Results 1 to 9 of 9

Thread: шум при палене - 145 Т.С.

  1. #1
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default шум при палене - 145 Т.С.

    Не можах да определя точно заглавието на темата, но като запаля колата ( пали като по часовник от раз) първите 1-2 сек. тропа мн силно като дизел че дори и повече. Знам, че веднага ще кажете вариатор, но той е сменян преди 8-9к км. и то с нов а не с ремонтния кит и за това ми се струва че не е той. А като беше преебан и си тракаше в ниските обороти постоянно а не само в началото след като запала колата. Някой да ме насочи за друга вероятна причина ? Като инфо ще кажа и че преди около месец блокира алтернатора и запали ремън но го оправих. Проблема го забелязах тези дни ( преди 2-3 дена) Също така се получава при 1во палене за дена или като е постояла няколко часа колкото да изтине. Незнам какво друга да кажа, надявам се да ми помогнете поне малко. Че ще се ходи на доктор ще се ходи, но поне да съм подготвен.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Хидравличен повдигач(повдигачи).
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Хидравличен повдигач(повдигачи).
    Мръсни от старо масло или просто им е дошло времето, може ти да караш с хубаво масло, но това не значи, че същото се е случвало и при предишния собственик, особено, ако колата е нов внос от Италия.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Мръсни от старо масло или просто им е дошло времето, може ти да караш с хубаво масло, но това не значи, че същото се е случвало и при предишния собственик, особено, ако колата е нов внос от Италия.
    Току що се прибирам от смяна на малсото. Карам с Селения 20к и след вляко палене (4-5 пъти до вкъщи) тракането намалява като дори почти спря. Предполагам че е било от маслото. Поне в сервиза ми казаха че го прави докато покачи налягането и не е притеснително и ще изчезне.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Ако е от повдигачи няма да изчезне ,ако изчезне ще е за малко и пак ще се появи
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Имам абсолютно същия проблем. И аз съм с 20к , но не се оправи. Явно наистина са повдигачите...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  7. #7
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Тези повдигачи колко са на брой и колко струвар? Питам ориентировачно, че всеки път като пусна тема ми се казва това е или това като най-лошия вариянт е този. И всеки път е най-лошия, така че поне да знам каква цифра ще ми трябва...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Тези повдигачи колко са на брой и колко струвар? Питам ориентировачно, че всеки път като пусна тема ми се казва това е или това като най-лошия вариянт е този. И всеки път е най-лошия, така че поне да знам каква цифра ще ми трябва...
    16 на брой.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  9. #9
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Продават се и на бройка но трябва да се види кой (кои са ) с проблем.Различни марки има цените варират между 25 и 35 лева ако все пак си сигурен че не е от вариатора.
    Alfa 155 2.0 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •