Results 1 to 7 of 7

Thread: Шум от ролка? 156 2.0 TS

  1. #1
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default Шум от ролка? 156 2.0 TS

    Колеги имам въпрос. Преди седмица и половина бе сменена ролка на ремъка на динамото. Просто се скъса болта, без да увреди ремъка. След смяната ми се случи по варненските улици и гърне да оправям по разбираеми причини.
    Изминах около 250 - 300км градско и една сутрин като запалих двигателя чух шум който идва от към капака. Наподобява на турбо само когато подавам газ. Прилича на леко свистене. Да уточня, че карам бензинова 156 2.0. Някой има ли идея какво може да е породило този шум. Чува се много приятно, но малко ме притеснява. Иначе колата си върви повече от нормално. Спирачки, ускорение, всичко е ток и жица.
    Давайте съвети!
    Last edited by spe4elist; 03-03-2010 at 12:16.

  2. #2

    Default

    Аз го имам същото и миналата седмица Румен от клубния сервиз ме посрешна с думите:
    -" Какво виеш " и съответно прегледа нещата и ми каза че най вероятно е или лагер на балансиращ вал или ролка на ангренажния ремък.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    и аз имам същия шум,едно като жужене е но ми го прави само в студените дни

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Аз го имам същото и миналата седмица Румен от клубния сервиз ме посрешна с думите:
    -" Какво виеш " и съответно прегледа нещата и ми каза че най вероятно е или лагер на балансиращ вал или ролка на ангренажния ремък.
    Колега, предполагам искаше да кажеш ролката на ремъка на баланс валовете

    Сваляш пистовия ремък и пак се услушваш за тоя шум , ако го няма е от някоя ролка на пистовия ремък, ако стои - взимай мерки че ако някоя от оставащите ролки ти направи проблем, става кофти

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by svetozar_sosi View Post
    Колеги имам въпрос. Преди седмица и половина бе сменена ролка на ремъка на динамото. Просто се скъса болта, без да увреди ремъка. След смяната ми се случи по варненските улици и гърне да оправям по разбираеми причини.
    Изминах около 250 - 300км градско и една сутрин като запалих двигателя чух шум който идва от към капака. Наподобява на турбо само когато подавам газ. Прилича на леко свистене. Да уточня, че карам бензинова 156 2.0. Някой има ли идея какво може да е породило този шум. Чува се много приятно, но малко ме притеснява. Иначе колата си върви повече от нормално. Спирачки, ускорение, всичко е ток и жица.
    Давайте съвети!
    И аз го имах тоя шум и се оказа пружината на оптегача на пистовия ремък.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  6. #6

    Default

    не забравяйте и водната помпа

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Тя водната помпа има много характерен шум, а този който го описва е типичен за ролка. Просто както вече го е посъветвал колегата pinifarina, трябва да свали пистовия ремък и да види, тогава дали ще го има, за да се локализира дали е в пистовата част или в ангренажа.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •