Page 27 of 308 FirstFirst ... 1725262728293777127 ... LastLast
Results 391 to 405 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #391
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Колата е на 165 000 км. Аз я взех на 78 000 км. Бързо карам доста рядко, когато съм сам в колата. Иначе нормалната скорост, която подддържам е 150-160 /говоря за извънградско, в града съм бабичка/. За тази кола не мисля, че е тези скорости са прекалено високи.
    Ангренаж и водна помпа сменям на 40 000 км. За гледане на колата питайте в сервиза на Алфа във Варна, едва ли ще намерите по гледана от моята.
    Но докато попадне в моите ръце може и да не е било така.
    Колега главата се нацепва така при редовно прегряване на колата, което от своя страна на този мотор може да се получи или от адски теч или от водна помпа Има и още една преспектива - и тя е скапан ДПФ но щеше доста да посвети преди да прегрее
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #392
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    До случая, който описах никога не ми е прегрявала колата. Стрелката застава на 90 и не мърда каквото и да я правя. Антифриза го проверявам доста често и винаги си е бил в норма, нищо не съм губил.

    2.4JTDm

  3. #393
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Антоне - като ходих миналата и тази седмица я видях твоята хубавица в сервиза разколачена (моите съболезнования, но главата наистина беше спукана на няколко места). Обаче Вихрен каза, че сега като е изчистена би трябвало да върви като самоУет . Плз кажи няколко реда доколко мислиш, че това почистване е отпушило колата че и при мена нагарите са бая (може и на лично)
    Alfa 159 2.4 JTDm

  4. #394

    Default

    Аз също бях свидетел на ремонта няколко пъти докато ходих да отремонтираме на жена ми Бравото,ще споделя че стоях доста и момчетата се постараха доста със почистването на нагара от буталата,също и главата е лъснаха като сувенир,всъщност няколко дена си играха със новата глава,абе знаят си работата със две думи,но тази кола не ми е ясно каква е причината да прегрее така че да напука толкова главата,много неприятно,важното е че лесно сте намерили глава иначе е бахти цифрата.

    Поздрави на колегата и дано тази година не влиза повече във сервиза..!!!
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #395
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Tsetso Milanov View Post
    Антоне - като ходих миналата и тази седмица я видях твоята хубавица в сервиза разколачена (моите съболезнования, но главата наистина беше спукана на няколко места). Обаче Вихрен каза, че сега като е изчистена би трябвало да върви като самоУет . Плз кажи няколко реда доколко мислиш, че това почистване е отпушило колата че и при мена нагарите са бая (може и на лично)
    В момента колата върви много по-леко, плавно и тихо. Вибрацията в колата, тя най се усеща, като стоиш на светофар примерно, също намаля осезателно. Вчера излизах извън града и набирането става една идея по-бързо. Аз лично си мисля едно такова почистване да си правя редовно на смяна на ангренаж и водна помпа.

    ---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Аз също бях свидетел на ремонта няколко пъти докато ходих да отремонтираме на жена ми Бравото,ще споделя че стоях доста и момчетата се постараха доста със почистването на нагара от буталата,също и главата е лъснаха като сувенир,всъщност няколко дена си играха със новата глава,абе знаят си работата със две думи,но тази кола не ми е ясно каква е причината да прегрее така че да напука толкова главата,много неприятно,важното е че лесно сте намерили глава иначе е бахти цифрата.

    Поздрави на колегата и дано тази година не влиза повече във сервиза..!!!
    Като нови станаха елементите. Наистина доста се постараха и ефекта е осезателен. Аз още от миналата година ми се искаше да го направя това почистване ама сега даде и повод, макар и неприятен.
    Надявам се и аз да не влизам повече в сервиз тази година, че ми писна последните 6 месеца.

    2.4JTDm

  6. #396

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    В момента колата върви много по-леко, плавно и тихо. Вибрацията в колата, тя най се усеща, като стоиш на светофар примерно, също намаля осезателно. Вчера излизах извън града и набирането става една идея по-бързо. Аз лично си мисля едно такова почистване да си правя редовно на смяна на ангренаж и водна помпа.
    ами сам си отговори, щом сега върви по меко и по добре от преди, значи още като си я взел вече е била придала бого дух... важното е че сега си я оправил!

  7. #397
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    Пак ме налазиха ядове......Накратко:от няколко месеца съм почти всяка седмица в столицата и се прибирам петък,събота и неделя......В четвъртък си тръгвам от обекта-съединител,1-ва,отлепям съединителя,подавам газ и след 5 метра-шах!!!!!!Колата стои на скорост,съединителя е пуснат(като го натисна педала се връща нормално),подавам газ и колата нито гасне,нито мърда....В понеделник Бобо ще я прегледа и ще види проблема.....

  8. #398
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    Пак ме налазиха ядове......Накратко:от няколко месеца съм почти всяка седмица в столицата и се прибирам петък,събота и неделя......В четвъртък си тръгвам от обекта-съединител,1-ва,отлепям съединителя,подавам газ и след 5 метра-шах!!!!!!Колата стои на скорост,съединителя е пуснат(като го натисна педала се връща нормално),подавам газ и колата нито гасне,нито мърда....В понеделник Бобо ще я прегледа и ще види проблема.....
    Диференциал,полуоска
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #399
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Благодарение на управниците в държавата (и в частност на тези отговарящи за пътищата), ще трябва да сменям един куп джунджурии по окачването. Има ли смисъл да слагам полиуретанови тампони и какви са предимствата, съответно недостатъците им?

  10. #400
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Благодарение на управниците в държавата (и в частност на тези отговарящи за пътищата), ще трябва да сменям един куп джунджурии по окачването. Има ли смисъл да слагам полиуретанови тампони и какви са предимствата, съответно недостатъците им?
    За 159 за долните носачи,няма как според мен да се направят полиуретанови тампони,задния е доста голям,пък предния е маслен за горните може,но обикновенно 159-те не страдат от тампони а от шарнири
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #401
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Шарнирите са друга бира, там е ясно че са за подмяна/рециклиране. Питам обаче за тампоните, защото от моята гледна точка на лаик, ми се струва, че колкото по твърд е един тампон(а полиуретановите са такива), толкова по-голяма е вероятността да разбие леглото където е и да направи повече поразии отколкото ползи. Поправете ме, ако греша

  12. #402
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Шарнирите са друга бира, там е ясно че са за подмяна/рециклиране. Питам обаче за тампоните, защото от моята гледна точка на лаик, ми се струва, че колкото по твърд е един тампон(а полиуретановите са такива), толкова по-голяма е вероятността да разбие леглото където е и да направи повече поразии отколкото ползи. Поправете ме, ако греша
    Шарнирите на 159 се сменят с целия носач,така че като сложиш нов носач,въобще не ти требе полиуретан
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #403
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    проблема се оказа изтървала зегерка някъде и просто невинно откачане......олекна ми много....

  14. #404
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колеги понеже на 2 ма познати колите алфа 159 им падаха тези лопатки дето са в колектора и после правиха мотор.Колите бяха 1.9 та питам и на 2.4 ли падат тези лопатки.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #405
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги понеже на 2 ма познати колите алфа 159 им падаха тези лопатки дето са в колектора и после правиха мотор.Колите бяха 1.9 та питам и на 2.4 ли падат тези лопатки.
    На 2.4 даже по често и по принцип и по рано.Тва дето го казваш са малко измислици,или са ги излъгали приятелите ти,на италианските мотори,клапите немогат да паднат в колектора,защото осите им първо са захванати извън колектора,второ-отвора е конус,трябва да се счупи оста та да се превърти и да изпадне.

    П.С.Зависи кой 2.4 е,210 коньовия е с новия колектор,който е направен доста по-добре.Ремонта се състои в сваляне на колектора,премахване на всичко,слагане на хубави тапи на дупките и газзззззззззззззз
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 27 of 308 FirstFirst ... 1725262728293777127 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •