Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Перфектната музика

  1. #31
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    аз влизах във червената 147 демек на KGB в колата и верваите ми че като затворих вратата това което чух беше един много добър саунд и си мисля че затова голяма роля играе изолацията а иначе отвън почти нищо не се чуваше само едно глухо думкане на баса от време на време.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #32
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    mi taka i trrjabva da e kogato muzikata e hubava
    ) vinachi kacheestvoto e svurzano s moshnost , no zavodskata muzika nikoga ne e dostatuchna , moze i oshte

    be daite da si napravim edno nadsvirvane njakoja nedelja i tova e
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #33

    Default

    Хей, някой да е имал проблеми с озвучението в Alfa 156? Аз съвсем скоро си преместих аудиото (Pioneer MP3 Player) от старата Vectra '90, където междо другото звучеше идеално с оригиналните говорители в колата (Blaupunkt са май). Сега в Alfata... пищялките не отлепват изобщо, а предните говорители звучат така ужасно приглушено, че е направо трагедия. Виж задните говорители се справят чудесно...

    Може ли някой да ме посъветва??
    _____________________________
    Alfa 156 '98 / 1.8TS - 144k.s.

  4. #34

    Default

    Да! НО нали знаеш че всичко е свързано с пари. Не знам колко си склонен да дадеш. 156 започва да свири много добре като се сложат хубави преди говорители с пищялки, хубави елипси отзад зад седалките и един субуфер.
    XTruck

  5. #35

    Default

    А също е доста важно за плеяра ти да може да управлява субуфер тогава се изваждат много хубави настройки
    XTruck

  6. #36
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Пламене, честно казано не видях друга кола с такъв хубав звук. Не знам каква беше причината старозагорската 147 да вземе толкова награди, при положение че собственика даже не знаеше каква кола кара ... (а и доколкото знам, е пуснал колата за продажба една или две седмици след Феста... това какво ви говори ???)
    Аз гласувах за теб, и накарах всички познати (и то без някакви особени молби...) да гласуват също за теб. Съжалявам братле ... Не ми трябваше да сядам вътре за да видя какво означава хубаво звучене.
    По отношение на тестовете за най-добра музика - наистина трябва всички участници да пускат едно и също парче от един и същи диск - аз го предложих това на Феста, но никой не ме чу
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #37

    Default

    Иначе казано...сподели какви пари ти се дават, за да ти предложим решение на проблема и после

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #38

    Default

    Плейъра е Pionner DEH-3630MP - 4x50W без контрол на събуфър. В момента определено не мисла за него така че той отпада.

    За парите KGB, прав си трябва да се уточни. Честно казано след като зех колата на скоро финансовия ми хал е малко... никакъв. Знам че за качествено изпълнение по мои груби сметки не трябва да си мисля за нищо под 1.500-2.000 лв, но определено няма да е дори близо до тях.

    Всичко м-у 100 и 400 лв в момента ми е в спектъра...


    ...ааа и съм фен на Pioneer по принцип (пак Valjo е виновен, както и за Alfa-та )
    _____________________________
    Alfa 156 '98 / 1.8TS - 144k.s.

  9. #39

    Default

    За 1500-2000лв. ще ти направиме колата да гърми прозорците

    Ми моят съвет е малко по-малко да правиш нещата.

    1.колони за отпред...евентуално изолация на вратите

    2.Усулвател минимум 4 канален за да може да се пуснат предни колони и събуфер като се вземе.

    3.Субофер

    4.Задни колини ако искаш...сега тука ще започне един спорт...но качествен звук се вади с предни колони и субпфер отзад...задните колони "пречат"...ако решиш да включваш такави трябва да се играеш много с настроиките...обръщане на фази и т.н.

    Ако искаш налягане на звука..тоест да не може да се седи в колата и да те чуват от далече слагаш предни и задни колини и суб от по-ниските класове колони и си готов...

    АЗ лично ти препоръчвам да чуеш и видиш моята и на колега QV 147мицата и да ти обясним някой неща след това ти решеваш какво искаш и ние помагаме с каквото можеме

    При теб поне лесно се смянат колоните...ако не искаш да изпадаш в неща като изолаций и т.н.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #40

    Default

    забравих да ти препорачам марки...

    Hertz за колони...Audison за усилвател....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ще взема вкъщи да си сложа колоните само отпред а субуфъра зад гърба тва за задните колони не си много прав ма аз имам само да добавя че всеки си има слух и ако ти харесва колата на КГБ, QV или някоя друга по добре я изкопирай наготово , не за друго ма хората са се бъхтили да ги направят както им харесва . Няма нужда да откриваш топлата вода
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default относно тонколони

    Добри ли са тонколоните на Херц?-туй е моят въпрос
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #43

    Default

    Прав си, ще трябва да чуя явно. Специялно за задните колони мисля да си ги оставя, свикнал съм на 4колонна музика. За събуфера... ми аз ниамам контрол за него в музиката а за момента ниамам идея (и финанси) да я смениям с по-мощна.

    А тези Hertz, прощавай за невежеството, какви са като производител? И как се класират като цифри.. застото ако се окаже че са 150лв говорителя.. x4 ....

    Ако мога да го правя на стъпки ще ми е по-добре. Да кажем първо предни колони, после предполагам ще трябва усилвател + задни.
    Събуфера може ли да се контролира от усилвателя или CD-Player-а трябва да поддържа контрол на събуфер?

    Междо другото - не искам да слушам музиката си извън колата, т.е. идеята ми е да съм вътре и да не ми се пукат тъпанчетата. Правя аудио за собствено удоволствие а не за показност

    Всички избягахте да дадете мнение за Pioneer като колкони... толкова ли са зле или просто при сравнение price/quality излизат по-лоши от Hertz?
    _____________________________
    Alfa 156 '98 / 1.8TS - 144k.s.

  14. #44
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Според мен Пионеер са си ок като колони в твоя случей
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #45
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: относно тонколони

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Добри ли са тонколоните на Херц?-туй е моят въпрос
    едни от най-добрите
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •