Page 147 of 308 FirstFirst ... 4797137145146147148149157197247 ... LastLast
Results 2,191 to 2,205 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2191

    Default

    Колеги, някой случайно да е свалял декоративната решетка на предните говорители? Правилно ли разбирам, че се сваля цялата кора? И ако е така, лесно ли се сваля, че ме е страх да не счупя нещо? Целта ми е да сваля говорителя, защото май все да трещи.
    Аз свалях преди 2 месеца.


    За лесно е сравнително лесно ако знаеш как и какво да свалиш първо.Все пак е по-трудно от задните кори.

    И на 4-тв кори декоративната решетка е част от кората.Сваляш кората, за да се открие говорителя.

    На предната кора, независмо коя(на водача или на пътника) се прави като сваляне на задна кора: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86378

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87625


    Цитат:
    Има няколко кръстати винта мисля бяха 3 или четири отдолу на кората на всяка врата.

    След това там където е дръжката за отваряне на вратата има едно капаче- с малка отверка подпъхващ и леко напъваш навън -излиза си- под него има шестограм мисля 6 номер.Там където са копчетата за прозореца има вдлъбнатина която хващаш при затваряне на вратата отвътре - на дъното на тази вдлъбнатина/ниша има едни гумички на дупки които покриват дъното -махаш ги отдолу има два шестограма.Развиваш.Издърпваш пластмасата с копчето.Контейнера на копчето е захванат с едни удебеления за тази "дръжка"/ниша и е черен на цвят подпъхваш внимателно и освобождаваш "ушичките" които влизат в дупки, бяха 3 или 4 не помня вече. Така копчето и контейнера с електрониката за който е захванат остават да висят на жицата, а останалото може да се издърпа от кората и да се остави някъде наоколо-то е свободно.
    Отдолу се откриват още два шестограма под ъгъл са завити във вътрешната планка на вратата- развиваш и тях.
    Общо 5 са шестограмите.

    След това следва да издърпаш кората- тя е на едни "щипки", но правилното е да се каже пластмасови дюбелчета с лека контра които са мушнати в специални дупки във вратата.Те се вадят като между кората и вратата се подпъхне отвертка и по-малко от всякъде подпаря равномерно.
    За да не си издраскаш боята увии отверката в плат или хартия.Може и от вестник.
    Когато подпориш малко кората, около 1 -2 пръста дебелина е добре леко да я повдигнеш горе където влиза между вратата и прозореца и уплътнява прозореца от вътрешната страна.Повдигаш нагоре леко колкото да се измъкне уплътнението от кухината която уплътнява и след като се е измъкнало цялото отгоре ако има още закачени в дупките пластмасови "щипки" можеш да дръпнеш кората цялата към теб докато се извадят всички "щипки"/пластмасови дюбели от дупките си.След това освобождаваш механизма там където е дръжката от кората и можеш да оставиш кората настрани.
    На предните кори пищялки(малки тон колонки) няма, но има някои особености:


    1.Има една пластмаса отпред в ъгъла на предната врата при която свурпва стъклото.Тази пластмаса е черна и е във вид на триъгълник.От другата външна страна е огледалото.Първо сваляш всички винтове и шестограми както е указано горе.След това подпъхваш с плоска отвертка или друго за да извадиш 1-2 сантиметра щипките(но те са си пластмасови дюбели с лека контра) на кората от вратата -също както е казано горе. Само там където е пластмасовата част -триъгълник от външната страна на която е външното огледало не напаряш много а само малко.

    След това тази пластмаса се вади като тя откъм горната част на кората има Г образно пластмасово чопче което е подпъхнато под кората и държи кората плътно към пластмасата.Подпъхваш леко с права отвертка и освобождаваш кората от подпъхнатото под нея Г образно чопче което я държи за пластмасовия триъгълник от вътрешната страна, като много внимаваш да не го счупиш.

    Освободиш ли кората от това чопче, тогава се вади пластмасовия триъгълник като се дърпа леко мисля че към таблото, тоест към предния капак(при затворена врата, а при отворена към таблото).Там също има пластмасово Г образно чопче, което държи пластмасовият триъгълник към вратата като Г-образното чопче е пъхнато в специална дупка във вратата.

    Едно клипче на задната врата след като е свалена кората, за да придибиеш представа : https://www.youtube.com/watch?v=NwY0Pl60T-0

    Жълтите дупки са за пластмасовите дюбели.

    Само да кажа, че на предната врата дюбелите са повече и по на гъсто, особено горе около пластмасовото триъгълниче.

    Вземи си и малко прожекторче или запалка с диодче, за да си светваш и да гледаш какво има зад кората и да видиш чопчетата на пластмасовия триъгълник и да разбереш на къде точно да дръпнеш, за да ги извадиш.


    2. Има конзолка с малка лампичка или диод отдолу на кората която е закрепена за кората и ти свети да видиш къде стъпваш и която има два начина да откачиш
    - а) да откачиш малкото щифтче което се муши в конзолката(стойката) в която е лампичката.Тази конзолка е пластмасова и е полупрозрачна.Така конзолката + лампичката остават закрепени за кората, а кабелът с накрайника/обувката остава да виси във въздуха

    или

    - б) да откачиш самата конзола от леглото й в кората.Тя има две малки пластмасови ушета които се мушват в едни дупки в специално пластмасово "легло" в кората.Това става в права/плоска(обикновена отвертка) която те съветвам да с по тънък връх, за да може по-лесно да се мушне между конзолката на лампата и леглото и като подпъхнеш и леко разтвориш да освободиш едното ухо, след което леко я дръпваш нагоре и излиза.Може и леко накриво с едната страна нагоре=тази в която си подпъхнал отвертката и си освободил ухото я вадиш първа, а другата вече е освободена и вадиш цялата конзолка.

    След това по обратния ред, но без отвертка я пъхваш и леко и внимателно натискаш докато ушетата влезнат в дупките си и се чуе леко щракване.

    Само да кажа, че пластмасовата конзолка с лампичка която свети в краката при отваряне на предната врата нова струва 35 паунда.Така че внимавай.

    Пробваш да видиш дали всички е наред като си слагаш ръката под кората където е лампичката да видиш дали свети.

    Към точка 2 пристъпваш след като откачиш пластмасовата част-триъгълниче от вратата, защото то пречи да свалиш кората.Може да пробваш и преди това, но ще напънеш кората и няма да виждаш какво точно правиш, а съм виждал счупена задна кора на 159-ка.Или от ритник или от такова напъване.

    ---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:07 ----------

    Ако кората е от страната на водача, то конзолата за управление на врати, прозорци и огледала се откача от кабела, като има една П образна пластмасова "люлка"(при мен беше мисля жълта на цвят) която от долно положение се вдига нагоре и така се освобождава и вади кабела заедно с "обувката".След това по обратния ред първо се напъхва много внимателно "обувката" на кабелния накрайник, така че всяка дупка да си пасне на "иглата", след което леко се натиска, като пластмасовата люлка се сваля от горно в долно положение и се законтря.НЕ СЕ НАТИСКА СЪС СИЛА. Ако не иска да влезе леко не натискаш.Става с чалъм, не със сила.Иначе се чупи нещо, а то струва много пари.
    Last edited by alfa racer GTA; 29-05-2017 at 01:14.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2192

    Default

    Здравейте, колеги!

    Сравнително отскоро съм горд притежател на 159-ка, 2,4, 200 коня.
    Онзи ден пътувах извън София с още няколко човека. Всичко добре, но при смяна на скоростите при отпускането на съединителя се чуваше едно почукване (струваше ми се отпред в дясно) и то доста отчетливо. Казвам, че ми се струваше, понеже аз бях на навигаторското място, а друг човек шофираше. Сега при движение в града до работа и обратно не чувам да потраква. Като че ли го има и при по-рязко отпускане на съединителя. Също така забелязвам, че при навит волан при движение назад също почуква нещо в дясно, но е доста леко. Съмнява ме, че е каре или някой тампон на двигателя, но ми се ще да чуя и вашето мнение.

    П.С. Забравих да кажа, че при гасене не се чуват несвойствени шумове, нито при натискане и отпускане на съединителя на място, което ме кара да мисля, че не е от маховика или съединителя.

    Благодаря!

  3. #2193
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    2.0 Jtdm на 59-ката с каква турбина е ?
    Добре ще задам по друг начин въпроса си колеги , какво ви е мнението за този двигател , до колкото знам се слага на Джулиетата ? има ли нещо сходно с 1.9 ( скорости/съединител и т,н ) или е съвсен различно , по здраво ли е не е ли ?

    Търсих информация , не открих , нещо което да ми отговори на въпросите , ще се радвам някой , който ги знае нещата да се отзове .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #2194

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Добре ще задам по друг начин въпроса си колеги , какво ви е мнението за този двигател , до колкото знам се слага на Джулиетата ? има ли нещо сходно с 1.9 ( скорости/съединител и т,н ) или е съвсен различно , по здраво ли е не е ли ?

    Търсих информация , не открих , нещо което да ми отговори на въпросите , ще се радвам някой , който ги знае нещата да се отзове .
    По едно време се коментираше, че има проблеми с износване на биелни лагери предимно в опелския си вариант, ама и алфата не правела изключение.



  5. #2195

    Default

    http://engineengineering.co.uk/start...d-engine:1297/


    http://www.practicalcaravan.com/advi...9-buyers-guide

    https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1373741

    http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...arch=newsearch

    http://www.theaa.com/allaboutcars/re...omeo&makeId=A0

    http://australiancar.reviews/reviews...odel=159&gen=7

    В един от форумните сервизи като ми казаха, че на всички(или почти всички) 159-ки предните гуми се изяждат отвътре ми се стори съмнително и не повярвах.Но като прочетох това им повярвах http://australiancar.reviews/reviews...odel=159&gen=7

    А ето и последен ъпдейт на проблемите на 159-ката:

    https://www.honestjohn.co.uk/carbyca.../?section=good


    Успех в покупката.И късмет.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #2196
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Благодаря за отговорите ,колеги !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #2197
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Колеги имам едно питане,Искам да попитам дали би било някакъв проблем да сменя огледалото за обратно виждане с такова с авоматично затъмняване.Предполагам се връзва към плафона и трябват ли някакви по специфични неща.
    Alfa 159 JTD

  8. #2198

    Default

    Quote Originally Posted by D.Dimitrov View Post
    Колеги имам едно питане,Искам да попитам дали би било някакъв проблем да сменя огледалото за обратно виждане с такова с авоматично затъмняване.Предполагам се връзва към плафона и трябват ли някакви по специфични неща.
    По принцип в огледалото има букса, в която са кабелите от датчика за дъжд и осветеност за автоматично пускане на фаровете.За вътрешното осветление също.Та нещата са понавързани.Според мен само с взимане на ток от плафона няма как да стане.
    Last edited by undy; 30-05-2017 at 16:54.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #2199
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Утре мисля да пробвам да го мъча да видя какво ще стане.Взех огледалото със сензора и всички кабели в огледалото пак да видим утре какво ще избистрим.
    Alfa 159 JTD

  10. #2200
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Аре да се включа и аз :

    3 месеца и 3 дни я карам , изминати над 6 000 км и до сега ремонтни дейности - НУЛА !

    Има неоправени забележки от самото начало : отварящ се капак по време на движение ( скоро смятам да се заема по - сериозно с това ) . Пукната броня ( така я купих ) и липсваща лайстничка ( излетя , скоро ще си набавя и нея ) .
    Сменила съм само термостат на Бер за 65 лв още в началото , защото беше останал отворен .
    Забележки до сега нямам никакви ... върви пущината и 'талянска ламарина
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #2201

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Аре да се включа и аз :
    A как би ги сравнил(а?) със 156-цата от подписа ти?
    Чисто като усещане и удоволствие при шофиране .
    Позитиви/негативи....

    Мерси.

  12. #2202

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    A как би ги сравнил(а?) със 156-цата от подписа ти?
    Чисто като усещане и удоволствие при шофиране .
    Позитиви/негативи....

    Мерси.
    Ще си позволя да се намеся,ако може...
    На мен лично адски много ми липсва управлението при 156/147,което е супер директно и усещането е по-готино.....докато тук волана има по-дълъг ход..за мене е огромен минус,вярно по-маневрена е 159,но в моя случай все тая.Иначе е стабилна,комфортна и тежка,което се усеща.
    Last edited by undy; 04-06-2017 at 21:34.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #2203

    Default

    Интересен факт, мерси.
    Доста по-тежка и тромава ли се усеща 159ката?

  14. #2204

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Интересен факт, мерси.
    Доста по-тежка и тромава ли се усеща 159ката?
    Ами тежичка си е,особено след 147цата ми е като танк.Тромава ,не..все пак 200коня има.Зимата като тръгне на една страна и става интересно.Иначе тръгва и спира зверски.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #2205
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Интересен факт, мерси.
    Доста по-тежка и тромава ли се усеща 159ката?
    Предполагам, че зависи с кой двигател е и дали е автомат или ръчка.Както каза колегата-липсва по директното управление и автомата е малко по муден, но натисна ли я здраво, не мога да я вкарам в "правия път"Но сравнявам 156sw 2.4 140 с 159sw 2.4 200
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 147 of 308 FirstFirst ... 4797137145146147148149157197247 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •