Page 105 of 308 FirstFirst ... 55595103104105106107115155205 ... LastLast
Results 1,561 to 1,575 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1561
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Николайчо,
    Ако проблема беше в парите, щях от самото начало да се доверя на мапери и диагностици от Бургас, а не да бия 500км. до ГО. Цената ми беше ясна от самото начало и съм се съгласил на нея.
    Не съм за някакви **** лева. При условие, че има проблем с колата, парите са без значение в случая.

    Така или иначе станалото станало. Случая е в миналото. Ясно е, че имаш пропуски покрай тези мотори, или покрай автоматичната кутия. Можеше просто сам да се откажеш.

    Много по-голяма чест прави ако си признаеш - "това немога да го направя, иди при друг".
    А не да се подчиняваш на егото ти... Или пък да не изтървеш поредната лесна пачка.

    Няма как да знам, а и не искам.

    Човек се учи постоянно от грешките си и от грешките на другите. Материята е много сложна. Трябва постоянно четене и обновяване на знанията. Може би ако дойде друг Q-Tronic няма да имаш проблеми с него. Може пък и да имаш. До колкото знам, моята Алфа не е първата, с която си имал този проблем.

    Чети приятелю и си опреснявай знанията. Защото следващия "батка" който дойде може да е по-серт.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #1562
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пичове, ще изкажа и мое мнение....най-доброто което можете да направите за колата си е да направите софта на дино, да замерите преди и след, да се настроят нещата кадърно. Нито се дава газ до дупка по разни пътища, нито се спира рязко. Никаква опасност нито за колата, нито за вас.
    Аз открих топлата вода, но късно...за което съм много благодарен на моя мапер от Русе, който дори напълно безплатно, отказа да ми вземе парите за дино и 4 часа пипа софта докато го направи нещата както ги исках.
    Софт + егр + клапи + дпф ми излезе 450 лв...
    Диното ми беше бонус. Човека се занимава с колата и направи 12 ръна докато я направи хем да не пуши, хем да върви, и то колкото аз исках, а не да я напъва да умира съединител. Съединителя се държи чудесно, няма симптоми да умира, нито преплъзва нито нищо!

    Имам 33кс отгоре, с леко ремапче, и то проверени коне.
    И най-важното, записва си грешки, което ми демонстрира, тоест не са заличени карти заради дпф.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #1563
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Николайчо,
    Ако проблема беше в парите, щях от самото начало да се доверя на мапери и диагностици от Бургас, а не да бия 500км. до ГО. Цената ми беше ясна от самото начало и съм се съгласил на нея.
    Не съм за някакви **** лева. При условие, че има проблем с колата, парите са без значение в случая.

    Така или иначе станалото станало. Случая е в миналото. Ясно е, че имаш пропуски покрай тези мотори, или покрай автоматичната кутия. Можеше просто сам да се откажеш.

    Много по-голяма чест прави ако си признаеш - "това немога да го направя, иди при друг".
    А не да се подчиняваш на егото ти... Или пък да не изтървеш поредната лесна пачка.

    Няма как да знам, а и не искам.

    Човек се учи постоянно от грешките си и от грешките на другите. Материята е много сложна. Трябва постоянно четене и обновяване на знанията. Може би ако дойде друг Q-Tronic няма да имаш проблеми с него. Може пък и да имаш. До колкото знам, моята Алфа не е първата, с която си имал този проблем.

    Чети приятелю и си опреснявай знанията. Защото следващия "батка" който дойде може да е по-серт.
    Ти си безнадежден случай. Пропуските са ти в главата на теб. Нямам други такива случаи като твоя. Грешна ти е информацията. Твоята е първата и последната. Въобще си нямаш никаква представа за какво става въпрос. Не може да имаш мнение след като не разбираш и грам от това. Мнения имат тези които разбират. Твоето е наивитет. Нищо друго...

    На края ще кажеш ли какъв е статуса на автомобила ти в момента? Колко пъти трябва да те питам за това? Неудобен ли ти е този въпрос? Какво става?
    Last edited by oem; 06-09-2014 at 22:39.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #1564
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Статуса е перфектен. Автомобила е самолет. Проблеми с вървежа нямам. Нито с клапани, нито с пид-ове. Всичко е 6.

    Разхода също e добър. Описал съм го в другата тема.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #1565
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Щом е така какво си се запънал тогава? Карай си я със здраве и тва е. Щом си доволен, и от мен се оплака подобаващо пред всички. Вече си щастлив

    А това как си решил проблема явно няма да разберем. Истината си я знаеш само ти. Това което евентуално ще представиш тук също.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #1566
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Айде стига сте писали. Има хора, който се чудят, какво да предприемат и ги вкарвате в още по-големи размисли
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #1567

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Николайчо, нещата загрубяват. Не ме карай да качвам тук творбите ти, да им се дивят другите мапери. Знам че не е коректно и няма да го направя. Но недей да се правиш на свсетец. Защото вече може и да разбираш това-онова, но това са знания трупани на гърба на други хора опитни зайчета като мен.
    Мисля че доста по-компетентни хора от теб са диагностицирали колата след като ми наговори кофа глупости.
    И да даваш акъли на другите майстори, предвид това което направи и по хардуера ми е още по-смешно. Да е жив и здрав Милен, че поне неговата работа беше безупречна (докато не му се намеси и ти).
    охххх мъка ............ добре че има пуканки!

    Евала Борко.

    ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Last edited by Васил Петров; 07-09-2014 at 07:03.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  8. #1568
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    За тези които се чудят, ако можете да си намерите да си мапнете колата и да я качите на дино преди и след, и да я настроят на дино според параметрите които дава, няма по-добро от това.
    Last edited by rusiq86; 07-09-2014 at 11:11.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #1569
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хората могат да си направят сами изводите...

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    охххх мъка ............ добре че има пуканки!

    Евала Борко.

    ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Васе, радваш се на ситуации в които не си бил участник. Не си видял какво е било и как е било... сигурен съм, че си виждал много неща и добре знаеш, че не трябва човек да се намесва когато не е на ясно с видимото и от двете страни. Няма смисъл...
    Last edited by oem; 07-09-2014 at 10:53.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #1570
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    охххх мъка ............ добре че има пуканки!

    Евала Борко.

    ДА ЗАПОЧНЕ ХРАНАТА СЕГА,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Ти па откъде се обади бе,от най преебания коридор ,хихихихихих

    П.С.Момчета спрете се,всеки си има глава на раменете и сам решава при кой,как и с какво да му се прави колата.Всичко друго е излишно........................няма смисъл да се сере по главите на другите,всички можем да говорим много,ама е доста безмислено !!!!!!!!

    П.С.РаДКО,оправия тая каша брат,направо друга тема в стил маперо,баш маперо и най-маперо...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #1571
    Младши алфист shumiv's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Варна
    Age
    54
    Posts
    16

    Default седалки алфа 159

    Здравейте.
    Знае ли някой дали седалките от 159 спортвагон стават за 159 седан?
    Alfa 159 1.9 JTDm 8v 120ps

  12. #1572
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Предните няма причина да не станат.
    За задните вече не знам, там нещата са малко по различни.
    Хубаво е да се изкаже някой, който е разглобявал и двата модела.
    Аз мога по късно днес само да видя в епер дали им е еднакъв номера, ако да, то стават.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #1573
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by shumiv View Post
    Здравейте.
    Знае ли някой дали седалките от 159 спортвагон стават за 159 седан?
    Задната не става 100 % ,кажи каква ти е идеята. ???? На мен ми трябва шофьорска седалка........платнена черна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #1574

    Default

    Здравейте, на някой случвало ли му се е след като загаси колата си да се чува странен шум откъм двигателя който да се чува само вътре в купето...не знам дали го обесних но е много дразнещо и е от порядъка на някакво моторче и трае около 1-2 мин.

    Благодаря предварително!

  15. #1575
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Мисля че чуваш клапите на парното...
    Те си се разхождат назад напред след загасяне.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 105 of 308 FirstFirst ... 55595103104105106107115155205 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •