Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75

Thread: Разход на масло

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Относно смяната на гарнитура на капак на ТС Доко, слага се без грам силикон и не тече, там болката е друга, като се видим ще ти обясня детайлно, а тука мисля да отворя отделна тема. Отделно от това разните течове дразнят и цапат, но не оттам идва голямата загуба на масло. За да ти се губи по литър на 2000км от течове трябва да правиш локви където спреш
    Явно нашия общ бивш майстор не ги е знаел тънкостите при смяната, след като ми сложи новата гарнитура се разтече три пъти повече, при рекламацията си я намаза със силиконец и се оправи Картинката под капака ми беше същата като на колегата.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    аз съм с 15W50 синтетика и да ти кажа няма разлика от 10W40.
    Аз не мисля че това са разлики дето шофера може реално да усети.......знаеш подсъзнателно че си сложил нещо по добро, и си търсиш причини да си мислиш че е по добре.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Явно нашия общ бивш майстор не ги е знаел тънкостите при смяната, след като ми сложи новата гарнитура се разтече три пъти повече, при рекламацията си я намаза със силиконец и се оправи Картинката под капака ми беше същата като на колегата.
    Оф айде отварям тема, за Тяната ли говориш?

    ---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Аз не мисля че това са разлики дето шофера може реално да усети.......знаеш подсъзнателно че си сложил нещо по добро, и си търсиш причини да си мислиш че е по добре.....
    хах май май . . нещо такова се получава

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Оф айде отварям тема, за Тяната ли говориш?
    Аха, ма това беше на 156-цата, между другото и ГТВ-то се поразтече след последното екстремно прибиране от Сф. Скоро ще те навестявам.

  5. #20
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Много се извинявам за оффа, ама наистина ли повечето ТС-и на резервоар и половина дърпат и 20лв за масло,тая кола не и трябва смяна на масло в такъв случай то още на 4000км се е подменило грубо казано.....
    При мен селения 20 к доливам един литър за една смяна 18 - 20 000км ,Кастрол магнатек 10 в 40 почна да го гори на 12 хляди явно си зависи и от маслото .
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    При мен селения 20 к доливам един литър за една смяна 18 - 20 000км ,Кастрол магнатек 10 в 40 почна да го гори на 12 хляди явно си зависи и от маслото .
    Пич кви 20000км, аз на 8000 вече съм купил масло и макс до 10000. Да не ти казвам в щатите на колко хвърлят чорбата Тва са навици на италянците, за т'ва ревем от гаден талянски внос.
    Last edited by Доко; 05-03-2010 at 07:49.

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by 156Selespeed View Post
    Ааааа само да ползвам темата Колко масло наливате при смяна?По книги (по аутодата) излиза 4.4 литра,а моята на 4.1 и май се препълни и ще точа ...
    Цедеше се 3 4 часа на канала,раздрусвана какво ли не да излезе ..при предната смяна пак ми бяха надиплили догоре маслото а искам да го сваля малко под максимума да стои...
    Или... ми показва грешно щеката?!
    4 литра няма да ти стигнат трябват ти малко повече от 4 литра вземи си 5 или 6 литра в зависимост опт разфасовките. А з амеренето на новото на маслото нали знаеш на равно място студен или непален поне 10-15 ,ин двигател вадиш щеката забърсваш я пъхаш вадиш и гледаш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Пич кви 20000км, аз на 8000 вече съм купил масло и макс до 10000. Да не ти казвам в щатите на колко хвърлят чорбата Тва са навици на италянците, за т'ва ревем от гаден талянски внос.
    Абсолютно, 8к и маргарина е за хвърляне......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Фен на 156 - ците
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Имам познати в Ауто Италия и при обсъждането на тези алфи и двигателите им, хората, които ги ремонтират казаха, че е съвсем нормално да горят масло. Все пак бил "спортен двг".

  10. #25
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Degree View Post
    Със сигурност не тече от капака на клапаните, защото гарнитурата е нова. При каране на високи обороти вътре започва да мирише на изгоряло масло и на същото място се вижда как излиза масло. Дали е възможно да губи от гарнитурата на главата?
    Не бъди сигурен в това, защото е много възможно капака да е леко крив. И това в съчетание с не особено добра гарнитура, води до теч. Лошото е, че няма как да се шлайфа този капак, защото има улей отдолу, затова трябва да се слага само хубава гарнитура и ако се наложи малко циганска работа - леко силикон за да уплътни и да не пуска.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by dvoinikat View Post
    Имам познати в Ауто Италия и при обсъждането на тези алфи и двигателите им, хората, които ги ремонтират казаха, че е съвсем нормално да горят масло. Все пак бил "спортен двг".
    Там няма хора, дори и монтьори, които да зная какво правят и да го могат!
    Представям си какви ги говорят на собствениците на Мазерати Там сигурно х 20л./1000км ще е нормално
    Нормално е от смяна до смяна (8-10 000 км) да не доливаш, а не че си харчели масло ... то всяка кола харчи масло, въпросът е колко

    ---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 12:58 ----------

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Те кво пише черно на бяло в книжката за 147
    МАХ разход 400мл/1000км!
    Докато се разработва!
    Отделно разходът зависи от начина на каране, но надали колегата я кара в лютеницата - тогава ще реве от висок разход на бензин, не на масло

  12. #27
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Пич кви 20000км, аз на 8000 вече съм купил масло и макс до 10000. Да не ти казвам в щатите на колко хвърлят чорбата Тва са навици на италянците, за т'ва ревем от гаден талянски внос.
    По препоръка на производитела се ползва селения 20к която се сменя на 20 К или веднъж годишно което настъпи по рано. SELENIA STAR за MITO,Brera,159 се кара 30 000 км ,при камионите пък URANIA 100k се сменя на 100 000 км ти като искаш на твойта кола си го сменяй всяка седмица или на всеки 5 километра
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    По препоръка на производитела се ползва селения 20к която се сменя на 20 К или веднъж годишно което настъпи по рано. SELENIA STAR за MITO,Brera,159 се кара 30 000 км ,при камионите пък URANIA 100k се сменя на 100 000 км ти като искаш на твойта кола си го сменяй всяка седмица или на всеки 5 километра
    Пак ми става весело,ма щом казва производителя, не споря
    Last edited by Доко; 05-03-2010 at 16:13.

  14. #29
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    По препоръка на производитела се ползва селения 20к която се сменя на 20 К или веднъж годишно което настъпи по рано. SELENIA STAR за MITO,Brera,159 се кара 30 000 км ,при камионите пък URANIA 100k се сменя на 100 000 км ти като искаш на твойта кола си го сменяй всяка седмица или на всеки 5 километра
    Колега замисли се на какви години са ни автомобилите... и начина им на каране преди това не е известен на никой настоящ собственик! Не мисля,че е удачно на стара кола маслото и да се сменя на повече от 10 000км... Аз моята я карах с 20к... а сега съм с Selenia Racing 10W60...Решението взех лятото като видях,че 20к е редичко като вода на летните жеги...и мисля,че 10w60 е идеалният вариант и наи-вече за през лятото, защото двг-то държи постоянно високи температури.
    Last edited by Jorkkoo; 05-03-2010 at 16:24.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  15. #30
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Докато се разработва!
    Отделно разходът зависи от начина на каране, но надали колегата я кара в лютеницата - тогава ще реве от висок разход на бензин, не на масло
    Просто си мисля на глас... Значи има си заглавие темичката "Engine oil consumption" и пише "Max engine oil consumption is usualy 400 grams every 1000km." и точка. Демек харчи си двигателя по толкоз максимално. Отдолу вече на нов ред има пояснение...: " therefore engine oil consumption may be considered stabilised only after the first 5000-6000 km."
    Аз както го прочитам тва ми става ясно че по време на разработката може да не е точно както е описано с въпросните 400г. и след 5000-6000км. вече се стабилизира харченето на масло и то застава с посочените граници, а не че престава да харчи...
    Ся вярно че са го сложили под общ знаменател JTD и ТС... ама май тва написаното напрактика се отнася за бензинките... И на моя дизел който имах не близваше от смяна до смяна, но с ТС-то ако се настъпва не е така.
    Last edited by Gh0stRider; 05-03-2010 at 16:30.
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •