Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Не върви като за 144 коня,защо?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default Не върви като за 144 коня,защо?

    Привет на всички!
    Като цяло много съм доволен от колата,вече стана 1 година от както я имам,навъртял съм и 17000км,само сменях носачи и стабилизираща щанга.Проблема е че не върви на пълната си мощност,почти всяка кола над 115 кс ме бие.На газ върви повече от колкото на бензин,но нещо не е наред според мен.
    Като я смачкам на бензин,при смяна на предавките вместо да ускорява тя първо забива муцуна за секунда и чак след това тръгва нагоре.На какво може да се дължи това?
    На магистралата повече от 205км/ч не може да вдигне.
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  2. #2

    Default

    Сменяш свещи, ламбда, дебитомер, проверяваш зацепването на колата, изхвърляш газовата уредба, чистиш дюзи и колата ще хвръкне. В противен случай си караш на газчица и си свиркаш.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Сигурно спецовете ще кажат по-добре, но от личен опит знам, че каго сложиш газова и караш дълго време, после на бензин не върви както преди (заради дюзите), а тва със забиването на муцуната ми го правеше на аудито обаче заради дебитомер, на диагностика ходил ли си ? Може и свещите да са за смяна (или зацапани кабели и лули), тогава леко тресе на празен ход или пали по-трудно.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    ходих на две места,показва само някаква грешка от газта,чистят я и след един ден пак се появява ,иначе всичко останало е ок
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  5. #5
    започва да се пристрастява delian1978's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    94

    Default

    Ako не си сменял свещи,те със сигурност са за смяна.Щом караш на газ по-бързо се износват.Аз тъкмо си взех за моята NGK от Англия и ми излязоха 100лева по-евтино от цената на която ги предлагат в България,та даже 130 лева надолу.А и разхода ти сигурно е голям в момента?

    Alfa Romeo 156 2.0ts
    бивша 155 2.0ts
    бивша 155 1.8ts

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    бензин 8/100 и 12/100
    газ 9/100 и15/100
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Сменяш свещи, ламбда, дебитомер, проверяваш зацепването на колата, изхвърляш газовата уредба, чистиш дюзи и колата ще хвръкне. В противен случай си караш на газчица и си свиркаш.
    Абсолютно подкрепям!

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    Привет на всички!
    Като цяло много съм доволен от колата,вече стана 1 година от както я имам,навъртял съм и 17000км,само сменях носачи и стабилизираща щанга.Проблема е че не върви на пълната си мощност,почти всяка кола над 115 кс ме бие.На газ върви повече от колкото на бензин,но нещо не е наред според мен.
    Като я смачкам на бензин,при смяна на предавките вместо да ускорява тя първо забива муцуна за секунда и чак след това тръгва нагоре.На какво може да се дължи това?
    На магистралата повече от 205км/ч не може да вдигне.
    Ако не си сменял дебитомер просто му е време смени го и най вероятно ще се оправи колата но щом е с газ и дюзите е добре да почистиш
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    Сменял съм само термостат,носачи и стабилизираща щанга,нищо друго
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    Сменял съм само термостат,носачи и стабилизираща щанга,нищо друго
    Ето сега е момента да провериш как е зацепена колата, тъкмо имаш крещяща нужда от обслужване.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Първо свещите, любезни ... А преди да смениш дебитомера и сондата, провери ги на диагностика... Имай предвид, че сондата не издържа дори и гаранционния си срок, ако двг-то работи на газ. И въздушният филтър требе да го сменяш по-честичко, пак заради газта...

    Един колега от Варна, със същия мотор - докато не махна газовата, не можа да я намести!

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Еее хайде сега, да вземе за по-сигурно колегата да смени целия мотор или пък колата, че като гледам с каква лекота му се препочва това да смени, онова да семени.... Защо си мисля, че преди да се сменя каквото и да е, трябва да се установи първо откъде е проблема?
    Интересни са тези "градски легенди" за тази газ. Много хора карат на газ (в това число и аз) и колите им вървят на 6 и странно защо нямат никакви подобни проблеми. Единствено по-бързо заминават свещите.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Има коли които и на газ да вървят, не дейте така да говорите на пича газта му е последният проблем според мен , но не съм специалист нека си изпълни това което му казвате пък газта най накрая и да не ми се нахвърлят сега бензинаджиите моля,поздрави на всички и Честит празник!!!
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Най-хубу, първо да се мине на диагностика, за да не се дават пари насляпо и да се сменя наред.

    А мнението си за газта - няма да го променя.

  15. #15
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Сменяш свещи, ламбда, дебитомер, проверяваш зацепването на колата, изхвърляш газовата уредба, чистиш дюзи и колата ще хвръкне. В противен случай си караш на газчица и си свиркаш.
    Не съм съгласен със съвета за газта,и моята има газ и си върви перфектно.Даже на газ ускорява по-добре.Просто много станаха майсторите газаджий и си мислят че слагането на газова уретба е ала бала,то до извесна степен е така,но не за всички марки коли.На алфите малко хора го чуват това мероприятие.За 45 хиляди с газова уретба никакви интервенций нямам по моята кола, а камо ли заради газта.Но да не променяме темата на колегата.
    Last edited by toshko69; 03-03-2010 at 23:18.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •