Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Проблем с AirBag

  1. #16
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Май ключа е в шофьорската седалка.
    A не е ли възможно кабела от Pin13 на куплунга за централата да се сурка някъде по маса, и за това да свети лампата на BAG-a? По схемата на таблото виждам, че тя взима "+" от релето за контакт (MARCIA), а "-" взима от Pin13 на централата. Струва ми се, че по това трасе дава проблем, но ми се струва, че не е само една беля.


    Вижда се, че "+" взима от Pin2 на конектор "Б", като колата е на контакт, а "-" от Pin1 на конектор "А", който идва единствено и само от централата на BAG-овете.



    От тук се вижда пътя на евентуалната проблемна жица. В пунктир е снопа кабели, в жълтата PVC изолация.
    С10 е светодиода на таблото.
    R22 е централата.
    Т3 е диагностичната букса.
    R28 и R29 са пиропатроните на коланите в седалките.
    R23 и R27 са двете възглавници.
    G389 е предпазителя на захранващия "+"
    G999 и G380 са конектори.

    "Мистериозна маса" взима някъде по това трасе. По-късно викам асистенти и я почвам.
    Last edited by b_angelov; 06-03-2010 at 11:09.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #17
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Кьорав съм и не мога да прочета нищо.G381 маса ли е?Ако е маса, провери първо нея, за хлабава връзка.Не е задължително да има окъсяване, иначе всичко е възможно.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #18
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Кьорав съм и не мога да прочета нищо.G381 маса ли е?Ако е маса, провери първо нея, за хлабава връзка.Не е задължително да има окъсяване, иначе всичко е възможно.
    G381 e масата, да.

    Общо взето на схемата на таблото:
    Конектор [A] Pin1 е "AirBag Warning Light", през съпротивлението - към катода на светодиода.
    Анода му е вързан към Pin2 на конектор [B] "Key operated supply" - демек "+", когато е на контакт.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #19
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    На всички Алфи червената лампа за еърбега свети и без централата. На повечето коли е така. Вземи пробвай с друга програма да го четеш и триеш грешки този еърбег... Като гледам грешките дето записва или имаш проблем в централата или в диагностичната програма.Освен лентовите кабели, другата инсталация мн. рядко създава проблеми.

    П.П. С каква апаратура правихте диагностиката? И какъв точно "ЕРРОР" дава, когато се опитат да изтрият грешките?
    Last edited by Ilko Ivanov; 07-03-2010 at 01:04.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #20
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    На всички Алфи червената лампа за еърбега свети и без централата. На повечето коли е така. Вземи пробвай с друга програма да го четеш и триеш грешки този еърбег... Като гледам грешките дето записва или имаш проблем в централата или в диагностичната програма.Освен лентовите кабели, другата инсталация мн. рядко създава проблеми.

    П.П. С каква апаратура правихте диагностиката? И какъв точно "ЕРРОР" дава, когато се опитат да изтрият грешките?
    Колега, прав си. Снощи я разкостих милата до основи, да видя от къде идва тази маса по кабела за лампата. Оказа се най-простото нещо, и сам се...
    Самата букса на централата е така проектирана, че като се изключи, механично мостче окъсява маса с въпросната жица и лампата остава да свети. Еейййй скъса ми нервичките, ама към полунощ го разбрах, след като отворих кожуха на самата букса.
    Днес преди да сглобя буксата ще замеря 4-те вериги - на двете възглавници и двата колана дали дават верига, но ако може да ми кажете какво съпротивление да очаквам (какво е нормално)?

    Реално ако си има верига и на 4-те устройства, остава самата централа да е сговнена и затова да дава грешки. Иначе при опит за триене с апаратурата се реконектваше отново към процесора, все едно дисконект и конект на ново, а натрупаните грешки все си стоят. Четох, че може да изчезнат сами до 48 работни часа, ако всичко по системата е наред. Ще пробвам и така. Ако не се оправи - ще търся централка.
    На 2 от местата диагностиката ми я правиха с надстолен компютър, апаратура с кабел OBD2 и преходник към 3-пиновата букса.
    На третото място с едно нацепено ръчно уредче, червено, с ЛЦД дисплей и копчата под дисплея. Ама му забравих името сега. Май беше (нещо си)100.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #21
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Значи тъкмо замерих съпротивленията на 4-те устройства. Показа ми междо 5 и 10 ома. В границите ли е, колеги?
    Монтирах и централата, да видим след 48 часа пилотиране какво ще стане, ама с това градско дето въртя напоследък 48 часа ще ги навъртя до Коледа.

    П.П. Някой да си има идея къде се намира този предпазител G389 ? Пише, че е на отделен червен държач, извън таблото с предпазители. Намерих само едно такова бушонче, но не беше то. Идеи?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled-1.jpg  
    Last edited by b_angelov; 07-03-2010 at 07:59.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #22
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Пич ти не спиш лииии....... ти си истински алфист
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз ти кажувах, че лампата свети и като я няма централата. Що си болиш главата да я търсиш?

    Търси къде е късото. Няма да изтриеш грешките докато не оправиш проблема.

    Провери със сигурност дали няма късо някъде и ако всичко е наред пиши и ще ти кажа какво може да се направи. Нали няма записана крашдата?
    Last edited by oem; 07-03-2010 at 11:08.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз ти кажувах, че лампата свети и като я няма централата. Що си болиш главата да я търсиш?

    Търси къде е късото. Няма да изтриеш грешките докато не оправиш проблема.

    Провери със сигурност дали няма късо някъде и ако всичко е наред пиши и ще ти кажа какво може да се направи. Нали няма записана крашдата?
    Прав беше колега, да. Но не знаех, че е такава схемата с мостчетата в буксата

    Вече знам, изясни ми се картинката, неизправности няма, но грешка има и лампата свети. Крашдата няма записана. Само аномалии.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Прав беше колега, да. Но не знаех, че е такава схемата с мостчетата в буксата

    Вече знам, изясни ми се картинката, неизправности няма, но грешка има и лампата свети. Крашдата няма записана. Само аномалии.
    Трябва да е сигурно, че няма късо никъде! Ако си сигурен ще ти кажа какво да правиш с централата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Бушона не е изгорял щом се свързват с централата.
    Пак ти казвам или неподходяща диагностична апаратура или проблем в централата(изсъхнал кондензатор и/или дефектен стабилизатор).
    Казваш, че на настолен комп. са пробвали... най-вероятно с "ВИЗА", значи не е от диагностичната техника проблема.
    ОЕМ ще ти каже какво да правиш с централата.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Понякога се налага смяна на софтуера на централата. Много вероятно и това да е проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ако смяраш, че 5-10 ома е добре и на 4-те вериги по пиропатроните, значи давай нататък Незнам, дали не е и твърде малко 5 ома, но според мен е в нормално... незнам. Предпазителя знам, че не е изгорял, мина ми една луда работа през главата и затова го търсих. Веригата на сигналната лампа и тя е изправна... остава да попивам свежи идеи и да ядем чибафчета
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Лампата не трябва да свети, щом си свалил централата.
    Лампата ще си свети! В сериозна грешка си!


    П.С. И аз залагам не неподходяща диагностика!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Ако смяраш, че 5-10 ома е добре и на 4-те вериги по пиропатроните, значи давай нататък Незнам, дали не е и твърде малко 5 ома, но според мен е в нормално... незнам. Предпазителя знам, че не е изгорял, мина ми една луда работа през главата и затова го търсих. Веригата на сигналната лампа и тя е изправна... остава да попивам свежи идеи и да ядем чибафчета
    Най-лесно е да ти кажа да я пратиш тая централа да и презапиша софтуера ама съм почти убеден, че проблема не е в нея. С какво я закачахте с Виза ли?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •