Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Стабилизираща щанга 156

  1. #1
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Exclamation Стабилизираща щанга 156

    Така ,ще започна направо ПИСНА МИ ОТ СЕРВИЗИ И МАИСТОРИ !!!! За да ми сменят маслото и филтрите се проведе следния филм,за да извадат въздушния филтър ми откачиха водно съединение ,антифриза изтече .....бориха се с колата 2 часа ,но това го преживех...После пак филм трябва ше да сменям ролката на динамото ,за да се смени тя трябва да махнат полуоската и динамото излиза ...обаче вижте какво следва.Ела да си вземеш колата ....ок отивам ...след 3часа пред къщи забелязвам ,че маслото на скоростите тече ли тече по асфалта и това защото нямаше кои да ми каже,вземи за всеки случаи една семеринка.....от форума разбрах как се менява горен носач и сам самичак за 2часа си го смених без никакви проблеми Искам да сменям тампоните на стаб.щанга обаче мисля да се пробвам сам да ги сменя ....може ли някои да ми каже как става тази операция и дали вкъщи на канала, ще се справа..
    алфа 156 1.9 JTD '99

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    Така ,ще започна направо ПИСНА МИ ОТ СЕРВИЗИ И МАИСТОРИ !!!! За да ми сменят маслото и филтрите се проведе следния филм,за да извадат въздушния филтър ми откачиха водно съединение ,антифриза изтече .....бориха се с колата 2 часа ,но това го преживех...После пак филм трябва ше да сменям ролката на динамото ,за да се смени тя трябва да махнат полуоската и динамото излиза ...обаче вижте какво следва.Ела да си вземеш колата ....ок отивам ...след 3часа пред къщи забелязвам ,че маслото на скоростите тече ли тече по асфалта и това защото нямаше кои да ми каже,вземи за всеки случаи една семеринка.....от форума разбрах как се менява горен носач и сам самичак за 2часа си го смених без никакви проблеми Искам да сменям тампоните на стаб.щанга обаче мисля да се пробвам сам да ги сменя ....може ли някои да ми каже как става тази операция и дали вкъщи на канала, ще се справа..
    Викни си поне някой да ти помага. Става и на канал иначе, но си е голям ядец.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    на канала е трудна работа.изисква се подемник.работата е за половин час.разхлабва се моста бъркаш и псуваш.и задължително полиоретан или ладови тампони.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    на канала е трудна работа.изисква се подемник.работата е за половин час.разхлабва се моста бъркаш и псуваш.и задължително полиоретан или ладови тампони.
    Абе и на подемник не става баш за половин час ако го правиш за пръв път ама айде. На мен ми отне 3 часа и бях с още 2-ма души. Незнам за половин час как може да стане. То само качването на подемника и гласенето на инструменти ти е толкова. И още половин час докато развиеш всички болтове (с пневматичен пистолет както го правих аз)... половин час е прекалено пресилено.

    Той човека 2 часа носач сменя. Смятай това ще му отнеме цял ден.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    и сега кво.ще мерим време или ще помагаме на колегата.
    Last edited by андон.маслев; 09-03-2010 at 12:58.

  6. #6

    Default

    Колега гледам , че си от Благоевград.. я кажи къде ти направиха този филм да си знам !

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    В началото на зимата смених тампони на стаб.щанга.
    1.Ако ти представлява интерес ще изровя координатите на сервиза в София.
    Полиуретанови тампони+труд = 90-100лв. И съм много доволен - ослужване на ниво,работа за 2 часа и т.н.
    2, Виж във форума ФЕРАРИСТ - малко ти е далече,но момчето кара АЛФА /и то няколко/ ,чуваме мн.добри отзиви за него и сервиза ,човек от форума е .......
    Решението е твое.....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    Колега гледам , че си от Благоевград.. я кажи къде ти направиха този филм да си знам !
    Значи този филм го напрабиха в Емигел кар ..там в сервиза на КИА при Миро...80лв-ролката+25лв труд,после 8лв семеринка+2л масло=40лв+още 25лв труд всичкото това нещо =178лв и незнаино колко нерви.Иначе сам те засичал доста пъти в бар82

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

    Намислил съм следното ....да вдигна колата и от двете страни с два крикада я обезопася и да деиствам.Прегледах всички теми, но никаде не намирам яни савети как да стане работата и дали тампоните на стаб.щанга са заните и ако са занитени как се разнитяват и как се занитяват.
    алфа 156 1.9 JTD '99

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Фабрично са занитени.Ако не са значи някога са сменяни.Поне такава е мнението във форума.
    Питай оеm за подробности по смяната.Той си беше късал нервите с тази щанга.
    Вече се убедих,че е по-добре да си платиш на хора знаещи и можещи , а не да си почупиш ръцете,да си скъсаш нервите,да загубиш грамада време и накрая да съсипеш частите или да не го направиш качествено ремонта.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #10
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Твърдо съм решен сам да направа ремонта , имам хубав комплект гидория която не е менте,волражил съм се с тарпение и здрави нерви ....мисля да направа снимков материал и да ги кача във форума ...просто искам някои от можещи те и знаещите хора тук да ми дадат напътсвия ..и евентоално ако има тънкост някъде да споделят.Благодаря предварително
    алфа 156 1.9 JTD '99

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ами щом имаш нерви и възможност, накратко:
    Влизаш под колата (подемник или канал), развиваш биалетките, откачаш генерацията, която минава под предния мост, после развиваш рейката където е закачена за предния мост, след това развиваш предния мост, където е закачен за купето, развиваш щангата и я вадиш.
    Ето накратко инструкциите, които искаше
    Успех.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Здрасти колега,Съботата кадето мина правих тази гимнастика.Ще ти нахвърлям набързо нещата които трябва да направиш.И ти препоръчвам да си вземеш хубави тампони защото смяната не им е лесна(аз ги взех от ФЕРАРИСТА и съм доволен).Първо теглиш 2.3.4....100..и т.н. яки майни на някой инженер и се захващаш за работа.
    1 Значи трябва да свалиш двуцевката с меката връзка(като не забравиш да разкачиш куплунга на сондата горе на мотора).
    2 Разкачаш тенекиите на тунела.
    3 Сваляш биалетките и след това почваш да развиваш болтове де що видиш по магарето в задния край към купето,като оставиш по магарето само болтовете на долните носачи и от страни дългите болтове кадето магарето е хванато за купето(после от тях плавно ще си сваляш моста надоло за да може да изкараш щангата).След като си развил всичко почваш леко да сваляш моста от по горните болтове.Вадиш щангата взимаш един секач разкапсуловаш тампоните и слагаш новите и по обратния ред почваш наново(като започнеш първо от майните).
    Ако след всичко прочетено не си се отказал успех.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега намери канал или подемник! Препоръчвам тампоните от Ферарист, мн са стабилни за адски добра цена!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако сложиш обикновени тампони, не бързай да стягаш преди да спуснеш колата. Само ги прикарай, пусни да си легне на колелата, натисни 2-3 пъти предницата и чак тогава стягай. На канал е лесно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ако сложиш обикновени тампони, не бързай да стягаш преди да спуснеш колата. Само ги прикарай, пусни да си легне на колелата, натисни 2-3 пъти предницата и чак тогава стягай. На канал е лесно.
    И аз това на доста места го чета и чувам, трудно си представям логиката на това, особенно за горните носачи ако са полиуретанови.....ама си го правя, със сигурност не е вредно мисля......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •