Page 65 of 308 FirstFirst ... 1555636465666775115165 ... LastLast
Results 961 to 975 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #961
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това ми е мисленето: Спорните филтри освен, че пропускат повече въздух, са изградени от няколко слоя хирургичен памук и алуминиева мрежа,филтрират въздуха в пъти по-добре от хартиен.

    Количеството въздух,необходимо за пропорцията на горивната смес няма нищо общо със филтъра (освен ако не е задръстен и не може да осигури необходимия дебит) - нямаше да има дроселни клапи, дебитомери и ЕКУ-та,които да се занимават с тая работа.

    Няма чудеса да свърши...Той пропуска достатъчно въздух...и то за по-дълго време...докато хартиения се зацапва доста по-бързо. И няма такава добра пропускливост, нито чистотата на въздуха може да е по-добра...сравняваме хартия с хирургически памук!!!

    Аз също съм с K&Н филтър...Така я закупих колата...като последно февруари дебитомера даваше нормални резултати..

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #962

    Default

    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #963
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ударихме по една капка с СО2-то, край с превъртането на гадните гайки в гредите а отдолу напръсках навсякъде по шасито където има зачатъци на ръжда с това на снимката става като гума. На b_angelov 9-ката ми беше на близо та тия процедури ги ударих и на неговата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-04-04 12.24.53.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #964

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не съм съгласен с това. И аз съм с К&Н от близо 30 000 км. И дебитомера ми си е чист. А обикновени филтри на такъв пробег по стените на дебитомера има фин прах.
    Никсън ти си майстор и си го омасляваш добре, но повечето хора не са така точни и после почват да реват... за мене ако бяха толкова добри щяха в завода да ги слагат
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #965
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Освен първоначалното обслужване, което сутринта се състоя - изкочи и предна лагер-главина .. е взех я 210 кинта на ФАК или нещо такова френска. Тука в Пловдив рикамби немаше, а не ми се чакаше доставка от София и така ..
    Някой да сподели (може и на лично) за ремап щото го искам веднага и на тази.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #966
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Освен първоначалното обслужване, което сутринта се състоя - изкочи и предна лагер-главина .. е взех я 210 кинта на ФАК или нещо такова френска. Тука в Пловдив рикамби немаше, а не ми се чакаше доставка от София и така ..
    Някой да сподели (може и на лично) за ремап щото го искам веднага и на тази.
    Това по принцип са си скъпи главини, но са ти я дали на добра цена Иначе също добри и по-евтини са SNR.
    пп Покрай данданията с кората ми направи впечатление, че горивния филтър и хидравличната рейка на волана са произведени в един месец - септември 2010г Дотук с дилемата за дефектните рейки
    Last edited by code; 04-04-2013 at 14:04.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #967
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Добре де аз за 150 км навъртяни за 1 ден не усетих нещо в рейката, няма троп няма хлоп ... като на нова кола си е. Може и да е сменяна, не знам. По принцип какви симптоми да очаквам ако нещо не дай си боже тръгне ...

    Поздрави
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #968
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    120лв горивен филтър, тия хора нормални ли са Това България е егати "богаташката" държава. Я Шампион за 23лева
    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Добре де аз за 150 км навъртяни за 1 ден не усетих нещо в рейката, няма троп няма хлоп ... като на нова кола си е. Може и да е сменяна, не знам. По принцип какви симптоми да очаквам ако нещо не дай си боже тръгне ...

    Поздрави
    Какви да са симптомите най-много да текне Карай и не се тормози, рейките се рециклират, в Германия са по ларж и на моята и хакнали направо оригинална.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #969
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Разгледах цените на повечето части, имам предвид консумативи, ходова част, окачване, съединител, маховик и други тям подобни ... ми със съответната отстъпка мисля, че са поносими като цифри. Не е нещо кой знае какво като за кола дето е струвала 70 бона като нова.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #970
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Рейката се разхлопва лекичко,разбива и се втулката на дългия прът,споко рециклират се,или правиш като мен,рейка от по-нова кола.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #971
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Проблем номер две - задна дясна врата спря да се отваря отвътре. Вчера си работеше нормално. Ръчката няма признаци да е строшена. Има някакви врътки отстрани на вратата забелязах като за права отвертка голяма .. едната е бяла на цвят .. да не би да са някакво детско ?!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #972
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Задните врати имат защита от отваряне от вътре...виж да не се завъртяни...точно за тези, които говориш!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #973
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Въртях там нещо и сега си се отваря отвътре. Ама и преди "проблема" пак си се отваряше. Абе Алфа ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #974
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    От 2 седмици имам следния проблем на колата: когато е незагряла слагам ключа и ми изписва Vehicle protectionn sistem not available при което не дава и контакт. Махам ключа слагам дава контакт, изписва ми същото и ми се показва картинка волан с ключ в грешките. Махам и пак слагам ключа и всичко е ок, няма и грешка даже.
    Ходих в алфа оказа се, че моторчето за заключване на волана заминало. Поръчах го, но ще дойде след 2 седмици някъде. Въпроса ми е има ли опасност, че ми се налага да пътувам тези дни, да се случи нещо при движение на автомобила /да се заключи ли незнам просто/ или въобще да не даде контакт някой ден.
    Досега имам две доста солидни мнения, че няма опасност, ама да питам и вас.

    2.4JTDm

  15. #975
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    От 2 седмици имам следния проблем на колата: когато е незагряла слагам ключа и ми изписва Vehicle protectionn sistem not available при което не дава и контакт. Махам ключа слагам дава контакт, изписва ми същото и ми се показва картинка волан с ключ в грешките. Махам и пак слагам ключа и всичко е ок, няма и грешка даже.
    Ходих в алфа оказа се, че моторчето за заключване на волана заминало. Поръчах го, но ще дойде след 2 седмици някъде. Въпроса ми е има ли опасност, че ми се налага да пътувам тези дни, да се случи нещо при движение на автомобила /да се заключи ли незнам просто/ или въобще да не даде контакт някой ден.
    Досега имам две доста солидни мнения, че няма опасност, ама да питам и вас.
    Няма никаква опасност. И при мен стана същото, но ритнах буксата му и се оправи. То (моторчето) и буксата му се намират точно над педала на спирачките и е твърде вероятно да не е изгоряло, а да си го подритвал от време на време и буксата да не прави контакт.

    Кой зне какви пари ще те одерат от Милано Моторс, без да е необходимо.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 65 of 308 FirstFirst ... 1555636465666775115165 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •