Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Монтаж гарнитура капак клапани на ТС

  1. #31

    Default

    Добре...

  2. #32
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е пълна глупост със силикона. Като не знаете как се монтират гарнитури ги мажете. После в картера стават като сополи залепени за цедката на помпата.

    android88 - купи си гарнитура payen или victor reinz, или elring и не мажи с нищо. Обезмасляваш повърхността където ляга гарнитурата обезмасляваш и самата гарнитура и пристягаш капака равномерно от всички страни и си готов. Преди това разбира се очистваш главата перфектно от предишни остатъци нагар, силикон ако е имало и стари парчета гарнитура.
    Ами да вземеш да ни светнеш е мой може нещо да научим. Щото при мен незалепена нетечаща гарнитура не е идвала, ама то Г. Оряховица е далече ааааа ти междувременно написа - по така описания начин няма проблеми само ако клиента после си я залепи в друг сервиз
    Last edited by code; 10-12-2012 at 21:17.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами не ви знам гарнитурите братле. Да ти снимам моя мотор утре да видиш? Никога не съм лепил със силикон, а съм я вадил и слагал поне 10 пъти. Гарнитурата е рикамби - 76 лв. струваше преди 3 години.

    На други коли съм слагал payen и reinz и никога не са текли. Не знам как ви текат на вас...

    Единствената такава която ми е текла е Ajusa на TS и тя си протече още с паленето. И си я върнах в магазина без никакъв проблем. Ама за 20 лв. толкова.
    Last edited by oem; 10-12-2012 at 21:21.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами не ви знам гарнитурите братле. Да ти снимам моя мотор утре да видиш? Никога не съм лепил със силикон, а съм я вадил и слагал поне 10 пъти. Гарнитурата е рикамби - 76 лв. струваше преди 3 години.

    На други коли съм слагал payen и reinz и никога не са текли. Не знам как ви текат на вас...
    Значи в София колегите ги лепят със сигурност, при мен са идвали коли от Радо лепени ама яката, аз ги лепя щото иначе не става, слагал съм ги по всякакви начини, стягал съм ги на Nm с динамометрично ключе - текат, а ти уби рибата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На мен ми е идвала кола от Радо където и дихтунгите на свещите бяха мазани със силикон. Като кажете София, че все едно не знам какво.

    Не знам ама не мен не са ми текли гарнитури, а колите в друг сервиз не са стъпвали. За това ако не ми вярваш не знам как си ми вярвал до сега Другия път като имаш път на сам ела и ще ти покажа моя мотор как му свети алуминия
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ааа няма проблеми и при свещите ще погледна мен не ме мързи То не пречи да си вярваме и да си обсъждаме

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #37

    Default

    Добре де, ся кво, мажем или не мажем?
    Лично аз освен филия с лютеница, друго няма да мажа, но предпочитам да ми е сух мотореца, а за една гарнитура до Горна да идваме... ся за нещо друго може да отскачаме натам, по Габровския регион.

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Проблема с течовете идва, че ментерливите гарнитури като ajusa-та например са по-нисички от качествената. И болтовете стигат втулката и не могат да стегнат хубаво гумата и от там идват течовете. След като аджусата протече като лейка ги сравних после с рикамбито. С 1.5 мм аджусата беше по-ниска до колкото помня. Та с евтината гарнитура силикона вероятно е единственото решение, но като ще мажем със силикон защо сменаме въобще гумата?

    ---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Добре де, ся кво, мажем или не мажем?
    Лично аз освен филия с лютеница, друго няма да мажа, но предпочитам да ми е сух мотореца, а за една гарнитура до Горна да идваме... ся за нещо друго може да отскачаме натам, по Габровския регион.
    Колега, много си се объркал ако си си помислил, че целта на поста ми е да привлека някой за да му сменя гарнитурата. С поста си искам да кажа само едно. Като си купиш хубава гарнитура няма нужда от силикон.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    А бе аз бях се изръсил към 60лв за оригинална преди две-три години и текна като лейка, ама то щото майстора явно, нещо... Ма той човека си държеше да ми намаже старата, а аз не, та не, и кво? Набутах си се със 60лв, после с още едно отваряне да ми маже новата "оригинална", ай мерси повече такива гимнастики и експерименти на чужд гръб. Твойте не си ги мажи, на мен ако някога ми се наложи да ми отварят капак, държа да се маже.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема с течовете идва, че ментерливите гарнитури като ajusa-та например са по-нисички от качествената. И болтовете стигат втулката и не могат да стегнат хубаво гумата и от там идват течовете. След като аджусата протече като лейка ги сравних после с рикамбито. С 1.5 мм аджусата беше по-ниска до колкото помня. Та с евтината гарнитура силикона вероятно е единственото решение, но като ще мажем със силикон защо сменаме въобще гумата?

    ---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:46 ----------



    Колега, много си се объркал ако си си помислил, че целта на поста ми е да привлека някой за да му сменя гарнитурата. С поста си искам да кажа само едно. Като си купиш хубава гарнитура няма нужда от силикон.
    Айде за пластмасовия капак да речем, че има някаква вероятност първоначално да не протече, но на алуминиевия ако ще вуду магия да му правиш без силикон, винаги протича.
    Дори на нова гарнитура, поне по ъглите според мен, е хубаво да се мацне силконец.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Интересно. Аз не съм сменял на кой знае колко коли тези гарнитури, но имам поне 7, 8 клиента на които съм сложил рикамби или пайен и все още няма и капка под капака. Може да съм случил на прави глави и капаци... знам ли А на моя мотор заради рошавите валци съм махал капака поне 10 пъти за презацепване, а преди това още 3, 4 и същата гарнитура от чисто нова нямам проблеми и до сега.

    Някой ден ако си видиш цедката на помпата в картера ще разбереш, че никога повече няма да искаш силикон по гумена гарнитура

    ---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Айде за пластмасовия капак да речем, че има някаква вероятност първоначално да не протече, но на алуминиевия ако ще вуду магия да му правиш без силикон, винаги протича.
    Дори на нова гарнитура, поне по ъглите според мен, е хубаво да се мацне силконец.
    Радко, силикон мога да сложа само там където и оригинално се слага. На чупките на капака. При ТС-а само на двете чупки на валовете. На ъгълчето където се качва гарнитурата на горе по изпускателния вал и на другото на смукателния. Точно по една капка и това е. Но държа да подчертая че на мен даже и една капка не съм си сложил и главата е суха.

    То пишман станах, че се обадих май Айде лека ви нощ.
    Last edited by oem; 10-12-2012 at 22:11.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Интересно. Аз не съм сменял на кой знае колко коли тези гарнитури, но имам поне 7, 8 клиента на които съм сложил рикамби или пайен и все още няма и капка под капака. Може да съм случил на прави глави и капаци... знам ли А на моя мотор заради рошавите валци съм махал капака поне 10 пъти за презацепване, а преди това още 3, 4 и същата гарнитура от чисто нова нямам проблеми и до сега.

    Някой ден ако си видиш цедката на помпата в картера ще разбереш, че никога повече няма да искаш силикон по гумена гарнитура
    Аз към момента кола дет и тече гарнитурата 16v TS нямам, и не смятам да имам занапред. На картера като се лепи какво е по-различно от гарнитурата на капака да речем. Ако не се внимава винаги има шанс да попадне силикон на неправилни места. Та в отговор, видял съм може би повече гарнитури от средно статистическия съфорумец и мисля че силикон си трее. Тва от мен.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #43
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Аз без да се опитвамда давам акъл на никогоискам да кажа ,че гарнитурата нова се слага със силикон на чупките около валовете.
    Last edited by marian2784; 10-12-2012 at 22:25.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз към момента кола дет и тече гарнитурата 16v TS нямам, и не смятам да имам занапред. На картера като се лепи какво е по-различно от гарнитурата на капака да речем. Ако не се внимава винаги има шанс да попадне силикон на неправилни места. Та в отговор, видял съм може би повече гарнитури от средно статистическия съфорумец и мисля че силикон си трее. Тва от мен.
    Така е. Силикона си държи спор няма. Но на мен не ми е кеф да лепя нова гарнитура. Предпочитам хубавата гарнитура без силикон. А разликата от на картера е, че него не ти се налага да го махаш обикновено

    ---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Аз без да се опитвамда давам акъл на никогоискам да кажа че гарнитурата нова се слагфа със силикон на чупките около валовете.
    Това е вярно Само дето фабрично не ги лепят със силикона с който се лепи масово, а с анаеробен уплътнител който втвърдява безкислородно и си изглежда като силикон, но ако попадне нещо в маслото не става на сопол, а си се отмива и не полепва никъде по мотора. И обикновено с това се лепят картерите фабрично както и твърди метални сглобки.
    Last edited by oem; 10-12-2012 at 22:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ..

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е пълна глупост със силикона. Като не знаете как се монтират гарнитури ги мажете. После в картера стават като сополи залепени за цедката на помпата.

    android88 - купи си гарнитура payen или victor reinz, или elring и не мажи с нищо. Обезмасляваш повърхността където ляга гарнитурата обезмасляваш и самата гарнитура и пристягаш капака равномерно от всички страни и си готов. Преди това разбира се очистваш главата перфектно от предишни остатъци нагар, силикон ако е имало и стари парчета гарнитура.
    Точно това исках да знам,дали трябва и силикон,понеже тази гумената която ми показаха не ми се видя надеждна.Просто не съм сменял досега на алфата,30000 от както я карам,но вече имам чуството че даже и губи масло и то точно от това .А лесно ли се сменява ,като разглобяване и сглобяване,за тънките моменти разбрах с обезмасляването,почистването и равномерното притягането

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •