Здравейте! Имам следния проблем който за сега остава без диагноза по сервизите наоколо - колата е 1.9 автомат, с нови полуоски на има няма 2000км, сменени преди 10 дни.(фабрично нови, не рециклирани) Причината за смяната е точно проблема който описвам по-долу и очевидно грешна диагноза. Има вибрация, точно като от заминало кара при потегляне, между 20 и 40км/ч. Вибрацията е добре осезаема (щом жената и прави впечатление нещо като тресене нагоре надолу и клатене в страни. Изчезва след 40км/ч, също изчезва когато се опитвам да карам в диапазона 20-40 км/ч, т.е. колата вече не ускорява и е в по-ниски обороти. Другия симптом, предполагам свързан с първия - при ускорение по нагорнище, примерно от 100 до 140км/ч на магистрала, пак има вибрация, доста по лека но с по висока честота, на 99% я има същата при включване от P на R и стоене на място. Гуми и джанти за проверени, полуоските както казах са чисто нови. Вече започват да гадаят за проблеми по скоростната кутия, което за мен не е ОК Колата иначе превключва прекрасно, на равно или надолнище след 40 до 200 няма никакви проблеми. Имам сменян тампон на двигателя преди година, но само единия. Уж другите са ОК, дали наистина са, е друг въпрос. Моята логика, е, че един заминал ли е, се сменят всички, но в сервиза казват, че не е така. Започвам да усещам проблеми с хидравликата - леко втвърдявана на волана и леки вибрации при маневри на място, не знам може ли да има връзка. Някакви предположения за източник на такъв проблем?