Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Забива муцуната като е студена 156 2.0 TS

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    и при мен прави същото,на елкон ми казаха че всичко работи перфектно,мисля че има подобрение като сипя по силен бензин ,но не е само от това
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  2. #17
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аве колеги , завършил съм ДВГ , сумати коли са минали през ръцете ми , и сега съм с дизел... Та незнам кола която студена да работи ,както трябва. Всеки двигател си има работна температура и преди да флезне в нея .... няма как да работи нормално. Относно това ,че ЕКУ то пази двг то съм напълно съгласен. Има по-големи умници и мозъци в този форум , ако греша нека ме поправят.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Екуто го пази от дураци, но колкото и да е студен, съотношението гориво-въздух е такова, че мотора може да се форсира нормално и да тръгне веднага... Филми с кихане и давене - няма!

    Друг е въпроса - колко е полезно да се форсира студен мотор !?!

  4. #19
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Има една наука , която се казва термодинамика , и тя гласи , че охлаждането не е желателен процес. Когато колата е студена , всичките и течности са с по-голяма вискозитет , другото е че метала има свойството да се разширява и свива. Тоест двг то е проектирано да работи топло , а не студено . Ако беше така означаваше , че колите трябва да се карат максмилно студени. За да работи един двигател нормално трябва да е топъл.
    Не ми се задълбава на академично ниво, но софтуера позволява двигателя да се използва и студен. Естествено, всички знаем или така си мисля, че използването на студен мотор, води до по-висок разход и др. нежелани ефекти.

    Но съгласете се - никъде в мануала не пише: "Стартирайте двигателя, изчакайте да достигне 90 градуса и тогава потегляйте!"


  5. #20
    Младши алфист miro__s's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Шумен
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Как така сте напълно съгласни след като незнаеш как е програмирано?

    Все едно утре някой да каже, че сестра ти е курва и с това всички да сме съгласи. Как ти се струва?

    Ами не е така. Даже ще кажа, че на студено колата трябва да върви повече от колкото при работна температура 90гр.

    А до това, че няма кола която на студено да работи добре това е "незнам как да го нарека" изкаване. Да, може да е по-шумен мотора тогава, но не и да кашля, киха и там каквито и други определения има това явление.

    Някой преди се беше изцепил във форума, че това е нормално, че пази двигателя и за това работи с намалена мощност и подобни. И най-лошото е че който не разбира го повярва. Аз също в началото почти го бях повярвал, но след като имах подобни на вашите драми и не изчетох и не изпробвах какво ли не се оказа, че този мотор има много слаби и дребни болежки, които се отстраняват лесно. Стига човек да знае как.

    И не се заблуждавайте, че един като сменил дебитомер и се е оправило, че и при вас е от това. Този порблем може да бъде породен от много неща. Нищо, че симптомите са едни и същи. Кихане, кашляне, пукане в смукателния колектор и подобни са все проблеми по мотора и не само от електрическата част.
    Добре, а какви може да са др. проблеми.Та дасе търсят.

  6. #21
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default мале

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Има една наука , която се казва термодинамика , и тя гласи , че охлаждането не е желателен процес. Когато колата е студена , всичките и течности са с по-голяма вискозитет , другото е че метала има свойството да се разширява и свива. Тоест двг то е проектирано да работи топло , а не студено . Ако беше така означаваше , че колите трябва да се карат максмилно студени. За да работи един двигател нормално трябва да е топъл.
    ти отрече нос системата бе чобек

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by miro__s View Post
    Добре, а какви може да са др. проблеми.Та дасе търсят.
    Колега,напиши "забива муцуната" в търсачката и ще се хванеш за главата, в почти всяка от намерените теми става въпрос за същото или подобно....Явно проблема е един от най срещаните при алфите,но да, проблем си е,не е нормално. Причините ще ги каже доктора. Така като гледам дебитомер е най честата,ламбда,датчик за темп. и т.н....Въпроса е доктора да го бива иначе излишни пари. Ще покарам така докато се опарича малко,и после ще кажа какво е било при мен.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    и при мен прави същото,на елкон ми казаха че всичко работи перфектно,мисля че има подобрение като сипя по силен бензин ,но не е само от това
    До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  9. #24
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой
    Трябва да е заминал сензора нацяло и тогава отчита грешка.Моя също не показа грешка на диагностиката,но като смених дебитомер колата си тръгна както трябва.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  10. #25
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    До колкото разбрах от други теми диагностиката не хваща дебитомера. Ако греша да ме поправи някой
    Хихи, зависи от диагностиката ...

  11. #26
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    ся да не отварям нова тема и аз да си кажа!значе аз от 3 години моята несъм я оправил винаги си има едно глъхнене и леко чудене в един работен диапазон от 1700-2500 оборота,когато е студена!а на всичкото отгоре тва клатене и глъхнене го имам във същия диапазон когато е и загряла!сменил съм свещи,кабели,дебитомер,сонда,датчик на термостата е не се е оправило просто има свикване!на диагностика на място и в движение няма нищо което да се захвана за него!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  12. #27
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Сваляш си дросела, почистваш го, отиваш да ти го адаптират ... и няма клатене, няма глъхнене ...

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Сваляш си дросела, почистваш го, отиваш да ти го адаптират ... и няма клатене, няма глъхнене ...
    Зависи кой ще го адаптира
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by assassin's View Post
    ся да не отварям нова тема и аз да си кажа!значе аз от 3 години моята несъм я оправил винаги си има едно глъхнене и леко чудене в един работен диапазон от 1700-2500 оборота,когато е студена!а на всичкото отгоре тва клатене и глъхнене го имам във същия диапазон когато е и загряла!сменил съм свещи,кабели,дебитомер,сонда,датчик на термостата е не се е оправило просто има свикване!на диагностика на място и в движение няма нищо което да се захвана за него!
    А дюзи и зацепване?
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  15. #30
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Да, сега намерих доста изписани теми по тоя въпрос...еми ще се лекуваме като има парички,че в момента е зле положението.
    Понеже съм в Ямбол не знам до кога,има ли колеги от Ямбол да ми препоръчат сервиз където поне малко да разбират,че аман от некадърници.
    В Ямбол можеш да отидеш и при Вальо сервиза му е като подминеш трите вятъра в посока Златен рог след като минеш моста от лявата страна се пада срещу бензиностанцията

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •