Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81

Thread: Перфектната музика

  1. #76
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by Bladerunner
    Уау! Сериозен спор заформихте около марките за аудио.

    KGB идеята за Hertz колоните ми се вижда добра особенно модела за 160лв. Смяташ ли че като първа стъпка мога да го взема и да сменя предните говорители + пищялки с него без да ми се наложи да си копувам усилвател???

    Ако се окаже че да това е добър вариянт за мен. За момента ще започна с нещо добро и мога после да го доразвия като зема задни колони и усилвател...

    Още един въпрос... пищялките на този Hertz ще влезат ли в гнездата на сегашните или ще трябва да се монтират външно? Второто хич не ми се нрави като вариант!!!
    Аз само искам да кажа, че като си слагах тубата в Авител и пробвах точно тоя модел на херц отрлед на мойта без да ги връзвам към стъпалото и пак свиреха МНОГО по-добре от сегашните ми синя точка.
    Пуснах едно ЦД на Гари Мур и високите ги държеше доста чисто.
    Лично мнение.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  2. #77
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    както знаем идеална музика няма - хеле в кола
    въпроса е да харесва на слушащия - сотанлато е изилишно робуване на марки
    та варианта е слидния -. колегата отделя два дена - обикаля магазините подред слуша едно и също сд и което най му хареса (не бих се учудил да са китайски колони) си ги купува

    успех
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #78

    Default

    KGB - благодарности за съвета!!! Е, не зех HSK 165, но взех и монтирах ESK 165!!!! Е честно казано не вярвах че Pioneer-а ми може да се слуша така! Пищялките вадят много контрастни и чисти високи честоти. В даден момент чак ми идват малко множко... а woofer-ите.. YESSS!!! Много добър звук направо се кефя. На тестовете почна да криви чак на 50+ което е много над всякакви нормални граници на слушане просто при това ниво в колата не се живее (поне аз немога да ги издържа ).
    И това е без усилвател, директно към Pioneer-чето!

    Единтвеното което гъгне сега са задните елипси...

    Ще е нахално ли ако поискам съвет и за тях?

    По каталога на Pioneer задните елипси май са 6x9... Пак ли да се ориентирам към Hertz? Басови ли да са или 3-4-5..xx лентови?
    _____________________________
    Alfa 156 '98 / 1.8TS - 144k.s.

  4. #79

    Default

    Понеже виждам че тук има много светнати пичове, искам да питам нещо. Изпадна ми едно басче "Lamar" . Пише следните неща: RSW 837, 80-150WATT, 20 OZ, 8 OHM. Не съм технически инвалид и ми е ясно горе долу кое какво значи. Питането ми е дали някой има опит стази марка и дали е добра. Басчето стоешо в един гараж и береше прах. Пича каза че не му трябва и да го взимам. Имам Ланча Капа и стягам качествено озвучаване, не за съзтезани и газария, а да ми гали ушите. Засега съм с оригиналния касетофон . Отпред си купих следния модел
    http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=3885
    Задните са си оригиналните, а човека който ще ми го прави, каза че с хубави кабели и стъпало ще изкара супер саунд. Ще ми прави задните за средни, а на таблото имам и пищялки, които не са никак лоши. Естествено и добро РАДИО ще си взема. Интересува ме баса дали е добър. Благодаря!

  5. #80

    Default

    Аз лично не съм много запознат с тази марка...но ще ти дам един съвет ако говоритела е седял на прашно място (надявам се не и влажно) го изчисти добре с флакон с въздух под налягане

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #81
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами Ламар-а е китайски. Един приятел имаше 2 10-ки на кората и не вадеха хубав звук.Сега сложи един Ланзар 12-ка и просто разликата е огромна.А и успя да ги продуха за 1 месец, сега не може да ги продаде и за 10 лв. Моя съвет е да не се мъчиш да правиш Ламар-а ами като посъбереш ниакой лев сложи нещо по марково.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •