Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблеми с ходовата част 166

  1. #1
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Проблеми с ходовата част 166

    смених си двата долни носача / маркови / и един горен
    / рециклиран/ и пущината тръгна на ляво като луда - било от затягане на кормилната рейка?!Отидох при друг за регулация на мостовете, той направи всичко да свети в зелено, но подобрението беше незначително.Третия ми затвори предно ляво колело на вътре и се оправи, но волана се изкриви на ляво и стана неустойчива на неравностите, тресе и подхвърля колата. Насочвайте ме към някой, който разбира от регулации на на ходовата част, моля

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by emil georgiev View Post
    ...Насочвайте ме към някой, който разбира от регулации на на ходовата част, моля
    Видях, че си от Пазарджик. Ако ти се ходи до Пловдив, пиши ми ЛС и ще те пратя на читав, нивелиран стенд, а и самите момчета работят добре.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Видях, че си от Пазарджик. Ако ти се ходи до Пловдив, пиши ми ЛС и ще те пратя на читав, нивелиран стенд, а и самите момчета работят добре.
    къде е това нещо ? ак искаш на лично ми пиши
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by emil georgiev View Post
    смених си двата долни носача / маркови / и един горен
    / рециклиран/ и пущината тръгна на ляво като луда - било от затягане на кормилната рейка?!Отидох при друг за регулация на мостовете, той направи всичко да свети в зелено, но подобрението беше незначително.Третия ми затвори предно ляво колело на вътре и се оправи, но волана се изкриви на ляво и стана неустойчива на неравностите, тресе и подхвърля колата. Насочвайте ме към някой, който разбира от регулации на на ходовата част, моля
    Намери темата със правилните стойности за стенда и си ги носи с тебе, че на мен ми се случи да попадна на стенд с грешно зададени стойности . 166-ците са с отворена предница, което е рядко срещано явление, и ако майстора ти е правил реглаж по стойности по негово усмитрение смятай...
    Last edited by Chimev; 11-03-2010 at 13:34.
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5

    Default

    Кастрол Сервиз на ул.Братя Бъкстон 82 в "Кючук Париж". Момчето се казва Ивайло Милев. Запазете си час, че наистина винаги им е препълнено.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Също може да отидеш в другия Кастрол сервиз в Кършияка при Андон кажи му че Илия те праща ! Аз съм доволен от него .
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    в пазарджик в еврокар работи най кадърния майстор на стенд(това си е мое мнение).бегай там да ти оправи колата.

  8. #8
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Видях, че си от Пазарджик. Ако ти се ходи до Пловдив, пиши ми ЛС и ще те пратя на читав, нивелиран стенд, а и самите момчета работят добре.
    те тука повечето фалираха и затова търся в плодив или софия, ще ти бъда много благодарен за инфото

    ---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Намери темата със правилните стойности за стенда и си ги носи с тебе, че на мен ми се случи да попадна на стенд с грешно зададени стойности . 166-ците са с отворена предница, което е рядко срещано явление, и ако майстора ти е правил реглаж по стойности по негово усмитрение смятай...
    все я затварят предницата и не искат да видят стоиностити, пишело ги в компютрите им

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by emil georgiev View Post
    смених си двата долни носача / маркови / и един горен
    / рециклиран/ и пущината тръгна на ляво като луда - било от затягане на кормилната рейка?!Отидох при друг за регулация на мостовете, той направи всичко да свети в зелено, но подобрението беше незначително.Третия ми затвори предно ляво колело на вътре и се оправи, но волана се изкриви на ляво и стана неустойчива на неравностите, тресе и подхвърля колата. Насочвайте ме към някой, който разбира от регулации на на ходовата част, моля
    Колега реши ли проблема ,че аз съм 1 към 1 с твоите проблеми .По неравностите е доста неустойчива,понякога когато пътят е неравен тръгва на дясно и няма спиране ,абе кофти работа.Реглаж съм правил в ХЕЕД в надежда и уж всичко беше в зелено ноооо ... Чудя се вече дали не ми затяга рейката или нещо друго.Някой колега ако има идея да казва без да се срамува.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  10. #10
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Колега реши ли проблема ,че аз съм 1 към 1 с твоите проблеми .По неравностите е доста неустойчива,понякога когато пътят е неравен тръгва на дясно и няма спиране ,абе кофти работа.Реглаж съм правил в ХЕЕД в надежда и уж всичко беше в зелено ноооо ... Чудя се вече дали не ми затяга рейката или нещо друго.Някой колега ако има идея да казва без да се срамува.
    това за рейката е под въпрос, преди ремонта вървеше перфетно, предишния майстор ми я регулира 2 часа и 2 години нямах проблеми, но го няма вече, а сега я регулират за 5 минути, ще търся сервиз по сф или пд

  11. #11
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Колега реши ли проблема ,че аз съм 1 към 1 с твоите проблеми .По неравностите е доста неустойчива,понякога когато пътят е неравен тръгва на дясно и няма спиране ,абе кофти работа.Реглаж съм правил в ХЕЕД в надежда и уж всичко беше в зелено ноооо ... Чудя се вече дали не ми затяга рейката или нещо друго.Някой колега ако има идея да казва без да се срамува.
    Отиди при Тони във Ванто, досега само той е успял читаво да регулира окачването на 166. Пък и конкретно тази 166-ца той я познава много добре.

    Всички други стендове, на които е качвана, имат някакви сбъркани данни за този модел и след "реглаж" колата е просто неуправляема - след всяка неравност хуква нанякъде.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #12
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    в пазарджик в еврокар работи най кадърния майстор на стенд(това си е мое мнение).бегай там да ти оправи колата.
    Много си прав. Жоро Цветков се казва и е толкова известен сред ралиджиите, че не е истина. Абсолютен маг. Много са хората които си карат състезателните автомобили от цяла България именно при него. Това е човекът който ще ти свърши работа в Пазарджик. Стенда му е супер модерен. Отивай там.

    Поздрави

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •