Page 184 of 308 FirstFirst ... 84134174182183184185186194234284 ... LastLast
Results 2,746 to 2,760 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2746
    започва да се пристрастява berettapx4's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    36

    Default

    Благодаря много
    Alfa Rome 159 1.9 JTDm-2008

  2. #2747
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    все пак да споделя развитието по моя пост 2737. След почистените и регулирани дюзи и новия маркуч за картерни газове, колата пак пропушваше, но поне не и на празен ход. Двигателя осезаемо работеше по спокойно. Продължихме да ровим - преди месец смених маркуча от въздушния филтър до турбото с нов затова в него не се съмнявахме, но все пак реших да проверя скобите, тъй като тогава смених оригиналните с нова скоби но с винт. Оказа, се че и двете скоби са се разхлабили. Затегнах ги и след 20км пак се бяха разхлабили Смених и тях и колата започна да пропушва само когато в пълен покой подам пълна газ. Нещо което се появи след ремапа и заради което свалиха мощността на 170 к.с. и препоръчаха обстойно да се проверят дюзи, турбо пътища, да се изолира ЕГР и т.н.(там пипаха само софтуера, не ровиха по колата да търсят проблема, защото нямаше как да я оставя точно този ден) И стигаме до днес когато дойде комплекта за изолиране на иначе софтуерно спрения ЕГР.(30лв двете планки 2мм, с експресна доставка от UK) Все пак се оказа,че е частично изолоран - на трабата под него имаше иначе добре оформена ламарина от ....кен за бира .... но като започнах да развивам болтовете които държат ЕГРа към колектора, се оказа, че резбата на двата вътрешни болта и резбите на колектора почти ги няма и болтовете излязаяха почти без да ползвам ключ,а гарнитурата между колектора и ЕГР беше разкъсана. Като свалил и външните болтове се видя,че и те са тръгнали. Кой, как, с какво ги е завивал, думи нямам .... Нарязохме по широки разби + нови болтове и колата вече не пуши и грам ...... Не ми се коментира в какви уж реномирани сервизи е била колата и в поне един от тях е свалян колектора и ЕГР ... нищо - поне да бяха казали аз да си го оправя.....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #2748
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Добре де, какво е това регулиране на дюзи?
    Тези дюзи нямат нищо за регулиране, чисто механично.
    Надявам се са ти дали нови кодове за въвеждане в ЕКУ-то.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #2749
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Добре де, какво е това регулиране на дюзи?
    Тези дюзи нямат нищо за регулиране, чисто механично.
    Надявам се са ти дали нови кодове за въвеждане в ЕКУ-то.
    Незнам дали използвам правилния термин, за съжаление неволята ме кара да се запознавам по-навътре с тези двигатели, а честно казано не искам Като възникна вече фрапиращия проблем с пушенето(въпреки, че след ремапа вече имах насоки какво трябва да проверя, но така и не ми остана време) основаната диагноза беше "пикаеща дюза". От София Дизел Център ми дадоха цени от 80 до 360лв на дюза в зависмост какво трябва да се прави - 80 за почистване и регулиране и от там нагоре, в зависимост какво трябва да се подменя, като най-високата цена е за пълно рециклиране на дюзата. Според тях дюзите бяха за почистване и регулиране. Дюзите дойдоха с детайлно описание на показанията преди-след и кодове за въвеждане в компа. Иначе като свалихме дюзите гледката беше страшна - по 2см кристализирани "игли" от всяка при разпръсквачите и нагар който приличаше на пясък. Но преди да ги изпратят в София Дизел Център, в моя сервиз са ги поизчистили .... Предните 2 месеца бях извън БГ и колата не беше карана и като се върнах се започна едно блъскане с добавки, което и аз не знам защо направих. И след два резервоара с агресивни добавки на Бардал и Про Тек дюзите заминаха в сервиз Може да е съвпадения, много хора споделят много добри впечатления от тези добавки Аз се наиграх Днес вече всичко е ОК. Незнам съвпадение от смяна на мъркучи, скоби, чистене на дюзи, затапване на ЕГР... Споделям опит ....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #2750
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Незнам дали използвам правилния термин, за съжаление неволята ме кара да се запознавам по-навътре с тези двигатели, а честно казано не искам Като възникна вече фрапиращия проблем с пушенето(въпреки, че след ремапа вече имах насоки какво трябва да проверя, но така и не ми остана време) основаната диагноза беше "пикаеща дюза". От София Дизел Център ми дадоха цени от 80 до 360лв на дюза в зависмост какво трябва да се прави - 80 за почистване и регулиране и от там нагоре, в зависимост какво трябва да се подменя, като най-високата цена е за пълно рециклиране на дюзата. Според тях дюзите бяха за почистване и регулиране. Дюзите дойдоха с детайлно описание на показанията преди-след и кодове за въвеждане в компа. Иначе като свалихме дюзите гледката беше страшна - по 2см кристализирани "игли" от всяка при разпръсквачите и нагар който приличаше на пясък. Но преди да ги изпратят в София Дизел Център, в моя сервиз са ги поизчистили .... Предните 2 месеца бях извън БГ и колата не беше карана и като се върнах се започна едно блъскане с добавки, което и аз не знам защо направих. И след два резервоара с агресивни добавки на Бардал и Про Тек дюзите заминаха в сервиз Може да е съвпадения, много хора споделят много добри впечатления от тези добавки Аз се наиграх Днес вече всичко е ОК. Незнам съвпадение от смяна на мъркучи, скоби, чистене на дюзи, затапване на ЕГР... Споделям опит ....
    Ебати...доста си откровен...тия добавки са игра, шибана ни е нафтата......и от там проблеми, колкото щеш....не знам...карам със скъпа нафта, от бая време, но до къде ще е докарам...господ знае...това е България ебати...защо в нормалните държави не е така...карат кола 5 макс 7-8 години и аут...а ние след това...)).....а иначе ни дигат стандарта.......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #2751

    Wink

    Колеги, светна ми проблем с преден ляв фар, а фара си свети.. Имам дневни светлини на мигача с вградена дневна светлина и резистор. Карам така от 3 месеца, но снощи се появи за около 30 минути. Ще проверя дневните светли и, но за фара не знам къде да гледам за масата и т.н Някой имал ли е такъв случай ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #2752
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Колеги, светна ми проблем с преден ляв фар, а фара си свети.. Имам дневни светлини на мигача с вградена дневна светлина и резистор. Карам така от 3 месеца, но снощи се появи за около 30 минути. Ще проверя дневните светли и, но за фара не знам къде да гледам за масата и т.н Някой имал ли е такъв случай ?
    Габаритната крушка махнал ли си я? Ако не, най-вероятно е изгоряла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #2753

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Габаритната крушка махнал ли си я? Ако не, най-вероятно е изгоряла.
    Намерих проблема. Изолацията на кабелите на габарита се разпада и дава на късо като се допре.. Излорах ги и всичко е ток и жица
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails received_1924741630871502.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #2754

    Default

    Колеги, как да премина в режим AUX? Натискане и задържане бутона CD не става, както и два пъти бързо натискане CD също не става. Да не би да се преминава по друг начин ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #2755

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Колеги, как да премина в режим AUX? Натискане и задържане бутона CD не става, както и два пъти бързо натискане CD също не става. Да не би да се преминава по друг начин ?
    С радио ли си или навигация? Навигацията няма аукс

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  11. #2756

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    С радио ли си или навигация? Навигацията няма аукс

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Навигация съм.. Взех си Aux кабел, и исках да го включа отзад в жълтата букса, но явно няма да стане. Снощи записах диск с мп3 песни, но като премина на CDC (чейнджъра) и почва първата песен, свири 2 секунди и спира. Чудя се да си взема FM трансмитер или Yatour.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #2757

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Навигация съм.. Взех си Aux кабел, и исках да го включа отзад в жълтата букса, но явно няма да стане. Снощи записах диск с мп3 песни, но като премина на CDC (чейнджъра) и почва първата песен, свири 2 секунди и спира. Чудя се да си взема FM трансмитер или Yatour.
    Да, и аз се наиграх така с този кабел, добре поне че е 10 лв

    Горещо препоръчвам да си вземеш ятур с блутут и да си пускаш песните от телефона - аз поръчах такъв от немския ибей, излезна нещо от сорта на 160лв .. засега го ползвам от 3-4 месеца и не съм имал никакви оплаквания

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  13. #2758
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Да ви подскажа една идея - Xiaomi Roidmi 3 s - много добър ФМ трансмитер с вграден блутут за разговори и плейване на песни на скромната цена от 30/35 лв.
    Утре, като го подкарам ще споделя мнения!

  14. #2759

    Default

    Quote Originally Posted by krisangelov View Post
    Да ви подскажа една идея - Xiaomi Roidmi 3 s - много добър ФМ трансмитер с вграден блутут за разговори и плейване на песни на скромната цена от 30/35 лв.
    Утре, като го подкарам ще споделя мнения!
    Тъкмо него гледах и дават МНОГО добри впечатления.. Не като другите китайски трансмитери Пиши отзиви утре, да знам дали да го поръчвам и аз
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  15. #2760
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Въпросния кабел не имитира ли чейнджъра?
    Ако е така просто трябва да натиснеш копчето за него и трябва да тръгне уж
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 184 of 308 FirstFirst ... 84134174182183184185186194234284 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •