Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: симулатор

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default симулатор

    здравейте алфисти!!!някои от вас могат ли да ме светнат(понеже не съм на ясно с токовете)как се връзва симулатор за газова уредба.реших да си сложа.има 4 кабела цин,черен,сив и лилав.някои от тия всичките трябва да прекъсва импулсния кабел към ламбда сондата.благодаря предварително!!
    146 1.7 16v

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Като си го взел там трябва да има схема. Освен това истинския симулатор за ламбда сондата трябва да има потенциометър за настройка на симулацията. Ако само я изключва все едно нишо не правиш.
    Alfa 33S16V Permanent 4

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Тоя симулатор е напълно излишен
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default

    предполагам,че не я изключва,а е лъже да работи.Няма потенциометър и схема щото един приятел ми го изпрати от италия,както и емулатор,но за него знам как да го свържа.що мислите ,че нищо не правя?таман смених сонда.не ми се дават пак кинти за бошова.
    146 1.7 16v

  5. #5
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
    Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default

    ок
    146 1.7 16v

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
    Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница
    Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
    Не заблуждавай човека.
    Alfa 33S16V Permanent 4

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default

    искаш да кажеш,че на мен сега ми трябва друга сонда ли?
    146 1.7 16v

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Не, трябва ти правилния симулатор
    Alfa 33S16V Permanent 4

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    Quote Originally Posted by Crusader
    И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
    Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница
    Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
    Не заблуждавай човека.
    А стига глупости а! На конвенционалната газова уредба /тоест газова уредба от 1-во поколение/ не и трябва ламбда сонада за да коригира сместа На всичкото отгоре пак ти казвам че газта не гори при различна температура а гори по-бавно, и аре ти не заблуждавай човека да си хвърля парите на вятъра.
    Колега Stankov, тук има един колега Dodo 155, който според мен е много на вътре с газовите уредби, както и един колега от Фиат форума - The machine, който пък работи във фирма за монтаж на газови уредби, та попитай тях двамата има ли смисъл от всичките тия глупости


    Колега Stankov имаш ли ламбда контрол?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default

    не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра
    146 1.7 16v

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    Quote Originally Posted by Crusader
    И що сменяш ламбдата? Нали като караш на газ ще еб@#еш мамата и на новата, пък и при каране на газ ламбдата не играе никаква роля /освен ако не си с ламбда контрол или с газов инжекцион/ - тъй че ако се е скапала ->карай и хич не си давай парите за нова.
    Мен ако питаш на тоя инжекцион само симулатор на дюзите му трябва, всичко останало е пазарен трик да ти вземат малко парички горница
    Извинява братле, нищо лично, ама нямаш понятие как работи ламбда сондата. И ламбда сондата за бензин е различна от тази за газ защото двете горива горят при различни температури.
    Не заблуждавай човека.
    А стига глупости а! На конвенционалната газова уредба /тоест газова уредба от 1-во поколение/ не и трябва ламбда сонада за да коригира сместа На всичкото отгоре пак ти казвам че газта не гори при различна температура а гори по-бавно, и аре ти не заблуждавай човека да си хвърля парите на вятъра.
    Колега Stankov, тук има един колега Dodo 155, който според мен е много на вътре с газовите уредби, както и един колега от Фиат форума - The machine, който пък работи във фирма за монтаж на газови уредби, та попитай тях двамата има ли смисъл от всичките тия глупости


    Колега Stankov имаш ли ламбда контрол?
    От ламбда сонда за газта - НЕ. От симулатор - ДА! Надявам се ме разбрахте - никъде не съм казвал, че газова инсталация от първо поколение изисква ламбда сонда.
    Alfa 33S16V Permanent 4

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by stankov
    не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра
    Нормално ламбда сондата се включва след като колата загрее и дава сигнал около 0.5V при нормално горене. Ето защо ти трябва такъв симулатор на ламбда сондата за да подадеш този сигнал на централата и да я излъжеш, че всичко е наред. Газта гори при по-висока температура и ако оставиш ламбда сондата тя ще дава по-високо ниво, компютъра няма да може да отреагира като хората и няма да работи в номинален режим. Ако махнеш ламбда сондата и той не отчете сигнала ще качи грешка и ще мине в авариен режим.
    Alfa 33S16V Permanent 4

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    50

    Default

    точно така!значи имам до някъде право,че симулатор трябва да сложа?
    146 1.7 16v

  15. #15
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA33S16V
    Quote Originally Posted by stankov
    не(ако имаш в предвид компютър за гастта).имам емулатор,симулатор и другите джаджи изпарител и т.н.едно приятелче каза,че принципно симулатора лъже компютара,че сондата работи.т.е.ако сондата ми е дала фира (а тя не е)съм можел с един такъв симулатор да си лъжа компютъра
    Нормално ламбда сондата се включва след като колата загрее и дава сигнал около 0.5V при нормално горене. Ето защо ти трябва такъв симулатор на ламбда сондата за да подадеш този сигнал на централата и да я излъжеш, че всичко е наред. Газта гори при по-висока температура и ако оставиш ламбда сондата тя ще дава по-високо ниво, компютъра няма да може да отреагира като хората и няма да работи в номинален режим. Ако махнеш ламбда сондата и той не отчете сигнала ще качи грешка и ще мине в авариен режим.

    Тцъ не е тъй, ако ламбдата стои на 0.5 /или по точно на 0.45, диапазона и е от 0.1 до 0.9/ значи е умряла или ЕКУ-то я е елиминирало по някаква причина, и каквито и симулатори да сложиш ЕКУ -то пак ще ти мине в авариен режим, обаче кво ти пука , да не би на газ да ти дреме че е елиминирана сондата след като нямаш ламбда контрол - карай и толкоз
    Обаче с инжекциона е проблем /и то по специално при Twin Spark-a/ аз лично съм виждал инжекциона на boxer /8V/ спрян с едно обикновено реле и кво - нищо, но не съм сигурен на 16 клапановия боксер дали ще мине номера , обаче щом колегата си има симулатор на дюзите, нека го сложи, щом е толкоз мерклия да сложи и тоя на лмбдата, но тоя последния няма да промени нищо. Аз съм с ДВГ Twin Spark и съм без симулатор на ламбдата и нещета са си ОК

    П.П. Газта не гори при по-висока температура а гори по-БАВНО и ламбдата при работа на газ ще дава по високо ниво на какво /може би на нивото на р.Дунав при Видин - Видинчани да не се засягат/

    Ето какво трябва да отчете газанализатора при нормална рагота на ДВГ на газ:

    Въглероден двуокис (СО2) - максимално най-висок - над 10%

    Въглероден окис (СО) -възможно най-малки стойности - под 2%

    Въглеводороди (НС) - възможно най-ниски стойности - под 300 ppm

    Кислород(О2) - възможно най-ниска стойност - под 2 %



    Ето и малко инфо по въпроса за газовите уредби:
    http://www.avtogaz.com
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •