Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: Разход на масло

  1. #1
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default Разход на масло

    Здравейте колеги! От няколко месеца имам разход на масло (около 1л на 2000км). Не пуши нито при палене, нито при форсиране, но забелязах, че го изхвърля през изпускателните колектори. Водих я в сервиз и там ми казаха, че може би сегментите са за смяна, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Благодаря ви предварително!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 030320102184.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Degree View Post
    Здравейте колеги! От няколко месеца имам разход на масло (около 1л на 2000км). Не пуши нито при палене, нито при форсиране, но забелязах, че го изхвърля през изпускателните колектори. Водих я в сервиз и там ми казаха, че може би сегментите са за смяна, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Благодаря ви предварително!
    Ако е сегмент или гумичка на клапан, ще пуши при запалване, при отнемане на газта, при форсиране и т.н.
    Явно не е от сегмент, защото при 1л./2000 км ще си прави фитили ако е от него.
    На снимката трудно може да се види какво е, но ми се струва много бистро маслото над самия колектор ... сигурен ли си, че не тече отнякъде и затова да ти губи?
    Обикновено при запушен маслен сепаратор, колата може да изхарчи и повече.
    Трябва да се провери и това.

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Degree View Post
    Здравейте колеги! От няколко месеца имам разход на масло (около 1л на 2000км). Не пуши нито при палене, нито при форсиране, но забелязах, че го изхвърля през изпускателните колектори. Водих я в сервиз и там ми казаха, че може би сегментите са за смяна, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Благодаря ви предварително!
    Аз съм след ОР с нови бутала и сегменти, спрял съм всички течове от колата не капва и капка и си гори горе долу колкото твоята. Една от причините може да е в главата - иска си и тя ремонт. Според книжката на колата разход до 1л на 1000км не пречи на мотора, така че си трая. Имаше преди даже спорове, че това е нормален разход, но според мен италианците са имали предвид точно горното, а не че е нормален. Другото наблюдение, което мога да споделя е, че от отдушника на капака на клапаните към колекторите си излиза чисто масълце по-малко и отива директно за изгаряне в цилиндрите. Тъпо, а.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз съм след ОР с нови бутала и сегменти, спрял съм всички течове от колата не капва и капка и си гори горе долу колкото твоята. Една от причините може да е в главата - иска си и тя ремонт. Според книжката на колата разход до 1л на 1000км не пречи на мотора, така че си трая. Имаше преди даже спорове, че това е нормален разход, но според мен италианците са имали предвид точно горното, а не че е нормален. Другото наблюдение, което мога да споделя е, че от отдушника на капака на клапаните към колекторите си излиза чисто масълце по-малко и отива директно за изгаряне в цилиндрите. Тъпо, а.
    1л./1000км е адски много, за да се признава за обичайно или нормално. Няма да има кой да си купи Алфа тогава
    Един от лакомите на масло двигатели е 8V TS, който по спомен от книжката ми пишеше до 170-180гр./1000км!
    Не съм чувал до сега, че е нормално за 16v TS да харчи толкова
    Масленият сепаратор е направен, за да кондензира маслените пари и да върне маслото в картера. Когато се запуши, може да тече към колекторите, но това не е нормално - тогава се получава високият разход на масло.
    На твое място ще се върна при майстора, който ти е правил ОР и ще го накарам да ревизира и сепаратора. Все пак е трябвало да го направи още тогава, ама ...

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    1л./1000км е адски много, за да се признава за обичайно или нормално. Няма да има кой да си купи Алфа тогава
    Един от лакомите на масло двигатели е 8V TS, който по спомен от книжката ми пишеше до 170-180гр./1000км!
    Не съм чувал до сега, че е нормално за 16v TS да харчи толкова
    ,
    Добре Dodo 155, защо не четеш? Къде съм написал, че е нормално? Относно масления с-р лично аз съм го чистил беше супер задръстен, сега парите си излизат оттам 1:1 - разлика в харча на масло няма Какво следва тогава? Колата ми не гори масло само когато се кара в обороти до 4000, даже и тогава гори но примерно наполовина или 1/3, т.е 200-300гр на 1000км.
    Да поясня че ОР съм го правил преди 2години и нещо, но и тогава си беше същото.
    Last edited by code; 04-03-2010 at 16:52.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    започва да се пристрастява Degree's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Ако е сегмент или гумичка на клапан, ще пуши при запалване, при отнемане на газта, при форсиране и т.н.
    Явно не е от сегмент, защото при 1л./2000 км ще си прави фитили ако е от него.
    На снимката трудно може да се види какво е, но ми се струва много бистро маслото над самия колектор ... сигурен ли си, че не тече отнякъде и затова да ти губи?
    Обикновено при запушен маслен сепаратор, колата може да изхарчи и повече.
    Трябва да се провери и това.
    Със сигурност не тече от капака на клапаните, защото гарнитурата е нова. При каране на високи обороти вътре започва да мирише на изгоряло масло и на същото място се вижда как излиза масло. Дали е възможно да губи от гарнитурата на главата?
    Alfa Romeo 156 1.8TS ГИ '98

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    ,
    Добре Dodo 155, защо не четеш? Къде съм написал, че е нормално? Относно масления с-р лично аз съм го чистил беше супер задръстен, сега парите си излизат оттам 1:1 - разлика в харча на масло няма Какво следва тогава? Колата ми не гори масло само когато се кара в обороти до 4000, даже и тогава гори но примерно наполовина или 1/3, т.е 200-300гр на 1000км.
    Да поясня че ОР съм го правил преди 2години и нещо, но и тогава си беше същото.
    В коя книжка пише, че не пречило до 1л./1000км???
    Няма такова нещо
    Нали се сещаш при такъв разход на какво ще заприлича катализатора, примерно ...

    ---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

    Quote Originally Posted by Degree View Post
    Със сигурност не тече от капака на клапаните, защото гарнитурата е нова. При каране на високи обороти вътре започва да мирише на изгоряло масло и на същото място се вижда как излиза масло. Дали е възможно да губи от гарнитурата на главата?
    На снимката не се вижда от къде точно, колега.
    Но е възможно да е оттам защото е чисто и седи все едно е излято.
    Отиди в друг сервиз, за да видят дали не е оттам.

  8. #8

    Default

    При мен например след смяна на биелни лагери и сегменти се появи разход на масло, дотогава беше бетон......макар че ги смених профилактично, но е факт....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    В коя книжка пише, че не пречило до 1л./1000км???
    Няма такова нещо
    Нали се сещаш при такъв разход на какво ще заприлича катализатора, примерно ...[COLOR="Silver"]
    Изобщо няма да чуе недей да говориш наизуст Книжката съм я снимал, някъде из форума е.
    Last edited by code; 04-03-2010 at 21:39.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Те кво пише черно на бяло в книжката за 147
    МАХ разход 400мл/1000км!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg  
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  11. #11

    Default

    Много се извинявам за оффа, ама наистина ли повечето ТС-и на резервоар и половина дърпат и 20лв за масло,тая кола не и трябва смяна на масло в такъв случай то още на 4000км се е подменило грубо казано.....
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Degree View Post
    Със сигурност не тече от капака на клапаните, защото гарнитурата е нова. При каране на високи обороти вътре започва да мирише на изгоряло масло и на същото място се вижда как излиза масло. Дали е възможно да губи от гарнитурата на главата?
    Вероятно ти тече от гарнитурата на капака, при всички други варианти които си мислиш ще излиза на пушек, а не прясно масло както се вижда на снимката. Същия номер с предната кола Алфа 156 2.0. Имах малък теч от тази гарнитура и при всичките приказки на майстора да не купувам нова която беше и скъпа на всичкото отгоре, аз си взех, той я смени и текна 2-пъти повече. В крайна сметка стана на неговото, намаза я със силикон-течна гарнитура и спря всякакъв теч и мирис в купето. Виж, ако ти прокапва и картера от там също се допълва общия разход на масло. Разглобяване, почистване и лепене.
    Last edited by Доко; 04-03-2010 at 22:04.

  13. #13
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Много се извинявам за оффа, ама наистина ли повечето ТС-и на резервоар и половина дърпат и 20лв за масло,тая кола не и трябва смяна на масло в такъв случай то още на 4000км се е подменило грубо казано.....
    Нещо си в грешка със сметките... 4л. се харчат не за 4000 а за 10000 и то в МАКСИМАЛНИЯ случай (това по книжка имам предвид)... на практика при нормално каране картинката трябва да е друга- например при мен е около 100мл/1000км, т.е. 1л. от смяна до смяна.
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  14. #14

    Default

    При мен сега на почти 8к, ми лапна половин литър, ама си имаше доста юркане......ся мисля да покарам малко с 15W50 да видим що ще доде......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    При мен сега на почти 8к, ми лапна половин литър, ама си имаше доста юркане......ся мисля да покарам малко с 15W50 да видим що ще доде......
    Ники, аз съм с 15W50 синтетика и да ти кажа няма разлика от 10W40. Малко ще вдигнеш налягането на маслото, което и без това си направил при смяната на биелните лагери. Относно смяната на гарнитура на капак на ТС Доко, слага се без грам силикон и не тече, там болката е друга, като се видим ще ти обясня детайлно, а тука мисля да отворя отделна тема. Отделно от това разните течове дразнят и цапат, но не оттам идва голямата загуба на масло. За да ти се губи по литър на 2000км от течове трябва да правиш локви където спреш

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •