Page 104 of 308 FirstFirst ... 45494102103104105106114154204 ... LastLast
Results 1,546 to 1,560 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1546
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С чиста съвест ДА. А това колко струва само това да се изтрие не мога да кажа. Когато видя такова нещо правя всичко отначало, а това струва колкото по принцип си струва операцията. За различните автомобили е различно.

    Сега аз да попитам ако е удобно... Ти можеш ли да кажеш, че с чиста съвест ми задаваш този въпрос?
    Истината днес я изрових от една стара папка в компютъра ми. Нека си остане само там.
    Last edited by b_angelov; 05-09-2014 at 23:41.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #1547
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Истината трябваше да бъде такава каквато си е в папката ти Всичко беше направено както трябва още първоначално, но ти така и не пожела да разбереш, че имаш проблем. Това което има в папката е точно това което беше редно да имаш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #1548
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Истината трябваше да бъде такава каквато си е в папката ти Всичко беше направено както трябва още първоначално, но ти така и не пожела да разбереш, че имаш проблем. Това което има в папката е точно това което беше редно да имаш.
    От тогава минах 30 000 км. Кажи ми за толкова време и тези километри защо съм гръмнал само 2 гуми, сменил съм една машинка за ел. стъкло и сега сменям акумулатор.

    ...

    Но не е в това въпроса...
    Last edited by b_angelov; 06-09-2014 at 01:06.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #1549
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не разбирам защо ми задаваш този въпрос? Приключих въпроса с този форум защото никой не разбра какво в същност говорих няколко поста по-напред. Вероятно за това и ти ме питаш и говориш неща които аз не мога да свържа логично с нищо написано по-рано.

    Не знам какъв Ви е случая тука... съжалявам... и не знам в кое е въпроса наистина...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #1550
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Това да ти се водя по акъла и да търся този проблем ми излезе скъпо. То не бяха сваляне на турбини, чистене на геометрии, два пъти поръчки на гарнитури, подмяна на соленоиди... Работата стана "На здрава глава бинт".

    Но относно забърсването на таблицата с грешките мога да поспоря кой как го прави.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #1551
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Със здраве да си караш здравата кола тогава. Бях ти обяснил тогава и показал на гледно проблема и с фабричния софтуер. Как си решил проблема след това, какво си сменял и дали си правил нещо въобще не ме интересува На края съм ти записал софтуера само с премахнат ДПФ, както искаше. Премахнат както се премахваха на всякъде. Твоята кола е единствената правена по този начин, защото така се наложи да стане и така трябваше.

    Ако си спомняш каква уговорка имахме отначало. Два дена ти правих колата тука, показах ти проблема къде е и че трябва да се отстрани. На края какво ми каза? Отказвам се от софтуера ти. Показах ти, че с оригинала нещата изглеждат по-същия начин. И въпреки че предварително беше уговорено, че не отговарям ако колата има технически проблем, ти си показа типично женската страна и се обърна в друга посока. "Отказвам се от това, че те занимавах два дена. Върни ми парите и ми спри само ДПФ-а"

    Ми спрях ти ДПФ-а.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #1552
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Със здраве да си караш здравата кола тогава. Бях ти обяснил тогава и показал на гледно проблема и с фабричния софтуер. Как си решил проблема след това, какво си сменял и дали си правил нещо въобще не ме интересува На края съм ти записал софтуера само с премахнат ДПФ, както искаше. Премахнат както се премахваха на всякъде. Твоята кола е единствената правена по този начин, защото така се наложи да стане и така трябваше.

    Ако си спомняш каква уговорка имахме отначало. Два дена ти правих колата тука, показах ти проблема къде е и че трябва да се отстрани. На края какво ми каза? Отказвам се от софтуера ти. Показах ти, че с оригинала нещата изглеждат по-същия начин. И въпреки че предварително беше уговорено, че не отговарям ако колата има технически проблем, ти си показа типично женската страна и се обърна в друга посока. "Отказвам се от това, че те занимавах два дена. Върни ми парите и ми спри само ДПФ-а"

    Ми спрях ти ДПФ-а.
    Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
    Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
    И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #1553

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
    Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
    И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).
    Боре всички мапери са такива. "Голем го вадат, ма мек". То са знания, то са умения, то са чудесии а понякога така о.....т някоя кола, че собственика му иде да се гръмне За щастие обикновено нещата им се получват, но издънки всеки има и ще има и занапред. Това като и с майсторите, кога и да ги набиеш се е късно.

    П.С. Някой който си е имал с двама мапери, за една съща кола, имал ли е случай втория да е казал, а виж тоя преди мене си е свършил добре работата? Обикновено е "малиииииии тоя квооооо е правил по-колата, няма по о...а кола".
    Last edited by thecleaner; 06-09-2014 at 19:21.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #1554
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
    Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
    И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).
    Пълни глупости! Постни каквото искаш, да го видят всички. Всичко си беше направено коректно първия път когато беше тук на място. След като ти не пожела да разбереш какво и е на колата и от разтояине ми говореше глупости и как не съм си свършил аз работата без да имаш и хал хабер от това което виждаше по диагностика накрая ти направих файла с програмата за дпф-а и да си караш работата, защото ме ядоса тогава много. А аз не си спомням да съм пипал нещо по хардуера ти освен, че спасих положението когато ти носих фланеца на фреза да и разпробиват жестоко закалилите се болтове.

    Защо ми говориш глупости? Ти не разбираше нищо от диагностиката и от нещата които ти показах нагледно (или просто не искаше да разбереш)! Обясни на тия хора тука сега пред които ме киснеш какво и беше на колата и как оправихте спайкването на турбината, че пак започнах да се ядосвам. Въобще разбрахте ли, че има проблем и правихте ли нещо по този въпрос или две години по-късно още си я караш така? Със сигурност това не беше софтуерен проблем!

    Накарах те да отидеш при твоите гурута там и да видите какъв е проблема. Но ти не пожела повече да ме информираш за нищо. Предложих ти да оставиш колата тук за да я оправя. Също не пожела.

    Да не пропуснем факта, че съм ти върнал парите както пожела и съм направил така точно както пожела въпреки предварително уговорената процедура.

    За мен проблема беше, че просто не ти се даваха пари.

    Очаквам обяснение за това къде според теб и твоите майстори аз съм сбъркал и какво съм развалил по колата ти! Хайде да вземем да си говорим с факти вече, че наистина загрубяха нещата!

    За съжаление съм запазил само този лог на буста от колата ти, но пък на него се вижда перфектно. http://dox.bg/files/dw?a=1bb59eb7a2 В оригинал нещата изглеждаха по-същия начин! Ако съм знаел, че ще трябва да доказвам на някого нещо щях да запазя всичко. Мислех въпроса между теб и мен за отдавна приключен.
    Last edited by oem; 06-09-2014 at 20:52.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #1555
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Оставаше и да не ми върнеш парите за омазания софт с който си тръгнах от ГО. Под уверението ти "колата ти е готова". Посе вайкаше ли се? Имаше ли реплики от сорта "не трябваше да я пускаме така"? Нафтата в двете посоки за корекция на твоя грека щеше ли да ми платиш? Ми ако се беше строшило нещо пътьом?

    Не ми се спори с теб повече. Яд ме хвана заради факта, че както се случва обикновено рекламата няма много общо с действителния продукт

    А файловете няма да ги кача, защото някой дето не му пука може да си ги изсипе в ЕКУ-то.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  11. #1556
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Качвал съм десетки видове софтове по колите си и част от тях съм си плащал да ми бъдат нправени, не защото са ми трябвали а за да ви направя съпоставка за себе си!
    За всичките тия години аз също не съм чул от нито един мапер добри приказки за предния, който е правил софта!
    Единственият човек, който ми е казвал че чипа не е нищо особенно и след обстойния му преглед ми каза че ако не гоня коне мога да го карам и няма да навреди на мотора е Тони ( Келеша ) Евала на пича!
    Да, взима пари - но явно знае за какво ги взима.
    А като изключиш цената за двете динота, която влиза в чипа, май излиза и по евтин от колкото да ти го направи някой "квартелен мапер"
    Не взимам страна на никой, нито правя реклама на някой, просто изказвам моите наблюдения от последните 7-8 години, откакто карам с чипове разни...

    Аз лично бих предпочел да дам и 150 лева за дино преди и след чипа, отколкото да изгоря един резервоар гориво в зверско натискане на колата докато се настрои и след това да най вероятно да хвърля и съединител
    Last edited by pininfarina; 06-09-2014 at 21:05.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #1557
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Едното нещо е резервоара да.

    Но да приемем теоретично, че наистина съм имал проблем по хардуера.

    Николайчо,
    Необходимо ли беше да изгоря сумати литри нафта за пътни тестове "на слух"? Необходимо ли беше 2 дена лашкане десетки пъти на пълна заварка на газта от 0 до 150-180 км/ч, след това на спирачките до покой всеки път? Необходимо ли беше да се занимавам с кабели, файлове и глупости, вместо да отделя време на семейството си в свободното си време в Бургас?

    Сливи ли имаше фостата си, че не спомена за проблем още на първата диагностика? Нали има "Безплатна диагностика" бонус в пакета? М?
    Или бимааму. По-важното, че ми взе парите и заминах, а?
    Last edited by b_angelov; 06-09-2014 at 21:14.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #1558
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Оставаше и да не ми върнеш парите за омазания софт с който си тръгнах от ГО. Под уверението ти "колата ти е готова". Посе вайкаше ли се? Имаше ли реплики от сорта "не трябваше да я пускаме така"? Нафтата в двете посоки за корекция на твоя грека щеше ли да ми платиш? Ми ако се беше строшило нещо пътьом?

    Не ми се спори с теб повече. Яд ме хвана заради факта, че както се случва обикновено рекламата няма много общо с действителния продукт

    А файловете няма да ги кача, защото някой дето не му пука може да си ги изсипе в ЕКУ-то.
    Пак говориш глупости. Още тук ти казах, че има проблем. За това остана и за другия ден! И на втория ден ти показах графиката на турбината. Не е имало грешка в софтуера. Беше невъзможно да се настрой N75 клапана така, че да се изравни актуалното налягане със зададеното. PID контролера както се вижда на лог-а се намесваше непрестанно дори и с фабричния ти софтуер.

    Няма как да ти се строши нищо от това, просто PID-a не трябва да се намесва. Една добре настроена турбина е настроена тогава когато PID-a се намесва минимално с корекции.

    Репликата "не трябваше да я пускаме така" е вярна. Защото Ти и хората около теб не разбирахте какво да правите, а аз нямаше как да ти оправя колата от разстояние. От етичност, ти върнах парите. А ти ако имаше малко разум и ако беше помислил добре върху думите ми щеше да разбереш, че това което ти обеснявах и казвах не беше за да си измия ръцете с проблема на колата ти, а за да може той да се оправи. Аз нямам интерес някой да има негативно мнение за мен. Напротив.

    А това кой щеше да ти плати горивото или каквито и да е разходи по това да дойдеш пак, си е твой проблем. Изрично ти казах предварително, че ако има проблем с колата си е за твоя сметка. Ти си си поел риска.

    Тунинга на автомобили не е проста задача, не винаги всичко върви по мед и масло. Случва се да има проблеми. Това не е да напишеш складов софтуер и да го пуснеш и той да работи.

    Сега защо се измъкваш? Докажи на всички сега, че аз не съм прав. Само празни приказки приказваш. Докажи с един лог как надува сега и обясни как се е оправил проблема, ако въобще е оправен.

    Когато нападаш някого е добре да покажеш нагледно как е било, да обясниш къде е била грешката и как е оправена.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #1559
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Покрай всички кирливи ризи се отплеснахме и от темата. Ставаше дума за таблицата за грешки. Кой какво трие.
    След като наговори всички тези приказки - колко си съвестен в ремапа, налях един от твоите файлове вчера, защото имах 10 минутки да се побъзикам.

    Николайчо,
    Издърпах къде видях жица по мотора. Не можа да запали, но грешка въобще не записа.

    Защо? Аз ли бъркам нещо?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #1560
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Едното нещо е резервоара да.

    Но да приемем теоретично, че наистина съм имал проблем по хардуера.

    Николайчо,
    Необходимо ли беше да изгоря сумати литри нафта за пътни тестове "на слух"? Необходимо ли беше 2 дена лашкане десетки пъти на пълна заварка на газта от 0 до 150-180 км/ч, след това на спирачките до покой всеки път? Необходимо ли беше да се занимавам с кабели, файлове и глупости, вместо да отделя време на семейството си в свободното си време в Бургас?

    Сливи ли имаше фостата си, че не спомена за проблем още на първата диагностика? Нали има "Безплатна диагностика" бонус в пакета? М?
    Или бимааму. По-важното, че ми взе парите и заминах, а?
    Даването на газ на пътя е единствения начин да се проследи къде има нужда от корекция и къде не. Това е неизбежно. На диното натоварването е същото, че дори и по-голямо когато е оборудвано с товарна клетка. При инерционното дино пък е обратното. Не може да се постигне пътна симулация и винаги колата на пътя е друга.

    За проблема ти споменах малко след като дойдох да ви взема, да ходим да караме и тестваме. Това беше диагностиката. Има проблем и го казах. От тук на сетне вече нещата се диагностицират по-бавно.

    Разбираш нещата по свой си начин мой. Мен ме хвана яд тогава, че изведнъж рязко се отказа да правим каквото и да било. Рязко ти изчезна желанието още докато беше тук. Как и защо ме навежда на мисълта само това, че трябваше да дадеш много пари, а не ти се искаше да даваш. И също толкова рязко искаше всичко да приключи. Не ме слушаше какво казвам и какво те съветвам. Аз какво трябваше да направя повече?

    Явно твоята кола е специална и незнайно защо само нея не можах да настроя

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Покрай всички кирливи ризи се отплеснахме и от темата. Ставаше дума за таблицата за грешки. Кой какво трие.
    След като наговори всички тези приказки - колко си съвестен в ремапа, налях един от твоите файлове вчера, защото имах 10 минутки да се побъзикам.

    Николайчо,
    Издърпах къде видях жица по мотора. Не можа да запали, но грешка въобще не записа.

    Защо? Аз ли бъркам нещо?
    Защото всичките файлове които имаш при теб са с изтрити таблици. Само първия който беше записан на колата тук беше добре. Но понеже след като видях проблема реших, че нещо с изключването на ДПФ-а не е на ред и ЕКУ-то работи по таблиците за регенерация. Прекарах файла през програмата която трие и таблиците (към онзи момент всички мапери работеха така). Никаква промяна. И просто така си е останало. След това усетих на къде отиват нещата и не съм си правил труда повече. Това е единствената кола на която е направено така, защото уж трябваше да е временно. Все пак имаше по-важен проблем за решаване.

    П.С. Интересно защо все още не споменаваш как е решен проблема? Толкова думи изписахме, аз толкова неща ти обесних на ново, а ти не можеш да обесниш нищо?
    Last edited by oem; 08-09-2014 at 11:28.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 104 of 308 FirstFirst ... 45494102103104105106114154204 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •