Results 1 to 5 of 5

Thread: Неработещ дисплей на навигация

  1. #1
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default Неработещ дисплей на навигация

    Колеги, моля за малко помощ. Всъщност по-скоро е за много помощ. Извинявайте че пиша тази тема тук, не съм сигурен че това е правилният раздел, дори не съм сигурен че е и правилният форум, но както съм разчитал на Вас за помощ за други неща, така и съм сигурен че вие сте хората, с които искам да споделя проблема си и евентуално да го разрешим. В Опел форума не мисля че ще ми помогнат особено много. Да, става въпрос за Опел Омега 2003 година Design Edition 50 бройки има произведени такива. има всички екстри за модела, включително и въпросното устройство Siemens NCDC 2015, което представлява RADIO/CD/NAVI/ с цветен дисплей. В много малко коли го има монтирано и точно за това искам да го направя да заработи отново. Преди си бачкаше, но от 2 години насам има следният проблем когато запалиш колата и дисплея е целият бял и му работи само подсветката. Не е изгорял дисплея, защото чат пат заработва за 5-10 минутки и пак спира. Обикновенно заработва през зимата когато е кучи студ навън или през лятото когато е зверската жега и колата е стояла цял ден на припек. Миналата зима се включи когато навън беше -20 градуса, а след това през лятото се включи когато беше стояла на жегата цял ден и вътре можеше да колабира човек от жега. Отидохме във всички оторизирани сервизи на Опел в София...навсякъде я гледаха като полезни изкопаеми колата и и прелагаха пари да им я продадем, но не искаха да я оправят. Само в Дженеръс Ауто, където са ми приятели след като я погледаха като че е Аполо 11 ми казаха че могат да я поправят ама трябва нов дисплей 1200 лв..... тегавичко си е толкова кинти за един дисплей, който съм убеден че има дребен проблем по платките, я студена спойка я нещо друго такова дребно... искам пак да й се радвам на колата, затова моля ви помагайте
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Opel design_3.jpg   Display 2.jpg   Display 3.jpg   Display omega.jpg   Opel design.jpg  

    DSC02265.jpg   DSC02284.jpg  
    Last edited by ves_v8; 08-03-2010 at 23:56.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятно е лентов кабел и/или студени спойки. що не я закараш на сервиз за електроника.
    точка

  3. #3
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    незнам къде мога да я откарам, в кой сервиз мога да съм спокоен да я оставя, за да не я взема по развалена
    а по принцип как мога да я открия студената спойка? ако е лентовият кабел мисля че по-лесно ще го установя
    Last edited by ves_v8; 09-03-2010 at 10:19.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Тия дисплеи на Омегите, аз досега не съм виждал на някоя да работи Виждам, че искаш да си го ремонтираш сам. Не мисля, че е добра идея намери някой капацитет да ти го види, иначе само гадаене . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Момчета, миналата седмица свалих таблото. хубавата новина е че поне успях да поправя прояча на километрите, който не работеше, а в сервиза искаха и за него един куп пари. е поиграх си с него и вече работи. лошата новина е че не видях нищо видимо нередно по бордовия компютър и дисплея. Проверих в оторизиран сервиз на Опел колко струва целият бордови компютър с дисплея е ....цената е потресаваща 5000лв.
    отговора ми беше че телевизора ми в нас който е 52 инча струва толкова и те ми казаха "ми тогава си сложи него в колата, бе"
    имам надежда че може да се поправи, моля ви кажете координатите на най-добрите сервизи за автоелектроника, които знаете. Моля ви!! обещавам много да черпя ако се оправи
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •