Page 214 of 214 FirstFirst ... 114164204212213214
Results 3,196 to 3,210 of 3210

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Така си и мислех
    Разбирам неистовото ти желание да се сдобиеш с нова ценна информация, която не е общодостъпна, само че безплатен обяд няма. Ще си останеш на ниво интернет, а там не пише много.
    Кажи на твоето приятелче да остави тази работа с колите на мъжете.
    Last edited by lordliness; 01-05-2019 at 06:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

no petrol, no fun italfen's Avatar

Аууу бъдещето на човешката еволюция е застрашено, заради прикриването на ценна информация за заоблянето на електроди от машинни инжинери!

Смешен лорд, мъжете в нашия край си защитават тезите и разсъжденията за да им тежи думата. Във вашият край очевидно жените разбират повече от автомобили.

Този форум го следя повече от 13 години и в момента се намира в това състояние заради такива индивиди като теб, които бълват глупости, оронват авторитета на другите потребители без да изкарат никакви аргументи.
    Last edited by italfen; 01-05-2019 at 08:26.
    Now: 156 2.5 V6 24V, 75 1.6 I.E.
    Ex: 147 Ti, GT V6, 147 1.6, 145QV, 155 TS, Gtv Cup...and more

Старши алфист ivo_red's Avatar

Thumbs down

То тук всяка тема се превръща в арена за пишкомерене и избиване на комплекси. И да има нещо ценно като инфо,то трябва да минеш през тонове простотия,за да стигнеш до него...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar

Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    То тук всяка тема се превръща в арена за пишкомерене и избиване на комплекси. И да има нещо ценно като инфо,то трябва да минеш през тонове простотия,за да стигнеш до него...
    Донякъде е забавно,но винаги ме е дразнело,защо газовите измишльотини не се разкарат в раздела си? Хора има раздел "АЛФИ НА ГАЗ"! А модератори дали има?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Донякъде е забавно,но винаги ме е дразнело,защо газовите измишльотини не се разкарат в раздела си? Хора има раздел "АЛФИ НА ГАЗ"! А модератори дали има?
    На "газовите измишльотини" може и да не им е мястото тук, но аз постнах казус, който касае конкретен модел на 159, като в случая изобщо не става въпрос за газ, защото луфт от 1,2 mm е недопустим и за работа на бензин.

Последвалата лайнарщина не е заради това, че темата се е отклонила в посока газ а заради едно "специфично отношение", което един конкретен потребител си има спрямо мен.

Накратко - ако нещо ви дразни, анализирайте хронологията на дискусията, разберете, кое е идиотското в нея и адресирайте гнева си към съответната причина.
    Last edited by ecotronic; 02-05-2019 at 10:59.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar

Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На "газовите измишльотини" може и да не им е мястото тук, но аз постнах казус, който касае конкретен модел на 159, като в случая изобщо не става въпрос за газ, защото луфт от 1,2 mm е недопустим и за работа на бензин.

Последвалата лайнарщина не е заради това, че темата се е отклонила в посока газ а заради едно "специфично отношение", което един конкретен потребител си има спрямо мен.

Накратко - ако нещо ви дразни, анализирайте хронологията на дискусията, разберете, кое е идиотското в нея и адресирайте гнева си към съответната причина.
    Нямам впредвид,конкретен пост или човек,просто отбелязвам че е масово явление и тук,и при 156 и т.н.След като има създаден раздел за газ,който има някакви интереси към това,просто да си пише там.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

лют бакшиш от БКАР 546's Avatar

Еко ,на тия свещи от снимката им е било леко студено,с петици е добре да я понатискаш от време на време колкото да ги позагрееш .Твойто ептен пенсионерска раута
    Е ти снимка на щастлива свещ ,но е шестица,по-подходяща е за леко каране,пак е НЖК,без никакви сажди и други токопроводящи въглеродни чернилки,отлаганията са само от праха минал през нискокачествения въздушен филтър.Колата е с дванайсет или петнайсет градуса допълнително предварение ,не ми се отваря да проверявам сега,не грее и няма детонации,няма грешки към момента дето са от триста нататък.Кабелите са вече на 170 000 км.Свещта при слагането е начукана е от 0.7 на 0,6 мм. мотора е Рено на 674391 км. на метан ,без да е отварян за ремонт,само се проверяват хлабините на клапаните през 50 000.,зимата се кара с някво бюджетно масло на световно известната марка "Wolf" ,сега е на 9500 км и е малко под средата между мин и макс на щеката,демек и сегментите досега не са спекли.
    Свеща е на 20 000 поне,може и да е на към 30 000.Не ги следя щото сервиза си има софтуер който пише кога да се сменят според както им дава производителя,но поне от два-три месца не съм плащал свещи като гледам фактурите в колата.
    Камерата нещо не докарва точно цвета заради диодната светлина,но свещта си има съвсем лек нежно-розов нюанс,не е точно бяла. Ако не забравя ще снимам свещта върху бял лист на дневна светлина,да е по ясно.Пробвал съм и с по-топли свещи,тогава електродите се покриват със солиден слой снежно бели кристалчета за няма и 100 км. След като мотора загрее добре започва да работи твърдо,появява се характерното детонационно чукане при подаване на газ и губи мощност на баирите след по-малко от половин минута натискане.
    Газта си е кофти гориво и запалването е много важно да е точно ,иначе ще съсипеш мотора за едни никви километри.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190502_231818.jpg  
    Last edited by 546; 03-05-2019 at 06:16.

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

И моята снимка изопачава цвета. Реално е нещо средно между бледо розов и бледо керемидено оранжев. Абе - небесно кафяво Топлинното число не мисля да го променям. А и тя над 4К оборота започва да работи на бензин.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Запален алфист marin_mv's Avatar

Колеги, някаква идея от къде мога да купя нови уплътнения за врати. Конкретно външните гумени уплатнения за предни врати. Изглежда някой снощи се е опитал да прави някаква интервенция на кола и единственото което е успял да направи е да прекъса уплатнението на пасажерската врата....
    Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m

Нечлен с член Neokill's Avatar

Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колеги, някаква идея от къде мога да купя нови уплътнения за врати. Конкретно външните гумени уплатнения за предни врати. Изглежда някой снощи се е опитал да прави някаква интервенция на кола и единственото което е успял да направи е да прекъса уплатнението на пасажерската врата....
    Незнам дали сега ще успееш да намериш. Преди 3-4 години си спомням, че приятел търси и намери, по около 130лв на страна му излезе. Това, което ми даде е Парт No: 156066664 - дясно и 156066665 ляво. Добре е да се провери повторно, дали това са точните номера.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    https://www.italbulcom.net/

Звънни и питай тея пичове. Досега са ми намерили 99% от тва дето съм ги питал. Внасят и оригинални чаркове направо от италия.
    Last edited by dhtj; 16-05-2019 at 13:48.

Запален алфист marin_mv's Avatar

Neokill и dhtj Благодаря! Първо да я види застрахователя, че и вратата е надрана и ще видим какво ще правим. Благодаря още веднъж!
    Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m

Болен алфист BO's Avatar

Обади се на първите няколко обяви за коли на части и не го мисли за нова част.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Младши алфист

Здравейте, някой има ли представа колко струва дясна полуоска за 159 2.4?

Запален алфист bobi_kz's Avatar

Колеги, търся ключ за смяна на масления филтър на 1.9 JTDm.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Page 214 of 214 FirstFirst ... 114164204212213214