Page 15 of 308 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 211 to 225 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #211
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    буксата и датчика за температура на термостата
    Благодаря за инфото!
    Ще надигна капака да огледам.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #212
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Пак да раздвижа малко темата.
    Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
    Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
    Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #213

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Пак да раздвижа малко темата.
    Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
    Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
    Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!
    Мойта е здрава още,но ако е закача някъде или при подобен проблем като твоя смятам да си е мина като щета,никакъв проблем при моя застраховател.
    При смяна на маслото защо не го дръпнеш през щеката за да не сваляш кората,чрез нужната техника която се среща във всеки един сервиз,аз мойто така мисля да го източа при предстоящата смяна на масло.
    Даже съм на мнение че по този начин е по добре защото сондата пада във най долната точка на картера където винаги се събират утайки,след източване по този начин отваряме пробката и нито капка,като пуснеш маслото през пробката като се източи след това ако не е затвориш ще капе цял ден.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #214
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Пак да раздвижа малко темата.
    Този път мъката ми е свързана с кората под двигателя.
    Та тази пластмасова кора провисва все повече и повече след всяка поредна смяна на масло. Започне ли се свалянето на кората, поне няколко от скрепителните болтове се късат и на въпросното място вече кората остава да виси.
    Как успявате да преборите този малък досаден проблем, ако въобще сте се сблъсквали с него?!
    Махаш старите нит гайки и слагаш нови,като мажеш болтовете обилно с грес,иначе следващия път пак ще ги скъсаш,тва си е болка на всички 159-ки
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #215

    Default

    па не сменай масло и грижи немаш (за известно време)

    ма и нещо земно и нормално като на мъри пак върши работа

  6. #216
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
    Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
    Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
    М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image0678.jpg  
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #217
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
    Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
    Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
    М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?
    Опитай само да ги притегнеш но имай предвид че там има дистанционни втулки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #218
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Опитай само да ги притегнеш но имай предвид че там има дистанционни втулки
    Пак ще го огледам. Дори може да развия единия болт и да видя дали наистина вътре има дистанционна втулка.
    Притеснява ме факта, че точно на посочените места метала е лъскав - не е запрашен и разкалян, което значи че до скоро там е имало нещо... и вече го няма.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #219
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Смяна на горен ляв носач TRW- 190лв с отстъпката. Проблема излезе наяве след като при спиране от висока скорост волана почна да вибрира. Отначало мислехме, че е крив спирачен диск, но май ще е от носача. Вибрациите почти ги няма вече. Лошото е, че тук не могат да ми замерят дисковете за кривини. Останалото по ходовата част е добре засега.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #220
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Благодарение на супер гладката ни магистрала огледалото за задно виждане почна да се клати. Как мога да го притегна?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #221
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Аман бре!
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  12. #222
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Айде пак. Вчера пъхам ключа и светва надписа "check engine oil", независимо, че преди това нивото на маслото беше по средата. Вярно, бях спрял с муцуната надолу. Вадя щеката на маслото- масло има, запалих, хоризонтирах колата, изгасих, чаках 5 мин, и пак същата работа. Гледах отдолу дали не е изтекло. Почнах да наливам масло, пробвах пак, надписа не изчезна. Викам си, паля я пък ще видим. И така със светеща индикация я закарах на паркинга. Изгасих, запалих и надписа го няма. Четох после в английския сайт за подобен проблем и дилърите препоръчват нивото на маслото да е на мах.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #223
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Айде пак. Вчера пъхам ключа и светва надписа "check engine oil", независимо, че преди това нивото на маслото беше по средата. Вярно, бях спрял с муцуната надолу. Вадя щеката на маслото- масло има, запалих, хоризонтирах колата, изгасих, чаках 5 мин, и пак същата работа. Гледах отдолу дали не е изтекло. Почнах да наливам масло, пробвах пак, надписа не изчезна. Викам си, паля я пък ще видим. И така със светеща индикация я закарах на паркинга. Изгасих, запалих и надписа го няма. Четох после в английския сайт за подобен проблем и дилърите препоръчват нивото на маслото да е на мах.
    Споко майка,аз имах подобен случай на нос Калиакра,бях спрял колата на наклон 45 градуса настрани,паля колата,и почва да свири спри няма масло,тръгвам и след 50м.колата изгасна,гася чакам 2-3 мин.давам контакт маслото на макс,паля и тръгвам

    П.С.Аз съм чел че имат защита,като датчика каже че няма масло,даже може и да не запалиш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #224

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Моята кора все още е здрава, просто на местата където се завиват скрепителните винтове към шасито, отворите са затапени от остатъците на скъсаните болтове и там не могат да се завият нови.
    Както и да е... Ще опитам да ги разпробия с дрелка и на тяхно място да сложа поцинковани винтове, които се надявам да клеясват по-малко.
    Сега обаче, като е свалена кората, на очи ми се наби един друг "проблем".
    М/у стойката на алтернатора и двигателя има луфт (вижте приложената снимка). Тези винтове не би ли трябвало да са стегнати докрай?
    Днес и аз свалях кората за да сменя филтрите и маслото и за въздушния знаех че е долу във бронята,но и масления е заврян до рейката и без сваляне на кората шанса е нулев.
    До сега масло е сменяно доката колата е гаранционна ,за първи път отварям аз и какво да видя,скрепителните болтове които са на самия мост са завити така със гайковерт че са превъртяли и се въртят заедно със самите нит гайки със две думи няма развиване,говоря за всички които се развиват посредством еврейска звезда,другите са ОК.
    Кората успях да е извадя ,но утре ще видим как ще я закрепвам,не искам да остане непритегната някъде.
    Другия проблем е че за 3 смени на маслото пробката ми е заоблена и само аз си знам как успях да е развия ,след това затегна ,сега ще поръчам нова оригинална и следващия път ще си я сменя.

    Колега ако може да споделиш как се справи със кората..?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #225
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Смяна на горен ляв носач TRW- 190лв с отстъпката.
    А някой да е сменял долен (десен) носач някога, че ми е интересно каква е цифрата, която сте инвестирали - на мен ми предстои такава "операция" наесен?
    Alfa 159 2.4 JTDm

Page 15 of 308 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •