Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75

Thread: Разход на масло

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    agip comma real - разход на масло 0, от смяна до смяна

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Вече 12000км със Селения 20К първоначално маслото налято до горна граница, сега е малко над средата ...незнам колко го няма но мисля че е нормално.
    1 литър е от макс до мин
    1.9JTD 105+

  3. #63

    Default

    При мен разхода на масло е 2.л на 700 км така че ти си на бял кон
    Ще изчистя сепаратора и ще сменя гумички и ще пиша .Иначе колата върви перфектно , всеки който питам сегменти, сегменти, сегменти кой знае кой не сегменти според мен при такъв разход на масло от сегменти няма да върви по този начин на баир на 5- та като и подам газ си върви перфектно Алфа 147 1.6 105 к.с вие как мислите
    Last edited by tonov; 04-10-2015 at 13:20.

  4. #64
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Че то маслото уплътнява затова върви добре но го гори!Те преди да умрат вървят много и горят много масло!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #65

    Default

    Още не съм я отворил и не знам но колко да уплътнява това масло.
    И като гори толкова нали отзад трябва да е облък а то няма и следа сутрин когато е студено пуши но слабо и друго съм забелязал и при др коли сутрин си излиза пара ли е нз
    Last edited by tonov; 04-10-2015 at 13:20.

  6. #66
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    1.6 пати от разпр.валове.Оттам може да лапа масло доста.На моя жтс разхода беше 4л.за 4000км и то от нагар по клапаните.Сегменти и лагери са като нови!
    Високия разход на масло не винаги е от сегменти...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by astalavista View Post
    Още не съм я отворил и не знам но колко да уплътнява това масло.
    И като гори толкова нали отзад трябва да е облък а то няма и следа сутрин когато е студено пуши но слабо и друго съм забелязал и при др коли сутрин си излиза пара ли е нз
    ако гори 2.литра масло на 700 км от сегменти колата изобщо няма да върви

    ---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    Quote Originally Posted by astalavista View Post
    ако гори 2.литра масло на 700 км от сегменти колата изобщо няма да върви
    Няма шанс

  8. #68
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз по спомени от старата ми кола, която гореше 1л/100км масло и не пушеше, ама като отворихме главата - гумички, сегменти и биелни лагери сменихме. А вървеше доста Беше се образувал по края на ауспуха един синкав пръстен.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #69

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Аз по спомени от старата ми кола, която гореше 1л/100км масло и не пушеше, ама като отворихме главата - гумички, сегменти и биелни лагери сменихме. А вървеше доста Беше се образувал по края на ауспуха един синкав пръстен.
    Колата се оправи след смяна на гумички маистора каза че няма износване и че колата е перфектна . Питах различни майстори и всички ми казваха ремонт на двигателя да ама не просто си трябва читав майстор този беше категоричен и ми каза да не се доверявам на всеки така че внимавайте при кой си правите колите

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    При мен е някаква загадка,в първите 2000км изгори 1л ,след доливане вече 3000км няма разход,не пада нивото на щеката.Искам и друго да попитам,аспуха е чист и не се зачерня гадината наистина,не мога буквално да си изцапам пръстите като го пипам,не трябва ли като го гори тва масло да зачерня аспуха мамка му....катализаторите ли го обират тва масло???

    ПС няма течове проверявал съм на подемник сух чист двигател.
    колата е АР 156 1,8ТС ФЛ 140кс
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  11. #71
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Маани си катализатора и щса уцапаш.Моята го задържа дълго време около средата на щеката, ако ливна малко повече отива някъде не знам къде и после стои на средата и не мърда.Талянска и работа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Добре де тоз аспух не трябва ли да се позачерни малко като гори масло?? Значи според теб катализатора задържа чернилката.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  13. #73
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами не знам какво става в катализатора с изгорялото масло но е факт че с катализатора ауспуха ми беше чист, след като го махнах почерня и цапа, но не пуши и под средата на щеката не пада маслото.Значи за един месец два пъти ходих до София, преди първото ходене долях 150-200 гр/не че имаше нужда ама рекох така малко прясно масълце да има/, нивото се вдигна малко над средата на щеката.След първото ходене беше пак на средата, на второто ходене не доливах проверих го веднъж в София веднъж като се върнах във Варна и още веднъж след около 700-800 км смесено каране - стои си на средата и толкоз.От време на време си почиствам накрайника след време пак е черен.Може би причината не е изгарянето на маслото а очистването на газовете от катализатора.Абе нямама идея защо е така.Ма ще ти кажа и нещо друго навремето карах жигула, баща ми беше във селскостопанската авиация та редовно карах от авиобензина/ ся не ми обеснявайте че горели клапани нищо подобно няма, три години вървя с тоя бензин/.С него ауспуха на жигулата беше бял като тебешир с А93 ставаше черен.Та вероятно е от качеството на горивото щото оня беше с гарантирано качество/авиото/.Та седмица след като махнах катализатора накрайника беше черен но масло не харчеше повече от преди.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Мдаа странна работа,и при мен както писах в по горния пост,около и малко под 1л за 2000км след доливане на около 700/800мл и след 3000км НИЩО,освен това не се кара душманската а нормално,не мога да ти обясня защо,но я харесвам тази кола и макар в ниските обороти да я чувствам"умряла"в сравнение с другата ми кола,като отиде над 3000 оборота"оживява" и винаги ми е кеф да я карам щото някак по плавно става всичко макар че това си е субективно усещане.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  15. #75

    Default

    И аз се включвам към темата. Преди близо година и правих ремонт, защото направих воден удар и удари биела на 1-ви цилиндър. Смених само биелата и цилиндъра и сегментите на въпросния цилиндър, а на другите не, защото съм нямал никакви проблеми от към разход преди това. След като приключи ремонта, нови гарнитури работи и колата започна да прави разход на масло 1 л./1000км. а преди това ми правеше 500гр./10к км. и се чудя какво по дяволите е станало. От зад ауспуха е леко поопушен, но нищо фрапиращо. Като дам газ няма някакви димни завеси, няма такива ефекти, съвсем леко си пуши както винаги е било. Другото което е, че когато я взех колата от ремонта си вървеше екстра, като дам леко газ и отлиташе, а след като изминах 1000-2000км и някак си стана по тромава. Чудя се вече от какво ще е този разход и тези магии.....2016 ще видя майстор и ще я карам на преглед, че да остановяваме този проблем с маслото, че то само доливаш доливаш, а аз си я карам секидневно и го усещам тоя литър на 1000км........Преди как нямаше проблеми, докато след ремонта почна да гори това масло като ламя, луда работа....



Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •