View Poll Results: Кой ще победи?

Voters
163. You may not vote on this poll
  • Михаел Шумахер

    30 18.40%
  • Нико Розберг

    0 0%
  • Марк Уебър

    7 4.29%
  • Себастиан Фетел

    24 14.72%
  • Фелипе Маса

    22 13.50%
  • Фернандо Алонсо

    75 46.01%
  • Дженсън Бътън

    10 6.13%
  • Луис Хамилтън

    9 5.52%
  • Роберт Кубица

    2 1.23%
  • Рубенс Барикело

    1 0.61%
Multiple Choice Poll.
Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast
Results 391 to 405 of 406

Thread: Формула 1 СЕЗОН 2010

  1. #391
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Честито на момчето!
    Може да не е най-заслужилия, ама все пак си беше бърз през целия сезон (отделен е въпроса колко още повече можеше)...
    Аз мисля, че така всичко си е на мястото - просто РедБулл си бяха най-добрите коли този сезон. Надявам се и догодина да е интересно и да има за какво да се дърляме в тази или следващата тема..
    пс: Така или иначе след десетина години вероятно ще се помнят само имената на шампионите, ане това как са станали такива!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  2. #392
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    За мен това последно състезание беше в сянката на негласна договорка... няма друго обяснение на ситуацията която наблюдавахме. Нито Ферари смени стратегия, за да избегне "засядането" на Алонсо, нито Уебър зад Алонсо се опита да направи нещо. Вярно и пистата не притежава много места за изпреварване, но все пак си мисля че можеше да са различни нещата.

    Иначе болидът на Ред Бул си стоеше перфектно по пистите цялата година и смятам че е по-добър и от на ферари и от на макларън! Докато гледаш онборд камерата имаш чувстовото че колата се вдижи като по релси, докато на друиг отбори виждаш как пилота се бори, за да остава в състезателната крива. Има писти на които ферари са силни, има други на които макларън са силни, но редбул се представяха почти перфектно на почти всяка писта. Точковата система даде на Фетел титлата - поздравления! Сега той е световен шампион!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #393
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Eто едно обобщение на сезона за първите три отбора в класирането:

    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #394
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Честита титла на Фетел, ние тук може да сме фенове на друг/и отбори и пилоти, но той стана най-младия шампион.
    И това при положение, че в отбора му до последно не знаеха кой им е първия и кой втория пилот... та беше кой до където може.
    А аз си мисля, че Фетел може още...
    Е върши и глупости, но това не е негов патент.

    Ферари... без коментари, че не ми се псуе толко рано сутрин
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #395

    Default

    И на мен не ми е приятно много Фетел да е СШ, но реалноста е това и всичко друго щеше да е изненада.

    Стисках палци за Хамилтън, което беше много трудно осъществимо и само при отпадане на пилоти. Определено се пазеха и внимаваха браво на Макларън за финалното състезание.

    За Фетел мога да кажа, че направи 2 големи грешки, едната я видях на живо в Турция, въпреки всичко заслужаваше титлата и дори сега да не беше я взел другата година отново би се борил.

    Жалко за Уебър, макар да няма 1 и 2 пилот в Ред Бул имаше нещо нередно и професионализма му не позволи да станат драми. Напомня ми на ситуацията миналата година.

    Дали има нещо нагласено последното състезание не знам, явно има писти на който Ферари са зле и това беше една от тях. И заради пускането на Маса ме дразнат още повече, така, че да видим 2011г.

    Очаквам сериозна битка в отборите на Макларън и Бед Бул другата година и отново Алонсо, при повече състезания ще е още по-интересно!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #396
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Не ме кефи Алонсо, въпреки че е от "нашите" и преди да дойде във Ферари. Голямо мрънкало и неприятен типаж като Райконен. И Фетел не ме кефи, че е такъв хъшлак още. Уебър трябваше да докопа титлата, ама уви. До някое време стисках палци за Маса, ама то като взеха да бутат Алонсо само, да губят болтове и какви ли не излагации цял сезон... само мога да кажа: сами си преебаха втория пилот. Ако не бяха всички глупости и като отбор щяха да се представят по-добре.
    Революцияааааааа! Искаме смяна на управлението.
    Добре че вчера не гледах, да се ядосвам по-малко.
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  7. #397
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Министър Калдерони иска незабавно оставката на Монтеземоло!

    Министърът без портфейл в италианското правителство - Роберто Калдерони, поиска Лука ди Монтеземоло незабавно да си подаде оставката след загубата на пилотската титла от Фернандо Алонсо вчера.

    Естествено силно развълнуван след загубата на титлата от пилота на Ферари, Калдерони бе категоричен, че именно маркизът е виновен за пропуснатия шанс.

    "Независимо, че Алонсо бе пефектен, Ферари успяха да загубят вече спечеления от тях шампионат.

    Срам ни е заради тази ненормална стратегия и Монтеземоло е виновен за това.

    Той трябва да се махне от Маранело незабавно, за да не вреди повече на Ферари. До довечера очакваме неговата оставка", заяви министърът непосредствено след края на състезанието в Абу Даби вчера.

    Самият Монтеземоло обаче не бе особено развълнуван от думите на Калдерони.

    "Понякога победителите губят, но ние не се предаваме.

    Има някои малки хора, които систематично ровят в устоите на страната и нейните символи. Слава Богу обаче те са малцинство", бе краткият коментар на маркиза.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #398
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Че стратегията беше адски тъпа - факт. Но едва ли точно Монтедземоло е човека, който трябва да го отнесе!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  9. #399
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не можах да гледам цялото състезание и ... не съжалявам. Тъкмо си викам цял интересен сезон, ще е супер състезание, пък то... Логически погледнато, на Ферари реклама не им трябва, но при Рено нещата стоят по друг начин, и с оглед на целия сезон (поулпозишъни и т.н.) съвсем нормално беше те да спечелят титлата, по един или друг начин. Както се сещате "което не става с пари, става с много пари"
    Дано догодина станем свидетели на още по-интересен сезон, а за Доменикали какво да кажа, мисля че е крайно време да му бият дузпата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #400
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default Във Ферари ще се режат глави!

    Преди да се резнат нечии глави във Ферари, Лауда препоръчва спагети-терапия...

    Босовете в тима на Ферари във Формула 1 са под огромно напрежение, заради издънката с Фернандо Алонсо в Абу Даби. Испанецът влезе много рано в бокса по време на състеанието на "Яс Марина" и сгрешената тактика доводе до загубата на титлата при пилотите. Провалът ще доведе до уволнения при "Черните кончета", търдят италианските медии. Смята се, че главният състезателен инженер на Ферари Крис Дайър ще бъде разкаран и натирен от Маранело. Съдбата му ще последват и други. Австралиецът Дайър предпочел да последва тактиката на Марк Уебър и Ред Бул, които влязоха по-рано в пита и това се оказа пагубно за амбициите на Фернандо да е поне 4-ти на финала. Алонсо се заби зад Виталий Петров с Рено и до финала не успя да го изпревари, като изостана много назад. Уебър също бе съперник на Алонсо за трофея. Фетел пък спечели и грабна короната.

    Няколко италиански политици вече поискаха главата на президента на концерна Лука ди Монтедземоло, който обаче се защити. Според различни източници, ще има сериозни промени и мениджмънта на отбора.

    В същото време Алонсо призна, че загубата на титлата от Фетел е логична: "Те имаха най-добрата кола. Фетел показа, че с тези 10 пол-позшъна е най-бързият, а това не е лесно. Най-лошо е ако загубиш титлата с най-добрия болид. Така стана с нас в Макларън през 2007 година. Този сезон Ред Бул бяха над всички", призна Алонсо.

    Ники Лауда лаконичен както винаги: "Във Ферари трябва да изчакат 3 дни, да хапнат всички заедно спагети и след това да забравят за поражението..."
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #401
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Много ясно, че Фетел трябва да е шампион. Шампион се става с каране, с борби, с хъс, а не със случайности, надявания и мекушавост. Много ми е кеф, че именно победителя в състезанието стана шампион, да си припомним миналите два сезона, как едни англичанчета стискаха със зъби пета позиция. Вебър, мииии некадърник е, добре че има най-добрата кола и го няма Култарт та да си спретнат някое пого по завоите. Маса след инцидента миналата година, май го достраша и е меко краче. Цигането поне видя, че не всички работят за него и може да кара малко по-спокойно, ма трябваше два пъти да е аут за еднакви катастрофки. ФАлонсо, кара, малко борбеност и една идея по-добра кола и е номер уно. Дядо няма да го коментирам, той е там за изживяване на кризата на средната възраст.

  12. #402
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ред Булл разполагат с най-добрите автомобили защото Ейдриън Нюи все пак е при тях... помните докато беше в МакЛарън те бяха в разцвета си .. за Рори Бърни няма да говоря .. Фетел си беше най-амбициозен тази година и макар да не ми е кеф признавам че титлата трябва да си е при него ... Ферари бяха супер непостоянни този сезон .. беше си чист късмет да стигнат до борба за титлата .. а относно Кими Райконен аз лично се надявам да се завърне във Ф1 .. аа Дедо нема да направи нищо .. то си е ясно .. аз затова се надявам Кими да стане тийммейт на Нико Розберг
    Last edited by DiStefano; 17-11-2010 at 11:16.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #403

  14. #404
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    хахахаха каквото им шампанското, такава и пистата
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #405
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Фернандо Алонсо е най-добрият пилот за сезон 2010 според тим-шефовете

    Тим-шефовете на отборите във Формула 1 избраха Фернандо Алонсо за най-добър пилот в традиционната анкета на Autosport.

    За да са в унисон с промените в правилника през настоящата година, организаторите от Autosport са помолили тим-шефовете да гласуват в анкетата с новата точкова система във Формула 1, като най-добрият пилот взима 25 точки, а десетият по сила - една. Фернандо Алонсо е събрал 229, като само на 9 зад него е световният шампион Себастиан Фетел.

    „С голямо задоволство научавам, че повечето тим-шефове са ме избрали за най-добрия пилот през годината, въпреки че без съмнение бих предпочел да получа тази награда като световен шампион“, коментира Алонсо. „Това е още една причина да твърдя, че сезонът бе наистина удивителен въпреки разочарованието от последното препятствие.“

    „Целият отбор и аз се борихме до самия финал, не се отказахме нито в един миг, въпреки че в един момент всичко изглеждаше изгубено, но се върнахме по впечатляващ начин. Следващата година ще се опитаме да се справим по-добре, но пък и тази ще я запомня наистина като чудесна.“
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •