да ти е на теб готино, но пък ще те псува всеки идващ насреща. Избора си е твой, дет се вика каквото и да избереш все е грешно
    За да не е спам, препоръчвам ти Луксима, по-скъпи са но пък доста по-качествени от обикновенните китайчета.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #42
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Като го регулираш, първо сложи врътката на най-ниската точка да свети фара и след това регулираш!
    Какъвто и да е ксенон ще ти върши работа, и ще е в пъти по-добре от халогенните жълти крушки. Вс се прави в Китай, само Филипс в Корея. Него го препоръчвам, но е скъп. Ако фара ти е запазен ще свети добре.
    Не се залагвай мн мн по марки, ако е от Бг и се съмняваш в произхода му си вземи с гаранция! Ако не ти пука мн за гаранцията вземай евтинко.
    Карам с ксенон с тънки баласти, поръчвал съм си го аз от Китай, и вече над една година съм с него и нямам грижа, свети си добре, и е здраво вс!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #43
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    А ако ти се занимава, купуваш един ксенон от 80лв, едни лупи за още 80лв, 10лв. черен спрей мат и си правиш чудни фарове
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  14. #44
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by RangeUser View Post
    А ако ти се занимава, купуваш един ксенон от 80лв, едни лупи за още 80лв, 10лв. черен спрей мат и си правиш чудни фарове
    ...общо 170лв. ...
    А за още 50лв. отгоре си взема лупи с биксенон и angel eyes, които се монтират поне 5 пъти по-лесно и бързо.
    Играл съм ги и двата филма, и честно казано за 50лв. отгоре предпочитам втория, но все пак всеки сам решава.
    И какъвто и ксенон да се сложи на обикновен рефлектор, както и да се регулират след това фаровете смятам, че няма да свети както с лупи...
    Last edited by nblagoev; 14-01-2011 at 01:06.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  15. #45
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    Angel eyes ако кара БМВ, всичко друго е голфаджийска история за мен. Иначе наистина си е филм да ги направиш, но е забава.
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •