Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Относно нивомера за горивото

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Относно нивомера за горивото

    Въпросния уред, който отчита нивото на остатъчното гориво в резервоара има много странно поведение.
    Често ми се случва да забележа как стрелката на този уред извършва някакви нервни движения по посока на нулата. Мислех, че проблема се проявява само когато нивото на бензина е твърде ниско, но същото явление го съблюдавах преди няколко дни, а резервоара беше наполовина празен/пълен .
    Та имате ли и вие такива наблюдения и лекува ли се този "тик" по някакъв начин?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Като карам по неравности(павета) въпросната стрелка направо си танцува не си само ти колега. Преди да сменям бензиновата помпа почти го нямаше тоя проблем явно е от там някъде


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  3. #3
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Няма да се притесняваш.На мен ми показва 4етвърт(сори за 4-ката,ама някъде ми из4езна 4-то)резервоар и ми гасне за бензин.Мисля 4е е от нивомера който е на фланеца на бензиновата помпа.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by rumenti77 View Post
    Няма да се притесняваш.На мен ми показва 4етвърт(сори за 4-ката,ама някъде ми из4езна 4-то)резервоар и ми гасне за бензин.Мисля 4е е от нивомера който е на фланеца на бензиновата помпа.
    Правилно мислиш, ама малко трудно се демонтира....и не винаги се получава правилният ефект при профилактиката....а за ремонт незнам....малко е капсолован тоя цилиндър за нивомера и при отварянето, може и да няма затваряне......)
    Нов сигурно, ще е скъпичък и едва ли си заслужава.....ако си знаеш разхода....засичаш на дневният километраж и караш....без да се съобразяваш с нивомера...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Правилно мислиш, ама малко трудно се демонтира....и не винаги се получава правилният ефект при профилактиката....а за ремонт незнам....малко е капсолован тоя цилиндър за нивомера и при отварянето, може и да няма затваряне......)
    Нов сигурно, ще е скъпичък и едва ли си заслужава.....ако си знаеш разхода....засичаш на дневният километраж и караш....без да се съобразяваш с нивомера...
    Лошото е,че разхода на моята например е толкова необзорно понятие,че немам думи...
    П.П. Аз не съм чувал за колега(със 155),който да го няма тоя проблем(вкл. и аз естествено)...И в интерес на истината не съм чувал някой да го е излекувал.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Е, тогава за фабричен дефект ли си говорим или за нещо, което се случва следствие на времето - наслагвания, налепи, корозия на някоя клема и пр.?
    Питам, защото такъв проблем не бях забелязал да имам до преди няколко месеца.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    ... не съм чувал за колега(със 155),който да го няма тоя проблем(вкл. и аз естествено)...И в интерес на истината не съм чувал някой да го е излекувал.
    18 годишната ми кошница го няма тоя проблем. Проблема си идва с течение на времето. Не е фабричен дефект. Уреда действа на принципа на реостата. Един поплавък с пластина се движи в цилиндър с намотки. По този начин променя съпротивлението. С течение на времето намотките се протриват ,патинират и окъсяват.
    Сваля се лесно като действие, но както каза Боби гадното е, че като е спекла капачката се чупи. Сменявал съм на колеги и втора ръка се намират за около 20-тина лева. Лошото е, че доколко ще работят коректно е шанс 50/50. Някога мисля,че съм разглобявал, но не помня как
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    18 годишната ми кошница го няма тоя проблем. Проблема си идва с течение на времето. Не е фабричен дефект. Уреда действа на принципа на реостата. Един поплавък с пластина се движи в цилиндър с намотки. По този начин променя съпротивлението. С течение на времето намотките се протриват ,патинират и окъсяват.
    Сваля се лесно като действие, но както каза Боби гадното е, че като е спекла капачката се чупи. Сменявал съм на колеги и втора ръка се намират за около 20-тина лева. Лошото е, че доколко ще работят коректно е шанс 50/50. Някога мисля,че съм разглобявал, но не помня как
    Преди една седмица си го разглабях моя и не беше никак трудно. Друг е въпроса че не успях да го управя.Значи как става:извжда се "матракуцката" и в долната част има едно О-пръстенче,то се маха и се разцепва цялата "матракуцка" по дължина.И те така.Малии,как обяснявам...чак аз едвам си разбирам.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  9. #9
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    ааа според мене този нивомер си е болен още от рождение
    и на мене ми светва резервата на 16 ,17 литра бензин
    в началото когато я взех направо си помислих ,че сам си купил ТАНК
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  10. #10
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    ааа според мене този нивомер си е болен още от рождение
    и на мене ми светва резервата на 16 ,17 литра бензин
    в началото когато я взех направо си помислих ,че сам си купил ТАНК
    Токич, принципно датчика се регулира на какво ниво да светне лампичката. Казвам принципно, щото на практика тая регулировка е много пипкава работа.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  11. #11
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Това пък за пръв път го чувам.Колега светни ме от къде се прави тая интервенция?


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  12. #12

    Default

    Този цииндър в който е поплавъка отдолу има малко черно винтче което бута една пружинка на която лежи вътрешния цилиндър и ако я навиеш при празен резервор може да ти показва 1/4 а ако я развиеш при 15 литра може да показва 0.Както каза колегата "пипкава работа си е".Ако не си го пипал - не го пипай
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  13. #13
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Това с лампата няма оправия всеки го знае , просто се свиква с него.
    Last edited by MUROMAN; 14-03-2010 at 11:37.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ... а бе има, послушай колегите изказали се в темата....казват доста верни неща!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ... а бе има, послушай колегите изказали се в темата....казват доста верни неща!
    то е така ,, ама нали знаеш като се пипне въпросното винче после за ко иде реч

    ---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

    не му е мястото тук !!
    но търся си читъв нивомер.
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •