Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Моля помогнете ми!!

  1. #1

    Default Моля помогнете ми!!

    Здравейте Алфисти,аз съм нова тук-смисъл че скоро се регистрирах тук.Намерих този сайт за чудесно помагало!!
    Сега ще ви обясня как седи въпросът с моята Алфа (децата ми я наричат Алфа Умрело)-156,2.0 куб.Купих я от Враца преди 2 години..Страшно много ми хареса не само на вид-а и с пробната обиколка която направихме когато я купих.Мина месец и реших да пътувам за София,като преди това и смених ремъци,ролки,филтри-масло...Остави ме на сред пътя...започна да чука нещо по двигателя и се останови че плаче за колянов вал...В сервиза в София ми казаха че са и пригаждали лагери от москвич колкото да я закрепят за продажба,като и коляновия вал-не става за нищо.Реших да си търся колянов вал,вместо цял двигател...търсих почти 6 месеца,накрая съвсем случайно си намерих във Враца.Купих си го моментално,след няма и 2 дни Алфата отиде за ремонт.След 2 седмици ми я връчиха и казаха,че всичко е наред с нея.Добре!Но не се минаха и 2 дни започна да загрява много,започна да и свети лампата на маслото и пуши като парен локомотив.Върнах се в сервиза и се оплаках,но...се оказа,че те не разбирали от това..?! Да иде на диагностика-на стенд да видят,междувременно ми казват,да си сваля термостата и нямало да загрява.Свалих го..Не се мина и ден закарах я на диагностика на собствен ход-едвам-едвам.(Да не говорим,че тук във Враца едвам си намерих стенд) Казаха ми-датчик на разпределителен вал...и незабавно да си сложа термостата.Оф...купих си с поръчка нов,сложих си го,обаче ме усведомяват,че ако този датчик не работи-колата няма да пали.Направо се побърках от от ходене по сервизи.Отказах се да я правя-почти два месеца не я пипвах,накрая реших,че не става така да стои като трофей в двора.Препоръчаха ми майстор-който ще ми я направи и ще я взема в перфектно състояние.Добре,рекох,айде...започна се с купуване на радиатор-че спукан бил,после кабели разни,накрая главата и била пукната,датчик на разпределителния вал но накрая...Готово! Тръгвам за пробна обиколка..ако знаете как вървеше само....Ладите ме изпреварваха...няма никаква мощност върви като скопена..Хванах се за главата!!Прибрах си колата и ум не ми стигаше какво да я правя...Предложиха ми в София да я закарам да я видят там.Едвам стигнах като се движех като трактор с нея(без мощност пушешта от всякъде)Отиде веднага в сервиз-оказа се че има много компютърни грешки,(като и аербеците и бяха пипани-в готовност...Майсторите направо ме съжалиха като чуха какъв ред от неуспехи с тая кола..Та казаха ми че колата е със стария си вал-последен ремонт,не е сменян въобще вала,че дори и в момента пречуквал...Олеле,направо ми се плачеше!!!Да не говорим колко средства и време погубих заради нея...Върнах си я във Враца и пак зависи в двора..Реших последно да пробвам да я оправям-дадох я да ми я постегнат малко-поне да не чука вала,за да може да я продам.Смених и лагери филтри и тръгна...бавно-но върви,ще ми се посмеете,ако ви кажа,че минах само 20-ина километра едвам-едвам за да видя става ли за продажба.Реших,че става и тъкмо да я карам в автокъща-пукат се колекторни тръби ,колата гърми и пада огромно парче пластмаса от колекторните тръби.Смених и това.Добре,че имам и друга кола(не е Алфа)-но в един момент и тя закъса и се принудих да пътувам с Алфата-понеже спешно ми се налагаше.Ми тя по нанагорнищата...да сляза да си я бутам поне..по бързо ще върви.Едвам се прибрах.Сега не я пипам и поне не поглеждам към нея за да не се дразня,че при такава кола аз стигнах до градския транспорт...
    Бих искала да ми дадете съвет какво да правя с тази кола??? Защо няма никаква мощност и с малко газ се чувства едвам доловимо че "дърпа",при пълна газ-се тая със същата скорост си върви.Мисля си,че не достига бензин?Потегля едвам -едвам на първа скорост?
    Започна да и тропа леко пак коляновия вал-при ниски обороти-когато се мъчи да изкара някое нанагорнище.
    Дайте ми МОЛЯ някъкъв съвет какво да правя с тая кола,защото много ми харесва-не ми се продава,НО при тея проблеми с нея си купих още две такива Алфи...
    Страшно ще съм Ви ПРИЗНАТЕЛНА И БЛАГОДАРНА,ако ми дадете някъкъв съвет.
    БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!

  2. #2

    Default

    Трудно някой може да ти помогне с съвет - ти си от тия дето не са изтеглили печелившия билет.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Закарай я на диагностика да и видят всички проблеми и в зависимост от цената си направи сметката дали си струва да стягаш колата или да търсиш друга алтернатива като двигател донор и прочие. успех!

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Моите съболезнования колежке.Тоя,дето ти е пробутал колата те е думнал като "виетнамска колиба",а и на майстори гледам си случила.
    Единственият съвет,който мога да дам е ако искаш да я караш тая кола,да намериш цял двигател втора ръка.Твоят е за основин ремонт и явно няма кой да го направи.
    Другата опция е да продаваш и каквото и вземеш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Голямо нещастие те е сполетяло
    Надявам се да не си правиш лоши изводи за марката
    АЗ препоръчвам да се свържеш с някой от сервизите на формучето и,ако можеш да "цъфнеш" при тях ! ! !
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=67
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Лоша работа, колежке.
    Разгледай също и този раздел.

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Успех!

  7. #7
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    по скоро нов двигател от колкото каквито и да са по нататъчни интервенции по него.
    Alfa 155 2.0 16v

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Лоша работа Много са те наиграли, такива са като видят че някой не разбира Във Враца май няма читав майстор/сервиз на тия коли (останах с впечатление че си оттам). Аз поне отдавна съм се отказал да търся. В твоя случай най-добре направо нов мотор за донор, има и във форума да се продават. И я закарай направо в София, хич не се пробвай във Враца. Ако пък ти трябват някакви части, мога да те свържа с точния човек.
    Ако решиш да я продаваш в тоя вид, става само за на части
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9

    Default

    ...Алфа Умрело...
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ужас, е как посел жената да си купи отново италиански автомобил, аман от големи майстори дето много разбират!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11

    Default

    Много лошо наистина, но не и непоправимо...
    Просто още в началото когато е станало това всичкото е трябвало да потърсиш истинска помощ в истински сервиз, или най-малкото да се регистрираш тук и щеше да ти се спестят много пари и нерви...

    Иначе аз ти препоръчвам както казват и всичките колеги да пробваш в нашите сервизи в раздела, сервизи, които са изпитани...Лично аз ти препоръчвам тук както и много други колеги: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42549

    Звънни им един телефон и ще си решиш проблемите веднъж за винаги...
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Май не е "зацепена" правилно, освен другото.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  13. #13

    Default

    Трябвало е да мисли още при покупката.С алфите е така.След толкова ядове аз бих я махнал.Не си заслужава.И недей разправя на хората това алфа умрело, че ни тръгна име
    мене ме нема, в целата схема........

  14. #14

    Default Благодаря

    Благодаря ви за коментарите и съветите,но ако ви кажа за какви пари става дума...Алфата я взех за 6000 лева,до сега ми стъпи на 14000 лева..
    В тоя случай как да се реша да купувам само двигател-като никой не ми дава гаранция...?!
    Да ви кажа честно с ръка на сърцето-не ми се прави вече нищичко по нея...Тук за Алфа като чуят...бягат далеч,дори бартер не мога да направя за каквото и да е над 1993-1994...-казват ми "Оо-оо за Алфа ли??Не,не в никакъв случай..."
    Аз по принцип съм от София,но живея във Враца-от 2 години.
    Ако може кажете ми някаква ориентировъчна цена за цял двигател на Алфа 156,16V,2.0-бензин,защото тук във Враца-не стига,че няма такива коли,а да не говорим за двигатели...нямат,не могат да намерят...
    Тук във Враца се убедих,че всички са такива МЕНТЕТА,че като ти кават "Добър ден"-трябва да се огледаш за слънцето....
    Благодаря!

    ---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

    Трябвало е да мисли още при покупката.С алфите е така.След толкова ядове аз бих я махнал.Не си заслужава.И недей разправя на хората това алфа умрело, че ни тръгна име



    Че какво да мисля при покупката-отидох в сервиз-който аз реших -казаха,че е "Много добра колата.....Всичко и е на ред..."-купих я,не мога да я разфасовам на части за да разбера,че коляновия и вал е отишъл и са и пригаждали лагери от москвич???
    Като си купих коляновия вал след 6 месечно дирене-не мога денонощно да вися в сервиза за да видя,че не слагат новия ми вал???
    Как да я махна-на вторични суровини ли да я дам??-като никой я не ще-без да знае за мъките ми по нея???

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Моя съвет е да отидеш при доверените сервизи да и хвърлят едно око. Тогава вече ще прецениш какво да я правиш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •