Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: А сега на къде?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    27

    Default А сега на къде?

    Е т`ва стана в събота http://snimka.bg/album.php?album_id=34067.

    Как мислите има ли оправяне? застрахована е само за 2600 лв.
    Предполагам, че БУЛ ИНС направо ще я отпишат, а двигателят и скоростната кутия ми се струват здрави. 2 от колекторните тръби са спукани - ударени са отдолу. Вратите се заключват без проблеми макар, че предна дясна и задна лява са леко изкривени. ... и не забравяйте коланите - ПОМАГАТ!
    паролата е 9529

  2. #2
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Кофти колега,но важното е,че няма пострадали.Не ми изглежда да е непоправимо,а и от скромния ми опит знам,че всичко се оправя-въпроса е дали ще се върже като цена
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    батко най-важното е че сте живи и здрави, че и малко дете има, ужас...

    ламарините ше се оправят, и да ти кажа, на око като я гледам, няма да ти дадат тотална щета
    щти дадат некви пари да се оправяш и това ше е....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    намене снимките не ми се отварят
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Най-важното,че виесте живи и здрави !

    Оправяне има,при италянеца съм виждал предни брони. Мисля,че имаше и колекторни тръби и врати.

    Пожелавам ти успех.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Лелеее добре че сте живи и здрави, че като видях жената и детето до колата и ми се изправи косата.

    П.С. Май нема да е тоталка.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ламарини се правят
    важното е че сте живи и здрави!
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    На пръв поглед изглежда зле и май ще я отпишат. Не вярвам да се оправи за 2000. В четвъртък ще е огледа. Притеснява ме факта, че никой няма нужда от моето присъствие. Не трябва ли и аз да заверя протокола от първия оглед преди да са почнали да я разглобяват?

    Някой да я иска в това състояние? Мисля че двигателя и скор. кутия са здрави или поне така ми се иска.

    Ето още малко снимки от днес: http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    лятото имах такива приключения и щетите бяха много подобни. Особено носача и колекторите.

    Ще го ядеш с колекторите. Щетите ще са около 2200 по оценка.


  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Ужас бедният самолет, но добре ,ч е сте живи и здрави.Самолета ще го оправиш , макар и с значително пари. Но е по-добре така отколкото да видиш как изнасят пред теб човек и го покриват - при мен тайка се случи в петък сутринта.Опел Вектра в дълбока канавка- почти канал.По- късно по радиото казаха, че момичето което видях да изнасях и покриват е било само на 23 год. Водача е бил пиян - с близо 3 промила. Още ми е гадно за момичето.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by evgeni_bb
    На пръв поглед изглежда зле и май ще я отпишат. Не вярвам да се оправи за 2000. В четвъртък ще е огледа. Притеснява ме факта, че никой няма нужда от моето присъствие. Не трябва ли и аз да заверя протокола от първия оглед преди да са почнали да я разглобяват?

    Някой да я иска в това състояние? Мисля че двигателя и скор. кутия са здрави или поне така ми се иска.

    Ето още малко снимки от днес: http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3
    задължително трябва да присъстваш на огледа
    даже се учудвам, че не го искат от теб, но дори и в такъв случай ти настоявай

    също така бих те посъветвал да закараш колата за оглед във сервиз като вантотрейд или подобен
    защото там ще има независими хора с авторитет и ще видят много повече счупени работи дори от самия теб да не говорим за застрахователите, които ще гледат да пишат възможно най-малко
    другият вариант е с още някой предварително да си направиш един списък с щетите и да настояваш да ти ги опишат всичките(или поне външните, защото на доогледа обикновенно ти казват, че някой неща е трябвало да се описват на първи оглед и вече е късно)

    абе общо взето в повечето случаи застрахователите се стремят да платят колкото се може по малко, дано това вече да не е така, но не ми се вярва

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    [quote=голямата риба]
    Quote Originally Posted by evgeni_bb":21qmrzs2]
    Ето още малко снимки от днес: [url="http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3
    http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3[/url]
    задължително трябва да присъстваш на огледа
    даже се учудвам, че не го искат от теб, но дори и в такъв случай ти настоявай

    също така бих те посъветвал да закараш колата за оглед във сервиз като вантотрейд или подобен
    защото там ще има независими хора с авторитет и ще видят много повече счупени работи дори от самия теб да не говорим за застрахователите, които ще гледат да пишат възможно най-малко
    другият вариант е с още някой предварително да си направиш един списък с щетите и да настояваш да ти ги опишат всичките(или поне външните, защото на доогледа обикновенно ти казват, че някой неща е трябвало да се описват на първи оглед и вече е късно)

    абе общо взето в повечето случаи застрахователите се стремят да платят колкото се може по малко, дано това вече да не е така, но не ми се вярва[/quote:21qmrzs2]
    Колата е в POLMO? - серивиза в Орландовци. Нищо не знам за тях. Вчера бях за първи път. Чистичко изглежда Правеха една 156 зелена (ако изобщо е от значение).
    Някакво мнение за Сервиза? Познати?

  13. #13

    Default

    [quote=evgeni_bb]
    Quote Originally Posted by голямата риба":2eqcxzut][quote="evgeni_bb":2eqcxzut]
    Ето още малко снимки от днес: [url="http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3
    http://snimka.bg/album.php?album_id=34316&photo=3[/url]
    задължително трябва да присъстваш на огледа
    даже се учудвам, че не го искат от теб, но дори и в такъв случай ти настоявай

    също така бих те посъветвал да закараш колата за оглед във сервиз като вантотрейд или подобен
    защото там ще има независими хора с авторитет и ще видят много повече счупени работи дори от самия теб да не говорим за застрахователите, които ще гледат да пишат възможно най-малко
    другият вариант е с още някой предварително да си направиш един списък с щетите и да настояваш да ти ги опишат всичките(или поне външните, защото на доогледа обикновенно ти казват, че някой неща е трябвало да се описват на първи оглед и вече е късно)

    абе общо взето в повечето случаи застрахователите се стремят да платят колкото се може по малко, дано това вече да не е така, но не ми се вярва[/quote:2eqcxzut]
    Колата е в POLMO? - серивиза в Орландовци. Нищо не знам за тях. Вчера бях за първи път. Чистичко изглежда Правеха една 156 зелена (ако изобщо е от значение).
    Някакво мнение за Сервиза? Познати?[/quote:2eqcxzut]


    да полмо стават

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Днес мина и вория оглед. Почти 100% ще я отпишат и можеби ще взема около 2000лв.
    Въпросът ми е да я оправям ли? Обиколих 5 -6 морги (Анкол и района) никой няма интерес да я купи в това състояние, имали си всичко. като ги питаш за задна броня или огледала например - нямат.

    Честно казано струва ми се голяма играчка да намеря всички части втора употреба и да се надявам, че ще я изпънат добре. Предпочитам да я продам така както си е. Не съм мислил за цена но ми се струва че 900 лв. е добра цена. Вие как мислите?

  15. #15
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ама ако колата е тоталка пак ли при теб ще остане? Не я ли прибира застрахователят тогава (т.е. един вид я откупува)?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •