Results 1 to 9 of 9

Thread: Неравномерно ускорение

  1. #1
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default Неравномерно ускорение

    Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно. Другото е, че при ускорение при 3000 об. поема, но не както преди след това на 4500 се стряска подобаващо. С едно приятелче / колите са ни еднакви/ си правих замерване скоро дърпа ми с малко, разстоянието не съм го мерил, но до 200 км/ч ми е избързал с около 20 м. и това всеки път. Моторчето ми за празен ход си чекърка нещо всеки път преди да запаля, но не дава грешка. Разменихме си дебитомерите - никаква разлика, някои да има идея от какво може да е?

    Колата е 156 1,8 98

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #2
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    виж си дебитомера при мене имаше същите симптоми и тва се оказа
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #3

    Default

    Ако си смените колите ще има осезаема разлика.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  4. #4
    Запален алфист slavips's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Нови Искър
    Posts
    100

    Default

    Колегата казва че са разменяли дебитомерите и проблема остава така че проблема не е в този телевизор
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark
    Alfa Romeo 145 1.3Boxer 90hp EX

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно.
    Това при равномерна газ, или при подаване на газ?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Ако си смените колите ще има осезаема разлика.
    С него си се гоним от времеме на време, колите вървяха абсолютно еднакво, то явно и караме по еднакъв начин.

    ---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това при равномерна газ, или при подаване на газ?
    При равномерна газ.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Проблема е следния: когато се движа с малко газ на раво място почва да ми се тресе мотора, това става между 2 и 3000 об. Не всеки път тресе, но го прави сравнително редовно. Другото е, че при ускорение при 3000 об. поема, но не както преди след това на 4500 се стряска подобаващо. С едно приятелче / колите са ни еднакви/ си правих замерване скоро дърпа ми с малко, разстоянието не съм го мерил, но до 200 км/ч ми е избързал с около 20 м. и това всеки път. Моторчето ми за празен ход си чекърка нещо всеки път преди да запаля, но не дава грешка. Разменихме си дебитомерите - никаква разлика, някои да има идея от какво може да е?

    Колата е 156 1,8 98
    Проверявал ли си скоро състоянието на свещите и бубините а ако имаш възможност замери и компресията да не би да има голямо разминаване при различните цилиндри.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Не съм ги проверявал при пръв удобен случай ще го направя.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  9. #9
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    И аз залагам на евентуална причина в свещите и прилежашите им елементи. На моята започна така да го прави след известно време - придръпва между 2200-2800 при равномерно подадена газ. В последствие започна когато съм на газ на празен ход да работи не толкова равномерно. И в крайна сметка смених свещите, който бяха някакъв евтин шампион на 30К (отдавна си изпяли песента) и колата заспа. Все пак, за да не сменяш щяло и нещяло (и после да има втора тема от сорта на "сменам и пак не се оправя"), най-добре отиди на сервиз, за да се открие точно проблема, защото може и дюзи да са и много работи, и да не си купиш още една кола от ненужни смени на части.
    Last edited by AlfaMan; 08-03-2010 at 12:33.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •