Results 1 to 15 of 15

Thread: Има ли правила тук за всички или трябва да търпим модераторски своеволия?

  1. #1

    Default Има ли правила тук за всички или трябва да търпим модераторски своеволия?

    Колеги , в цялата тема , която пускам става въпрос за това , че не е редно някой получил малко повече права в този форум да прекалява с тях и да си прави своеволия и ние като потребители да сме потърпевши на това. Като потребител в този форум , реших да използвам правото си да публикувам обява в "Продава/Други" , като пуснах една обява за 2 чанти "Giorgio Armani" и в последствие тя беше неоснователно изтрита. Обявата си беше по всички правила на форума , но незнайно , защо @Old Fox сметнал , че била комерсиална , защото забележете : миналата година съм имал обява за 4 чанти , които всъщност много общо с тези , но това било комерсиална обява. Този път реших да не си замълчавам , защото преди време имах няколко мобилни телефона за продаване и ги бях пуснал тук , тогава също ме обявиха , че пускам комерсиални обяви за мобилни телефони , та тогава си замълчах , ама този път не мисля да търпя своеволията и некоректния начин , по който някои хора искат да създават доходи за форума. На въпросния господин или госпожа , незнам какво е , защото юзърнейма му отговаря и на двете , му обясних , че няма как 2 чанти да са комерсиална интернет търговия , за която да поиска да му се плаща такса , като потърсих отговор на въпроса си , кое от правилата на форума съм нарушил , та обявата ми да е изтрита и в отговор получавах какви ли не неща , но не и отговор на въпроса си. Ето и кореспонденицията от лични съобщения , която сме осъществили , та да се запознаете , що са модератор имаме тук:



    Quote Originally Posted by Old Fox
    Здравей,
    Преди четири, сега две и т.н. Съжалвям но според правилата на този форум обявата ти се счита за комерсиална и като такава е премахната и няма да бъде възстановена.
    Quote Originally Posted by ///sasho
    Това преди както го наричаш е било миналата година и звучи много несериозно да го споменаваш. А ако смяташ две чанти за комерсиална обява , просто ми е много странно как си станал някакъв модератор тук , като незнаеш какво е комерсиална обява и какво не е. Това не е начина да изкараш някакви доходи за форума , като заключваш на хората обявите и ги обявяваш за комерсиални. И отново настоявам да се върне обявата на място , защото отвсякъде си личи , че не е комерсиална.


    Quote Originally Posted by Old Fox
    Обявата ти се счита за комерсиална според правилата на този форум и няма да бъде възстановена. Всяка нова твоя тема за продажба на чанти ще се трие. Това решение не подлежи на коментар.
    Quote Originally Posted by ///sasho
    Би ли ми дал основателна причина , поради която обявата се счита за комерсиална по правилата на този форум. Или нарушаваме някой личен интерес , а? Кое е правилото , при което две чанти се считат за комерсиални? Решението ти по точно ми изглежда , като решение на лично основание и своеволие , отколкото съобразяване с правилата. И ако е така , те съветвам да не првишаваш правата си , защото правата ти във форума са основани на правилата , а не на личния ти интерес. А относно решението дали подлежи или не на коментар , немисля , че е справедливо. Форума не е частен , а обществен и си наясно , че правилата са за всички , и че без потребители няма форум и затова е нормално и приемливо всяко решение да подлежи на коментар и то особено в случаи като този , където решението е крайно несправедливо. И отново настоявам обявата да се върне на мястото си , защото реално погледнато не виждам с какво нарушава правилата.

    Quote Originally Posted by Old Fox

    Бих. Обявата ти е обсъдена с мод екипа и е решено да оснтане заключена. Даже имаше идеи да ти се наложи наказание. Няма да ти е първото наложено за некоректно публикуване на обява.Моля не прекалявай с този театър само "две чанти". Миналат година продаваше чанти сега пак. Тези чанти самозарждат ли се?
    Форума еточно частен! В него няма нищо обществено. Настояването ти за съжаление няма да бъде уважено.
    Quote Originally Posted by ///sasho
    И отново не получавам отговор на въпроса си : Кое е комерсиалното в обява за 2 чанти и кое правило на форума е нарушено. Виж колко смешно звучи да споменаваш миналата година продаваше /4 чанти сега 2/. Ами хората от форума не продават ли авто части за кола и на другата година , ако пак пуснат някоя авто част за комерсиална обява ли го считаш.Като даваш оценка на дадено нещо се научи да си изказваш точните аргументи за това което правиш , защото това което си написал , звучи много несериозно и пълно своеволие. А относно часния ти форум , много ми е интересно , регистриран ли е като такъв? И дори и да е частен , той все пак има правила , които пренебрегваш на лино освание , докато не ми отговориш на горе написания въпрос.
    И отново да добавя - Настоявам обявата да се върне на мястото и , защото е несправедливо изтрита.

    Quote Originally Posted by Old Fox
    1) Форума не е мой. Но е на частно лице/лица.
    2) Няма нищо лично. Както вече споменах мод екипа е единодушен
    3) Да те попитам нещо аз. Като са само две чанти защо е толкова голям проблем ако не ги пуснеш в точно този форум?
    Quote Originally Posted by ///sasho

    1. Форума е на потребителите и е обществен. Ако беше частен , щеше да е по съвсем друг начин всичко тук.
    2. Не съм съгласен с единодушието на мод екипа , защото обявата не нарушава с нищо правилата на форма.
    3. В отговор на въпроса ти мога да кажа , че като човек , който е коректен към този форум очаквам коректност и откъм екипа му. Пуснал съм ги и във други форуми , но като потребител и тук искам да ги има и тук , защото чантите са добри и са на добра цена и някой Колега от тук може да има нужда от една от двете чанти и да я открие точно тук.Както се знае , форумите са , и за да си помагаме. Но имайки впредвид некоректното отношение съм длъжен да си отстоявам правата. И ще ти разкажа една история , случила се преди време в този форум: Преди време стана така , че обявих един телефон за продажба в този форум , след това някой мой роднина ми даде и дру , който също пуснах , имаше и няколко нови , които също пуснах и това всичко в различно време и ме обявихте , че пускам комерсиални обяви за мобилни телефони. както и да е тогава се примирих с решението и дори и след това са ми изпадали телефони на добри цени и не съм ги пускал в този форум. Тогава си замълчах , но вече мисля , че прекалявате , като този път ме обявявате , че пускам комерсиални обяви за чанти и то с две чанти. И понеже звучите абсурдно , затова и си отстоявам правата. Сега ако пусна две обяви на нещо друго което ми е в излишък и за него ли ще ме обявите , че пускам комерсиални обяви. Все пак затова сте направили този подфорум "Продава/ Други" за точно такива неща.

    Държа с екипа Ви да обсъдите още веднъж тези неща и да изясните на мен и на другите потребители , има ли някакви неписани правила в този форум соред , които взимате решения или си правите своеволия , и за какво всъщност са тези правила тук , като явно не се ръководите от тях.




    Quote Originally Posted by Old Fox
    Честно уморих се да повтарям
    1) Форума не е обществен по никакъв начин. Запомни го. Форума е частен.
    2) Това дали си съгласен или не нищо не означава. Мод екипа е решил и ще стане това което е решил.
    3) С две нарушения си далеч от коректността.
    4) Примири се с факта че ти тук чанти няма да продаваш без заплатен абонамент.
    Quote Originally Posted by ///sasho
    За да не се уморяваш да повтаряш , те съветвам да напишеш нещо смислово и някакво достойно основание за действиятати. В случая не намирам отговор на въпроса си и затова продължавам да пиша. В момента , в който получа отговор който ме задоволява , кореспонденцията ни става излишна.
    1. Форума е обществен , както и останалите автомобилни форуми. Запознай се хубаво , какво означава "частен" и какво "обществен" преди да пишеш.
    2. Какво значи това дали съм съглсен или не нищо не означава. Означава и то много. Затова има правила ту да се придържаме към тях , а не да си правим своеволия.
    3. И кои са тези 3 нарушения. Не се опитвай да ме изкараш некоректен , защото не е така.
    4. Няма как да се примиря за втори път с един абсурд от своеволия.


    Може ли да ми напишеш кои са членовете на модераторския екип , който е гласувал това несправедливо решение.
    Quote Originally Posted by Old Fox
    Членовете на мод екипа са със зелени никове.
    Не можеш да разпитваш за нищо кой какво и как е решил.
    Въздържай се да ми даваш съвети и да ми държиш тон. Много неща не са ти ясни.

    Quote Originally Posted by ///sasho
    И защо немога да разпивам никой , за нищо? Ти за какъв се взе бе? Тон чрез писменни съобщения има ли как да се държи , че нещо не ми е ясно. А от съвети определено имаш нужда , като ти следя действията във форума. Пробвах с по нормален начин да стигнеме до консенсос , но явно неможеш да ми отговориш на въпроса. Като са те поставили за модератор в даден форум , поне да ти обяснат как се комуникира с потребители и колко са важни те за форума. И ще продължа стс стветите , защото определено имаш нужда от тях , научи се като правиш някакво действие да можеш да отговориш защо го правиш , защото е много жалко за теб , като нямаш отговор да отговаряш с отговори от типа: "ами ние решихме" и т.н.



    И ето накрая в отговор какво получавам:


    Quote Originally Posted by Old Fox
    КонсенсОс не знам какво е. До конесенсУс определено няма да стигнем по простата причина че не искаш да вникнеш в това което ти пиша. Ще пробвам пак. Мод. екипа и всеки мод поотделно имат права да вземат всякакви решения касаещи форума. Второ ти чанти в този форума няма да продаваш. Трето струва ми се че се опитваш да ми държиш тон. Лошият тон и обноски не се толерират. Още един такъв ЛС и ще ти дам поне 1 месец почивка от форума.


    Мисля , че е крайно неприемливо такива своеволия и такова държание от страна на модератор. След като е зададен въпрос е редно да се отговори както подобава - точно и ясно, а не с отговори от сорта на "Ние решихме" , "Не може да разпитваш" , "нямаш право" /според неговите си правила/ и накрая , като не ни изнася , да заплашваме с банове и т.н. , защото не може да даде единин ясен отговор за действията си. Очаквам накой да вземе мерки срещу такива прояви.
    Last edited by ///sasho; 04-03-2010 at 21:36.

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Даммм, Определено си напълно в правото си да се жалваш.
    Я сега да погледнем за какво става дума и каква поредна свинщина са направили тези своеволни бастуни.

    Та така.
    Потребител ///sasho

    2 наказания и 1 предупреждения само за едно и също нещо.


    Непозволено публикуване на обява или подвеждащ линк.

    Аааааа не, може би аз нещо съм окьоравял здраво ?
    Сигурно съм се объркал, то бива модераторски произвол ама чак пък толкова, това вече НИКЪДЕ ГО НЯМА. ТОТАЛНО БЕЗОБРАЗИЕ.

    Ясно е че трябва да се разследва по внимателно.

    Не знам дали линка ще работи за всички

    http://clubalfaromeo.com/forum/searc...=1073660&pp=25

    Но може и да се отвори след като се погледне профила на ощетеният потребител, след това се избере Статистики и после Намери всички теми започнати от потребителя.
    И там какво виждаме уважаеми дами и господа съдебни заседатели ?
    32 теми започнати от въпросният господин и само една от тях не е в Продава - тази.
    Е ся за да не изляза и аз черен ще трябва да спомена че все пак има и 3 теми в Купува.

    Та какво се продава може да види всеки.
    7-8 теми за продаване на телефони , няколко от които нови.
    3 Теми за чанти Армани.

    Другите няма да ги коментирам изобщо.
    На който му се чете - да чете.
    Е 5-6 от тях са в коша де ама все са си пускани от невинната жертва на изродите модератори.

    Еми след подобно добро представяне, какво да кажа.
    Извода че потребител ///sasho е търговец АБСУРЕДН.


    Поредното безобразие от страна на самозабравилият се модераторски екип.
    ПОТРЕСАВАЩО!!!

    п.с Ето тази тема е инересна:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31745

    2-те чанти някак си се клонират ей така като стой та гледай.
    Аре ся моля Ви се ние мое сме ут селу ама доматиту ни го пасем с колците.

    п.п.с
    Фурма е частен и е собственост на КАРБ.
    Други въпроси ?
    Last edited by pr_00f; 04-03-2010 at 21:47.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3

    Default

    Интересен речник използвате @pr_00f спрямо вашите колеги , ама явно това си е лично мнение.
    Относно мненията ми във форумите , знаете , че е много лесно да станат много повече и то много бързо , но мисля , че е безмисленно да трупам форума с излишни коментари. Каквото ми е необходимо го намирам , ясно е на всички , че форума е от доста време и от търсачката може да се намери необходимата информация за повечето неща които ни интересуват относно марката. А и това е правилния начин за използване на форум , или предпочиташ за всяко нещо да пускаме нова тема , всичко да се коментира , дори ако няма с какво само с една емотиконка и т.н. Това , че темите ми са в Продава и Купува може само да те радва като модератор , защото явно за другите неща мога да използвам търсачката.
    Относно мобилните телефони , които преди време пуснах , за продаване и ме обявихте , че пускам комерсиални обяви за телефони , не го навявай , защото тогава си замълчах , но този път неискам да позволя повторно своеволие. И много ми е интересно 4 чанти + още 2 пуснати на следващата година , като комерсиални обяви ли звучат , като магазин или фирма за чанти ли звучат. Виж само цените и бройката на тези чанти , с тези цени и тази бройка , която е публикувана може ли да се плаща за тяхните обяви и може ли да се смятат въобще за комерсиални тези обяви.Колеги погледнете по сериозно на нещата , изглежда твърде смешно и абсурдно обява за 2 чанти да се сметне за комерсиална , поради това , че преди време е имало обява за съвсем други 4 чанти. Тези неща съм ги пуснал и в други форуми , а само тук създавате проблем за това. И защо е необходимо да се споменава въобще това - колко теми имам в "Проадава" или в "Купува" т.н. , все пак затова сте си направили тук форум "Продава" и "Купува" , и особено подфорума "Други" . Той не е ли , за да си пуснеме обява ако ние потребителите тук , имаме нещо различно от автомобилите за продаване?

    А как ще коментирате отношението на вашия колега модератор спрямо потребител , за нормално ли? Нормално ли е от 8 лични съобщения да неможе да даде един отговор на въпроса спрямо действията му и да се оправдава с екипа? Нормално ли е да прави забележка относно допусната правописна грашка с объркана буква в дума /в последното ЛС/ , като ако му проследите внимателно всички съобщения които е изпратил , той самия неможе да пише правилно и явно незнае къде какви пунктоационни знаци се поставят? Нормалнои ли е да незнае какво е "обществен форум"? Нормално ли е да заобикаля правилата и да се разпорежда , както си иска? Нормално ли като няма отговор на въпроса да се опитва да забранява на потребителите тук да си търсят правата , да се опитва да упреква , че някой му държал тон и то в писмен вид и да демонстрира слаб характер , като заплашва , че ще използва правото му за раздаване с бан на лично основание?

    Много ще сте ми странен ако подминете с лека ръка всичко това и го сметнете за нормално , само защото и вие сте модератор.
    Погледнете малко по реално на нещата и ви съветвам да вземете някакви мерки срещу такъв тип превишаване на правата , защото форум без потребители не е форум , затова уважавайте всеки един потребител тук.

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Интересен речник използвате @pr_00f спрямо вашите колеги , ама явно това си е лично мнение.
    Ако смятате че има нещо нередно в мнението ми можете да го докладвате по установеният път.


    Относно мненията ми във форумите , знаете , че е много лесно да станат много повече и то много бързо , но мисля , че е безмисленно да трупам форума с излишни коментари. Каквото ми е необходимо го намирам , ясно е на всички , че форума е от доста време и от търсачката може да се намери необходимата информация за повечето неща които ни интересуват относно марката. А и това е правилния начин за използване на форум , или предпочиташ за всяко нещо да пускаме нова тема , всичко да се коментира , дори ако няма с какво само с една емотиконка и т.н. Това , че темите ми са в Продава и Купува може само да те радва като модератор , защото явно за другите неща мога да използвам търсачката
    Отлично , де да бяха всички потребители като вас.

    .
    Относно мобилните телефони , които преди време пуснах , за продаване и ме обявихте , че пускам комерсиални обяви за телефони , не го навявай , защото тогава си замълчах , но този път неискам да позволя повторно своеволие. И много ми е интересно 4 чанти + още 2 пуснати на следващата година , като комерсиални обяви ли звучат , като магазин или фирма за чанти ли звучат. Виж само цените и бройката на тези чанти , с тези цени и тази бройка , която е публикувана може ли да се плаща за тяхните обяви и може ли да се смятат въобще за комерсиални тези обяви.Колеги погледнете по сериозно на нещата , изглежда твърде смешно и абсурдно обява за 2 чанти да се сметне за комерсиална , поради това , че преди време е имало обява за съвсем други 4 чанти. Тези неща съм ги пуснал и в други форуми , а само тук създавате проблем за това. И защо е необходимо да се споменава въобще това - колко теми имам в "Проадава" или в "Купува" т.н. , все пак затова сте си направили тук форум "Продава" и "Купува" , и особено подфорума "Други" . Той не е ли , за да си пуснеме обява ако ние потребителите тук , имаме нещо различно от автомобилите за продаване?
    Вашите теми и поведението ви като търговец са дискутирани няколкократно в админ раздела. С обявените количества на стоките и честотата на обявите, отдавна не отговаряте на дефиницията обикновен потребител който случайно продава нещо.
    А такава е идеята на създаденият форум Продава с неговите подфоруми.
    Много се радвам че сте си пускали нещата в други форуми и не сте имали проблеми ,
    но в този форум това няма да стане.





    А как ще коментирате отношението на вашия колега модератор спрямо потребител , за нормално ли? Нормално ли е от 8 лични съобщения да неможе да даде един отговор на въпроса спрямо действията му и да се оправдава с екипа? Нормално ли е да прави забележка относно допусната правописна грашка с объркана буква в дума /в последното ЛС/ , като ако му проследите внимателно всички съобщения които е изпратил , той самия неможе да пише правилно и явно незнае къде какви пунктоационни знаци се поставят? Нормалнои ли е да незнае какво е "обществен форум"? Нормално ли е да заобикаля правилата и да се разпорежда , както си иска? Нормално ли като няма отговор на въпроса да се опитва да забранява на потребителите тук да си търсят правата , да се опитва да упреква , че някой му държал тон и то в писмен вид и да демонстрира слаб характер , като заплашва , че ще използва правото му за раздаване с бан на лично основание?
    Ами как да ги коментирам, и аз му се чудя на акъла.:

    1-во Ви е дал предупреждение за нарушение за което се е трябвало да Ви наложи наказание 10 точки, а със текущите 10 който имате това значи 1 месец бан. ( явно е решил да бъде добър, но пък както се знае много добре всяка добрина се наказва)


    2-ро Абсолютно ненормално за мен ( и пълна загуба на време) е да пишеш 8 ЛС на потребител който е нарушил правилата , че и да трябва да му обясняваш къде. Защо да се оправдава с екипа след с колегите сме обсъждали поведението Ви и нещата са ясни. ( просто Ви уведомява)

    3-то Така като гледам никой за момента не Ви е забранил да си търсите правата, а как точно е заобиколил правилата колегата и се е разпореждал както си иска ?

    4-то Дали знае колегата какво е обществен форум или не, не е нито моя нито ваша работа. Както вече казах този форум е собственост на Клуб Алфа Ромео България.

    5-то Това ЛС какво значи , да не би да е Лично Съобщение? И ако е това се чудя дали сте попитали колегата първо, преди да направите кореспонденцията между вас Публично достояние? [/QUOTE]



    Много ще сте ми странен ако подминете с лека ръка всичко това и го сметнете за нормално , само защото и вие сте модератор.
    Погледнете малко по реално на нещата и ви съветвам да вземете някакви мерки срещу такъв тип превишаване на правата , защото форум без потребители не е форум , затова уважавайте всеки един потребител тук.
    Няма да го подмина, определено.
    Относно уважението към потребителите, ами да уважаваме ги – особено тези който спазват правилата на форума.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Бях тръгнал, да пиша но прооф е написал всичко необходимо, за което му благодаря.
    Само за тона бих искал да отбележа: Първото ми ЛС е съвсем нормално "здравей" и "съжалявам" и т.н. Обаче като обясня едно нещо за 8ми поред път и ми се образуват газове. Изречението Ти за къв се взе бе? - няма да го коментирам изобщо.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #6

    Default

    @pr_00f очевидно си затваряте очите и заставате на страната на колегата ви. Това всъщност е нормално де , но обяснете вие , кое е правилото , което моята обява от "2 чанти" нарушава и какво комерсиално има в нея? Обяснете , за да я пусна трябва ли на няколко дни да напълня форума с излишни постове та да се види , че пиша и в другите раздели , а за писане винаги може да се намери какво да се пише та да не е спам , прекалено добре ви е ясно.

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    .... Това ЛС какво значи , да не би да е Лично Съобщение? .....
    А относно съкращението , за което ми правите забележка , че съм направил под формата на ЛС , само забележете вие самия и вашия грамотен колега , който се опитваше да прави същите забележки преди вас какво сте написали в мненията си точно в тази тема:

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    2-ро Абсолютно ненормално за мен ( и пълна загуба на време) е да пишеш 8 ЛС на потребител който е нарушил правилата , че и да трябва да му обясняваш къде..........
    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    ......... Първото ми ЛС е съвсем нормално "здравей" и "съжалявам" и т.н. ..............
    Много е смешно и жалко да поправяте някой за нещо , което вие самите допускате и правите. Това вече ми дава ясна представа , че въпреки , че първоначално ви смятах за човек , с който може да се общува по реално , вече започвам да си мисля , че сте същия като вашия колега. И за пореден път ще ви посътветвам да погледнете реално на нещата , а не да си защитавате някаква теза , само защото колегата ви я защитава.

    Забравихте да коментирате , опитите за заплашване с поставяне на бан , и за какво са дадени тези правомощия тук , да се поставят на лично основание , когато не ви изнася и неможете да обясните действията си или за други цели?


    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Вашите теми и поведението ви като търговец са дискутирани няколкократно в админ раздела. С обявените количества на стоките и честотата на обявите, отдавна не отговаряте на дефиницията обикновен потребител който случайно продава нещо.
    А такава е идеята на създаденият форум Продава с неговите подфоруми.
    Много се радвам че сте си пускали нещата в други форуми и не сте имали проблеми ,
    но в този форум това няма да стане.
    Като многократно дискутирахте поне успяхте ли да стигнете до извод , на какви по точно стоки съм търговец ,защото от всички обяви ясно се вижда , че се продават мнго различни една от друга стоки и в различни периоди от време. Ако количество от 2 или 4 бр. за вас е количество на търговец , бихте ли отговорили количествата , които могат да предложат търговците от по над 100 бр. като какво ги възприемате?
    Няма логика да не стане тук , защото с нищо не се нарушва правилата на форума , а правилата не са ви по различни от тези на другите форуми. Това са пълни своеволия от ваша страна. Смятате ли за коректно това , което правите?



    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ами как да ги коментирам, и аз му се чудя на акъла.:

    1-во Ви е дал предупреждение за нарушение за което се е трябвало да Ви наложи наказание 10 точки, а със текущите 10 който имате това значи 1 месец бан. ( явно е решил да бъде добър, но пък както се знае много добре всяка добрина се наказва)
    Не може да ми даде 10 точки , за нещо , което не съм нарушил. Защо се опивате да се налагате , като поставяте наказания след като нещо не ви изнася. Има правила , придържайте се към тях. Не знам тук да има правило , което да определя "2 чанти" като количество и да се смятат , че са в комерсиална обява.

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    2-ро Абсолютно ненормално за мен ( и пълна загуба на време) е да пишеш 8 ЛС на потребител който е нарушил правилата , че и да трябва да му обясняваш къде. Защо да се оправдава с екипа след с колегите сме обсъждали поведението Ви и нещата са ясни. ( просто Ви уведомява)
    Никой не е виновен , че вашия колега му бяха необходими 8 "лични съобщения" , и да не успее да обясни действията си според правилата на форума , и какво по точно съм нарушил според тях , освен това , че явно е нарушен личен интерес та се дават отговори от сорта на "ние решихме" , "миналата година продваше" и т.н.


    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    3-то Така като гледам никой за момента не Ви е забранил да си търсите правата, а как точно е заобиколил правилата колегата и се е разпореждал както си иска ?

    Относно това дали някой се опива да ми забрани да си търся правата , ще ви припомня , че по нагоре съм пуснал едно лично съобщение от вашия колега , ще ви го пусна отново и обърнете внимание на текста в червено:

    Quote Originally Posted by Old Fox
    Членовете на мод екипа са със зелени никове.
    Не можеш да разпитваш за нищо кой какво и как е решил.
    Въздържай се да ми даваш съвети и да ми държиш тон. Много неща не са ти ясни.

    Както виждате , това е ясен и точен начин на забраняване да си търсиш правата. Е , възприемам го за нередно и както ясно се вижда си ги търся с тази тема. Първоначално поисках равносметка на действията му директно от него , но след като получих заобикаляне на въпросите и оправдания , а дори и забележки с подигравателна цел относно правописа и то от човек , който явно и при самия него се среща този така поставен от него проблем , а заплахите с бан няма смисъл да ги коментирам отново , и реших да си ги търся по обществен начин , в открит вид директно във форума.


    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    5-то ...... И ако е това се чудя дали сте попитали колегата първо, преди да направите кореспонденцията между вас Публично достояние?
    [/QUOTE]


    Нужно ли е да го питам? Ще ви напомня ако сте забравили , че подфорума , в който е публикувана темата ми е "Относно форума - Ако не ви работи паролата, ако искате да смените никнейма си, ако имате предложения или въпроси - поставете ги тук!:". Не мисля , че има какво да се прикрива , защото мен лично не ме притесява , нищо от това , което съм му написал , а ако може би вас нещо ви притеснява от това , което той е написал проблема в случая не е мой.


    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Няма да го подмина, определено.
    Относно уважението към потребителите, ами да уважаваме ги – особено тези който спазват правилата на форума.
    Ще се радвам , ако наистина е така и погледнете наистина реално на нещата , като в случая загърбите личния си интерес.


    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Бях тръгнал, да пиша но прооф е написал всичко необходимо, за което му благодаря.
    Само за тона бих искал да отбележа: Първото ми ЛС е съвсем нормално "здравей" и "съжалявам" и т.н. Обаче като обясня едно нещо за 8ми поред път и ми се образуват газове. Изречението Ти за къв се взе бе? - няма да го коментирам изобщо.
    А на теб ще ти отговоря кратко и ясно: Тъй като както спомена не искаш съвети за начало е хубаво да се научиш да го правиш. Хубаво е също като правиш дадено действие да можеш да отговориш за него , а не да се оправдаваш с другите. Също така е добре да не демонстрираш слаб характер с
    използване на правомощията ти за съвсем други работи /за бан-а става въпрос/ . И още веднъж ще обясна , че тон няма как да има в писмен вид , въпроса е как го възприемаш. Относно написаното от мен "Ти за какъв се взе бе?" , е хубаво да се прочете целия текст , който съм написал , а не само едното изречение от него , защото изречението добива смисъл от текста , в който е. И ако все още не си разбрал това за какво е написано ще припомня , че то е съпроводено от опита ти за забрана да не си търся правата и да не искам отговорност за действята ти спрямо моята обява. По нагоре в текста дори е отбелязано с червно изречението , с което се опитваш да правиш това.
    Last edited by ///sasho; 05-03-2010 at 15:39.

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А относно съкращението , за което ми правите забележка , че съм направил под формата на ЛС , само забележете вие самия и вашия грамотен колега , който се опитваше да прави същите забележки преди вас какво сте написали в мненията си точно в тази тема:
    ЛС много добре знам какво значи.
    Значи ЛИЧНО и като такова следва да си остане ЛИЧНО до изрично разрешение на другата страна с която сте комуникирали
    Има ли такова или не ?

    Забравихте да коментирате , опитите за заплашване с поставяне на бан , и за какво са дадени тези правомощия тук , да се поставят на лично основание , когато не ви изнася и неможете да обясните действията си или за други цели?
    Няма какво да коментирам опити за сплашване с бан при положение че това не е опит за сплашване а предупреждение за такъв.
    За съжаление несложен навреме.


    Не може да ми даде 10 точки , за нещо , което не съм нарушил. Защо се опивате да се налагате , като поставяте наказания след като нещо не ви изнася. Има правила , придържайте се към тях. Не знам тук да има правило , което да определя "2 чанти" като количество и да се смятат , че са в комерсиална обява.
    Слава богу в този форум хората които решават дали има нарушение на правилата все още са модераторите а не потребителите.

    Никой не е виновен , че вашия колега му бяха необходими 8 "лични съобщения" , и да не успее да обясни действията си според правилата на форума , и какво по точно съм нарушил според тях , освен това , че явно е нарушен личен интерес та се дават отговори от сорта на "ние решихме" , "миналата година продваше" и т.н.
    Никой не е виновен за това че не можете да разберете какво точно сте нарушили още от първото ЛС, явно колегата е трябвало да повтаря многократно ( чудя му се на акъла)

    Няма лигика да не стане тук , защото с нищо не се нарушва правилата на форума , а правилата не са ви по различни от тези на другите форуми. Това са пълни своеволия от ваша страна. Смятате ли за коректно това , което правите?
    Понеже ми писна вече да се занимавам с излишни полемики ще задам и аз един въпрос уважаеми господин "нетърговец" с потъпкани права.

    Имате ли бан във форума на Фолксваген за търговия
    ДА или НЕ ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    "Колега" ///sasho оплакваш се от модераторски своеволия, а в същото време своите своеволия оставяш на страна!
    Един бегъл поглед на профила ти и темите пуснати от теб показва следното:

    телефони - 13+ (има теми с неуточнен брой)нови/ втора употреба
    чанти - 3 теми с неуточнен брой
    автомобили - 5
    тениски - 6+ неуточнен брой

    Добре, не си търговец, а защо пребиваването ти във форума ни е единствено с цел търговия?!?
    Ще те помоля най-учтиво да престанеш с тирадите си около търговията ти, с която си в разрез с правилата на форума. Приеми това като официално предупреждение и последно!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    ЛС много добре знам какво значи.
    Значи ЛИЧНО и като такова следва да си остане ЛИЧНО до изрично разрешение на другата страна с която сте комуникирали
    Има ли такова или не ?
    Много се радвам , че знаете какво е ЛС , ама все още се чудя след като знаете и го използвате , защо се опитвахте в миналия си пост да го изкарате , като един вид невежество и неправилно съкращвние , като дори вие самия го използватв? След като не немирам отговор на въпроса си и срещам некоректно отношение от модератор спрямо мен невиждам причина да не изкарам съобщенията публично , или пак се нарушава нечий интерес? Както ясно се вижда изкарвам и това което Аз съм писал и това , което той. Започвам да се съмнявам , че поведението което виждате на вашия модератор в тези ЛС - "лични съобщения" не ви харесва и предпочитате да останат скрити. Но докага ще пренебрегвате и оставяте скрито подобни неща. А лично според мен не значи като не ви харесва да си остане да си остане лично не се опитвайте да спеколирате с името му , като много добре знаете , че означава , че е към определен потребител.

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Няма какво да коментирам опити за сплашване с бан при положение че това не е опит за сплашване а предупреждение за такъв.
    За съжаление несложен навреме.
    Предупреждението на лично основание не е ли сплашване? И то несправедливо , защото за бана аргумента му е , че имало някакъв лош тон от моя страна , а незнам как се разбира тона в писмен вид , но от всички лично съобщения , ясно се вижда за всички , откъде започва аругантното поведение и от кой.



    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Слава богу в този форум хората които решават дали има нарушение на правилата все още са модераторите а не потребителите.
    Хубаво е това модераторите да ги запознаете по обстойно с правилата , та да решават придържайки се кум тях , а не на лично основание и чрез лична преценка.

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Никой не е виновен за това че не можете да разберете какво точно сте нарушили още от първото ЛС, явно колегата е трябвало да повтаря многократно ( чудя му се на акъла)
    Ами немога да разбера и все още немога. Вие как възприемате обява за "2 чанти" да се обяви за комерсиална , за нормално ли? Попитах ви и преди това и не получих отговор , след като 2 чанти и миналата година 4 са количество стока за търговия , какво за вас е количеството стоки с което разполагат търговците?

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Понеже ми писна вече да се занимавам с излишни полемики ще задам и аз един въпрос уважаеми господин "нетърговец" с потъпкани права.

    Имате ли бан във форума на Фолксваген за търговия
    ДА или НЕ ?

    За разлика от вас с удоволствие ще ви отговоря на въпроса , защото вие не ми отговорихте на много от моите въпроси написани по нагоре , но ще се радвам да го направите в последствие. Във форума на Фолксваген имам бан от може би повече от една година. Основната причина за толкова продължителния бан , който незнам дали някога ще бъде премахнат ми не е основно заради търговия както вие го наричате , а съвсем друга , но ще го обясна по прост начин , за да не навлизам в подробности , причината за това е не много добро отношение с един от мисля , че беше от администраторите на форума и то породено от негова страна. Честно казано , нямам и особено желания , да пиша там, , но в момента в който си създам друг профил там , най вероятно ще мога да си публикувам обявите необезпокояван , защото ако посещавате този форум , може би все още може , а се публикува почти всичко във форума им Продава. Но както казах , отдавна съм загубил интерес да го посещавам и незнам в момента какво е положението там.А и вас незнам до каква степен ви вълнува това , като от предишните ви съобщения разбирам , че не ви вълнуват другите форуми. Защото обявата ми я има 10 форума /ако държите ще ги изреда/ и никъде не е обезпокоявана освен тук. Има много автомобилни форуми , които посещавам и навсякъде , а дори и тук съм демонстрирал коректно отношение спрямо потребителите , така , че не е редно да ровите и да търсте какви ли не начини да изкарате един потребител некоректен спрямо каквото и да било. От мненията си до сега ясно се вижда , че само се опитвате , да демонстрирате някакво ниво тук и да упрекнете този потребител който критикува несправедливото решение на ваш колега , но явно не се получава. И още веднъж ви съветвам , свалете негативизъма си погледнете раално на нещата , като поне за момент загърбите личния си интерес.

    ПС: И както споменах по нагоре , ще се радвам да получа отговори на въпросите си , които ви зададох в предишния си пост , а не ми отговорихте?
    Last edited by ///sasho; 05-03-2010 at 16:32.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    "Колега" ///sasho оплакваш се от модераторски своеволия, а в същото време своите своеволия оставяш на страна!
    Един бегъл поглед на профила ти и темите пуснати от теб показва следното:

    телефони - 13+ (има теми с неуточнен брой)нови/ втора употреба
    чанти - 3 теми с неуточнен брой
    автомобили - 5
    тениски - 6+ неуточнен брой

    Добре, не си търговец, а защо пребиваването ти във форума ни е единствено с цел търговия?!?
    Ще те помоля най-учтиво да престанеш с тирадите си около търговията ти, с която си в разрез с правилата на форума. Приеми това като официално предупреждение и последно!

    На въпроса ти отговорих и по нагоре.Нужно ли е да запъня форума с теми и коментари та да не си личат темите ми в Продава или Купува? А и имам теми и мнения в другите подфоруми , нека не го пренебрегваме това. И какво е това последно предупреждение , затова е този подфорум тук ,за да си зададем въпросите и е редно да получаваме отговори , а не ато не ви изнася да раздавате предупреждения.
    Явно не гледаш датите на обявите които така ясно си описал и не виждаш колко проточени са те във времето.


    Quote Originally Posted by MrX View Post
    телефони - 13+ (има теми с неуточнен брой)нови/ втора
    Период: 07.2006 - 07.2009
    Още миналата година спрях да пускам обви на телефоните си , които са за продаване тук , за да не е комерсиално.


    Quote Originally Posted by MrX View Post
    чанти - 3 теми с неуточнен брой
    Ще се наложи да те поправя , защото темите са 2 различни една от друга.
    Точно уточно колко чанти се предлагат.
    Последната тема е за 2 чанти
    предишната , която всъщност не е активна тук е за 4 чанти.
    Пеериод: 05.2009 - 03.2010 , като старата тема както казах не е активна.


    Quote Originally Posted by MrX View Post
    автомобили - 5
    Ше се наложи да те поправя - 4 бр. ;
    2 от които мои , другите 2 не са мои , просто пускам обявата.
    2 от които са продадени.
    обявите са в периода: 05.2007 - 03.2010
    Това е период от почти 3 год.




    Quote Originally Posted by MrX View Post
    тениски - 6+ неуточнен брой
    Ясно уточнен брой - 6 бр. Продавани през 05. 2008 год.



    Така , изпуснал си и един часовник и едни гуми. Гумите плюс това са комплект от 4 бр. - това пак е количество според рабиранията на някои от модераторите тук , което може би ще се сметне за комерсиална обява на гуми. Мисля , че с това става по ясно за какви абсурди стават тук отстрана на определянето на обяви като комерсиални.


    От написаното ясно се вижда , че пусканите обяви освен , че са от разлино естество стоки , са и публикувани в периода 2006-2010 , което като общо сметнато си е 4 години. та какво комерсиално се вижда в обяви пускани в период от ч години и то с разлини продукти., Последно комерсиалните обяви за автомобили , телефини , чанти , часовници или за гуми са ми? А може би за тенски? Нима няма други потребители тук , кото да имат подобен брой обяви? Стига , много некоректно звучи точно от тези няколко обяви за перод от няколко години да се вадят изводи за , че са комерсиални.
    Last edited by ///sasho; 05-03-2010 at 17:05.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post

    Имате ли бан във форума на Фолксваген за търговия
    ДА или НЕ ?
    има има
    за търговика с чантички и телефончета

    Quote Originally Posted by ///sasho
    Извинете , с кой трябва да се свържа , защото от доста време немога да пиша в този форум , а само да чета и незнам до кога.
    Причината за това нещо е , че бях пуснал няколко обяви и някой модератор беше решил че като имам няколко мнения неможело да пускам само обяви. И като му обясних , че като не съм достатъчно компетентен на тема vw , за да пиша в другите теми , а само ги чета ми е сложил забрана.
    Към кой да се обърна?



    Благодаря!!!
    опс

    колегата не е компетентен относно автомобилите

    но за сметка на това търговията я разбира

    п.с. нищо лично към никой
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post

    колегата не е компетентен относно автомобилите

    Под автомобили само VW ли рабраш? За мен лично не съществува само една марка автомобили , и в някои от останалите намирам израз да бъда компетентен , но поне имам доблестта да си призная ако не съм компетентен по дадена тема. И дайте да не отклоняваме темата с Фолксваген форума , защото все пак тук е друг форум. И недейте да гледате съсредоточено в една точка от картината , че поради някакво недоразумение съм получил бан там , и както обясних причината не е оновно заради това както се описва , ами гледайте цялата картина. Пиша в повечето автомобилни форуми и други форуми , които като бройка надхвърлят 10 , и навсякъде мисля , че съм достатъчно коректен спрямо всички и държа и да получавам такова отношение.
    Last edited by ///sasho; 05-03-2010 at 18:34.

  13. #13
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Тези неща съм ги пуснал и в други форуми , а само тук създавате проблем за това.
    Дали ? Или пък може би не.
    Подробности.


    недейте да гледате съсредоточено в една точка от картината , че поради някакво недоразумение съм получил бан там , и както обясних причината не е оновно заради това както се описва , ами гледайте цялата картина.
    Бая сериозно недоразумение ще да е било явно .
    И изобщо май се оказва , че по форумите модераторското племе никак не е стока...
    Я как само гонят потребителите за едното нищо.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  14. #14
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Сашо, явно си адски безочлив човек пределно ясно е на всички че си търговец и пак продължаваш Как пък все админите и модовете са виновни и тук и във ВФ форумите? И се чанти продаваш.
    Да 6 чанти(да не говорим, че ония 4 чанти въобще не бяха 4) са комерс за нашия форум. Ето ти конкретен отговор.

    Сега си на път съвсем разсредоточено да получиш бан и тук и цялата картина ще е, че ще имаш два бана. Достатъчно глобално ли погледнах?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Та като стана дума за 2-те или 4 чантички, я да видим сега какво може да се види във братският Фиат форум

    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...517&highlight=

    4-та партида уважаеми дами и господа - 4-та

    Колеги , останаха само по 10 бр. от кафяво и черно от кожа и 4 бр. от плат "Armani".
    и така нататък и така нататък .....
    п.с в темата има и линкове към първите 3 партиди.

    Сашо, аз съм сигурен че от уважение към правилата на нашият форум ти си продавал основната част от стоката през други форуми и при нас ВИНАГИ си пускал само по 1 бройка , колкото да не е комерс дето се казва.

    Бих искал да те помоля да приемеш най-искрените ми извинения ( а предполагам и колегите от мод екипа ще се присъединят) за това че толкова несправедливо те обвинихме че си търговец.
    В знак на най-добрата ми воля даже ще ти махна всички НЕПРАВОМЕРНО наложени наказания и предупреждения. Най-вероятно в неделя след обяд. Може би ведно с акаунта ти. Зависи какво ще реши мод екипа.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •