Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152
Results 766 to 775 of 775

Thread: Нов роудстер - Alfa Romeo 4C

  1. #766
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Така е, голфа е за Фики. Последно играх на голф игрището на хотел RIU Правец през 2014 г.

    P.S. Какъв italfen си ти ве, с тая баварка?
    Е кво като е баварка нали е вкарана от Италия? Къв ти е проблема?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #767

    Default

    Проблем? Кое те кара да мислиш, че има проблем? По-лежерно го раздавай.

    А в BMW форума като bavarfen ли си се регистрирал? Просто ми е любопитно...

  3. #768
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    След като колата е със средно-разположен двигател и предницата е относително лека, не е ли най-логичното нещо да не се нуждае от серво и да е спестено с цел олекотяване...?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #769

    Default

    Така си е. Който е карал разни стари дребни колици тип рено клио, пежо 205 и т.н. които имат сходно тегло като 4С, знае че въобще не ти липсва сервото.

  5. #770
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Преди 20-на години масово карахме коли без серво, пък и фитнесите бяха кът и не си спомням някой да е купувал карта тогава, за да може да си кара колата. Едно защото картите бяха непонятни тогава, другото е защото явно сме били курназ момчета и момичета.
    Нямала серво... Дори на мене първата ми кола беше серво на волана, па си я карах, даже на море ходех с нея, при положение, че имам книжка от само 13 години

    Рали пилоти са ми казвали, че махат сервото не само на волана, ами и на спирачките, на някои от ралиджийките за по-добър контрол и по-добра обратна връзка
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #771

    Default

    Само че без сервото на спирачките оставаш буквално без спирачки.. Опитай.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #772
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Само че без сервото на спирачките оставаш буквално без спирачки.. Опитай.
    С тази разлика, че системите без серво не са такива, като тези със серво ама развалени и не могат да се съпоставят.

    Защото колегата си мисли, че на 4Ц волана се върти все едно на нормална кола, ама с изгасен двигател (без серво подпомагане), а реалността е съвсем друга.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #773

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    С тази разлика, че системите без серво не са такива, като тези със серво ама развалени и не могат да се съпоставят.

    Защото колегата си мисли, че на 4Ц волана се върти все едно на нормална кола, ама с изгасен двигател (без серво подпомагане), а реалността е съвсем друга.
    Естествено че не са, но той говори за премахване.
    Не знам как спират като я премахнат само. Достатъчно е да откачи маркуча на сервоусилвателя да се убеди
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #774
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Нямала серво... Дори на мене първата ми кола беше серво на волана, па си я карах, даже на море ходех с нея, при положение, че имам книжка от само 13 години

    Рали пилоти са ми казвали, че махат сервото не само на волана, ами и на спирачките, на някои от ралиджийките за по-добър контрол и по-добра обратна връзка
    Лъжат те. Всичко се прави с друга цел. Първо, няма серво, течности и т.н., няма още един потенциален проблем. Другото е, че се освобождава място, при евентуален ремонт се бърка по-лесно. И освен всичко друго, се олекотява. В моторспорта приоритетите са съвсем различни.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #775
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Проблем? Кое те кара да мислиш, че има проблем? По-лежерно го раздавай.

    А в BMW форума като bavarfen ли си се регистрирал? Просто ми е любопитно...
    BMW-то не се чупи, затова не съм се регнал там :Р

    И аз съм на мнение, че е по-добре 4С да е без серво, тамън след време ще цапа асфалта с масло по-малко
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •