Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Относно нивомера за горивото

  1. #16
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    то е така ,, ама нали знаеш като се пипне въпросното винче после за ко иде реч
    Аз пък съм на принципа, ако едно нещо може и без да го бараш ... НЕ ГО БАРАЙ!

    И при мен го има този проблем , в началото го считах за проблем, но вече не (просто му свикнах)

    Просто си следя литража сам, знам горе долу колко има в резорвара, и си правя сам сметката, слагам си груба сметка на разхода (10л.) и така се ориентирвам (грешка няма тази процедура)

    Колкото до въпросната лампичка, значи веднъж ми светна още на изхода на София (посока В.Търново), свърши магистралата и стигнах шел-а на Ябълница (При моста на разклона Варна-Плевен) и тя все си светеше ха-ха-ха -тогава карах на Бензин-

    Но ако толкова ви дразни лампичката решението е просто, карате винаги с полу пълен резорвар и готово. Аз принципно карам на Газ и винаги имам около 20-30 литера в наличие. И така си менка м/у газ и бензин, че колата да не забравя да кара на бензин

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  2. #17
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Не мисля, че трябва да се омаловажава ролята на нивомера. Всеки знае, че нашите коли не са първа младост, а освен всичко друго, ни е ясно и какво е качеството на гумените маркучи за бензинопроводите. Историята помни случаи, в които заради такива нацепени маркучи може да се окаже, че с половин резервоар (около 30л), може да изминеш едва 50-60км. На никой няма да му е приятно да остане насред път, защото му е изтекъл бензина. Не ми се иска да ставам параноик и на всеки "порив" на стрелката на нивомера да чукне нулата, аз да навирам глава в коша, при двигателя и да ревизирам де що маркучлета има.
    А факт е, че при почти преполовен резервоар, стрелката на нивомера от време на време се закотвя на нулева позиция.
    В града не ме бърка, но на извънградско ми създава излишни негативни емоции.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #18
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега аз съм със две алфи 156 една 1,8 и една 2,0 и на двете имам същият проблем като вашия сипвам бензин за 40лв минавам 50км и лампата светва мн стряскащо ми беше първия път помислих както каза колегата че съм си купил или че ми е пробит резервоара ако можете да ме насочите към някой които да оправи този проблем защото мен лично ме дразни много и нз кога ще хода с шишето за бензинец
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  4. #19
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    колега аз съм със две алфи 156 една 1,8 и една 2,0 и на двете имам същият проблем като вашия сипвам бензин за 40лв минавам 50км и лампата светва мн стряскащо ми беше първия път помислих както каза колегата че съм си купил или че ми е пробит резервоара ако можете да ме насочите към някой които да оправи този проблем защото мен лично ме дразни много и нз кога ще хода с шишето за бензинец
    решението ..е да си купим по една застава
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    решението ..е да си купим по една застава
    що??? - бензиномер-а да не е същия

    при мен лампата зимата може да светна на 1/3 от резервоара. Лятото е по-добре . Иначе стрелката се влияе от резки спирания и остри завои!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    решението ..е да си купим по една застава
    ..ако те чуе Ваклинатора ще те подкрепи
    п.п.добре е, че бирата няма нивомер
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    що??? - бензиномер-а да не е същия

    при мен лампата зимата може да светна на 1/3 от резервоара. Лятото е по-добре . Иначе стрелката се влияе от резки спирания и остри завои!
    И при мен е подобно положението макар че не съм със 155-ца.....

    случвало ми се е на завой стрелката да падне от 1/4 до 0 при това без да светва лампата

    при по-рязки ускорения е същата работа ......няма оправия
    146 Turbo

  8. #23
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ..ако те чуе Ваклинатора ще те подкрепи
    п.п.добре е, че бирата няма нивомер
    еееееее то ако имаше и тамммм нямаше да ми светне лампата никога
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #24
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    И при мен е подобно положението макар че не съм със 155-ца.....

    случвало ми се е на завой стрелката да падне от 1/4 до 0 при това без да светва лампата

    при по-рязки ускорения е същата работа ......няма оправия
    Има оправия - един кондензатор, свързан паралелно на нивомера успокоява поведението на стрелката.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Сега да съживя темата малко
    Той проблема е всеобщ,но освен че ми трепери стрелката ( отскоро) имам и друго явление,а именно, стрелката показва почти половин резервоар а лампата свети. И странното е че свети и при половин резервоар, някога при показания на стрелката - перва чертичка ( или четвърт резервоар) , понякога под пярвата черта, абе общо взето когато си иска тогава свети. А нали уж стрелката и лампата се командват ( ако мога така да го нарека ) от едни и същи показания( едно и също съпротивление) на поплавъка,та как може стрелката да показва 30л а лампата да светид
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Онзи ден лампата светеше, стрелката беше точно на втората чертичка от ляво надясно, сиреч ми оставаше едно отделение. И сипах 42 литра. Доколкото знам резервоара е 60 тъй че съм имал поне за 150 км бензин. Луда раота
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Използвайте дневният брояч на км......ако горе долу знаете колко ви харчи....иначе оправия няма, освен някой ако е измислил нещо ново.........тоя нивомер до 5- годин показва вярно...след това...ходи го разбери....минавал съм 100км. градско на постояно светеща лампа...и след като изгасна стигнах до тоя извод)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А на някой да му се намира развален нивомер,който да не му треба че искам си направя малко експерименти
    и ако успея щее революция за модела :Д
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #29
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Добре де, наистина ли няма лечение за този проблем? В началото като я взех си мислех, че всичко е ОК, но след 2рото ми гаснене, поради недостиг на бензин се обърках тотално. Стрелката трябва да е почти на средата за да изгасне проклетата лампа... После минавам 20 км и стрелката пада до 1/4 и ходи се чуди имаш ли бензин или не? Е в крайна сметка по груби засичания колата си харчи 10/100, но искам тая джаджа да си работи, защото никак не е приятно наистина.
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Аз лампата я игнорирам и карам до 0-ла на нивомера. В града слагам 40лв бензин и знам че мога да мина 150-70км.
    Ако случайно по-раничко се спусне стрелката, сипвам по-рано и така. Без бензин досега не съм оставал.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •