Results 1 to 14 of 14

Thread: ECU тестери

  1. #1
    Guest

    Default ECU тестери

    Здравйте. По повод многото теми за трупащи се грешки в ECU-то искам да споделя че с Алек работим по 2 варианта на ECU тестери. Единия е хардуерен на база PIC, а другия софтуерена на база PalmOS мобилен компутър. Засега успеха е променлив. Четем данните но имаме проблем с интерпретацията на данните (няма информация кой байт какво значи). Устройствата тестваме с 2 вида инжекциони GM който е в 149.С2.046 и BOSCH Motronic който е в неговото Типо.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Свищов
    Posts
    28

    Default

    Здравейте !
    Идеята за подобна разработка е много добра ! Аз също имам проблеми с грешките, които трупа ECU-то ми. През 2-3 дни ми се налага да свалям клемата на акумулатора. Дори тази седмица се подготвям да си монтирам ключ-маса, защото през зимния сезон не ми се иска да вдигам капака в студа :(((
    Натрупах доста информация за инжекционите, вграждани в италианските коли, но има твърде малко документи, които да описват грешките. Готов съм да изпратя всичко, което имам, за да Ви помогна в разработката.
    Ще се радвам, когато успеете :)) Ако може - от сега се записвам, за да тесваме моето Типо - 1.6 i.e., двигател - 159А3.046, инжекцион: MonoJetronic A2.2, ECU - BOSCH-Nummer: 0 280 000 713.
    Поздрави и успехи !
    Fiat Tipo 1.6 AGT

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    21

    Default бау

    Ако ви трябва човек за инжекция mono-jetronik 1.4 Alex ми зае телефона с удоволствие ще ви предостъпя колата за проби... До колкото си спомням той търсеше някакъв ИСО стандарт от преди 1990 който е сменен наскоро за да може да прочете данните от ECU-то

  4. #4
    Guest

    Default

    Стандарта по който би трябвало да комуникира моето ECU BOSH MA1.7 смятам че е ISO 9141:1989. Засега го намирам само от платени сайтове за около $20 но не ми се инвестира. Има и още неясноти. Ако някой знае подробности да пише, ще е от полза.
    Със стандарта GM160 по който работят швейцарките работата е доста по-ясна и вече е сигурно, че диагностиката ще тръгне.

  5. #5

    Default

    Здравейте момчета .За да не откривам нова тема то пиша по тая и въпроса ми е следния къде се намира ландсондата (може грешно да пиша ландсонда но тъй чувам че казват) на ПУНТО1.2 инжексион.Отзад до резервоара ли или е това захванато на самата генерация до двигателя.Като ходих до един магазин лягаха и гледаха нещо до резервоара а като ходих на компютър гледаха това на генерацията и свързваха към него кабелите на компютъра.

    "ламбда сонада" от гръцката буква ламбда

  6. #6

    Default

    Имам сервизна литература за битовете за грешки, но е за MAGNETI MARELLI P8 ECU-тата. Ако някой се интересува да каже и да даде е-маил, ще му я пратя.

  7. #7
    Guest

    Default ECU

    Живо се интересувам от всякаква информация свързана с диагностична информация от ECU-тата. Адреса ми е dimitar_ak@aksyst.com

  8. #8
    Guest

    Default Специални благодарности

    Жоро, не знам как да опиша с каква стойност е този документ
    Това е всичко необходимо за да можем да диагностицираме Marrelli. Вярно ще имам малка занимавка за да напиша програмата, но мисля че съвсем скоро ще търся кола с това ECU за тестове.

    Още веднъж благодаря.

  9. #9

    Default

    Радвам се че можах да помогна с нещо

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    сигурно е голям кеф и предизвикателство да направиш такъв уред, но само от любопитство искам да питам каква би била цената му
    задавам този въпрос защото вече се продават такива уреди които могат да диагностицират всички марки и модели на производителите, като също така могат да се диагностицират ABS и AirBag системи
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11
    Guest

    Default Цената

    Еньо какво да ти кажа. Модула на Алек с процесор и дисплей няма да е по-скъп от 30лв (по цена на елементите) и някой да ти ги налепи ако не се занимаваш с електроника оше 20-ина лева. Моя софтуер ще работи на PalmOne съвместим джобен компютър (цена у нас около 100-150 долара). Софтуера е ясно че ще го пуснем във форума free.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    един въпрос замислял ли си се да го напишеш на много платформен език като Java за да може да се подкарва на висчко живо и да кежем и на една 486DX66 да може да се израдваш.... че и домашното ПЦ бих си ползвал....

  13. #13
    Guest

    Default Normazione

    Приятели за да си улесним живота с интерпретирането на данните от ECU-то се нуждая от достъп до https://norme.orange.fiat.it/login3.htm Това е сайта с всички Fiat стандарти. От него е и свален документа за Марели, за който вече писах. Имам спецификацията и за OBDII, но ми трябва за GM и Bosch.

  14. #14

    Default

    Прав си че е свален от там, но не ми стана ясно, този който ми го прати, как се е докопал до него, писах му за GM и бош и ако прати нещо, ще го имаш, но по принцип се занимава с марели. по точно това е линка: http://norme.auto.fiat.it/html-en/pdf/300608.pdf - фаила за марелито

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •