Page 127 of 308 FirstFirst ... 2777117125126127128129137177227 ... LastLast
Results 1,891 to 1,905 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1891
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Чел съм че главата на 210ката е подобрена но не помня точбо с какво.

    Относно 4х4 то, мисля че е с механичен самозаключващ се среден диф , отворен преден о заден с блокаж , но не съм 100% сигурен че помня правилно
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #1892
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    210 е с турбо Гарет GTB2056v
    200 е с турбо Borg Warner
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  3. #1893
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За Пазарджик, ама не ми е проблем да стигна до София.Пукнатината е малка и е в основата по средата на стъклото.Тоест имам "време" все ще се добера до София.

    Аз намерих един вариант: http://store.emk-33.com/product/1181...ilkington.html

    но не пише нищо за отопление на прозореца.

    Вие ако можете дайте и вие варианти/предложения, пък аз ще решавам.

    Днес я видях тази пукантина и не съм сигурен дали не се получи при палене- автомобила стоя няколко дена на открито и пренощува при - 9 градуса на нова година, а тази нощ която мина беше около -8 градуса.Стори ми се че при запалване чух за части от секундата някакъв лек пукот като от пукане на стъкло или леко недоловимо почти скърцащо-скрибуцащ звук и мисля че при запалване и леките вибрации от двигателя се получи.
    Гледах компютъра защото не бях сигурен дали изобщо е имало такъв звук, но компа нищо не даде, а и отделно я покарах 1 час и няма проблеми, но един приятел още преди да се качи ми казва "Ще ти кажа нещо, ама нека да се кача" ... и ми каза за пукнатината...

    Може и отпреди нова година да е 1-2 дни когато валя сняг и аз не го изчистих веднага от предното стъкло и се образува малко лед, при което включих подгрева на предния прозорец, но и пръсках с пръскалките за предния прозорец течност(зимна) за да стопи по -бързо леда по прозореца.Може би от това пръскане на тази студена течност, която се стече надолу докато работеше подгрева на прозорците да се е получила малка пукнатина която не съм видял и днес при запалване да се е "допукала"(плъзнала) нагоре.Около 10-на сантиметра е пукнатината от основата прозореца право нагоре.
    Аз моето си го купих рикамби от Ауто Италия с отстъпка и ми го пратиха до Пазарджик с куриер. То идва в кашон , със стереопори и фолио. По спомени към 400 кинта и нещо. Но това беше 2013. Мога да изровя фактурата. И да .. Пилкингтън е.
    Last edited by DiStefano; 04-01-2016 at 21:36.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #1894

    Default

    Днес говорих с фирмата вносител на Пилкингтън.Ще отида до София като се оправи времето.

    Хората поне по телефона изглеждат професионалисти.Попитаха ме как се случили обясних им.Казаха че за моят автомобил има два вида със сензор на прозореца.Продиктувах им рамата и ще им изпратя снимка на предния прозорец.Ще ми се обадят по късно през седмицата да уточним вариантите.

    Казаха ми че най-вероятно, тъй като при мен е сменяван прозореца и е слаган неоригинален, същият не е сложен както трябва и затова се е пукнал.казах им че се случило след една студена нощ когато по дигитален термометър у нас с външно тяло минималната запаметена температура през нощта(новогодишната) беше - 9.1 градуса под нулата и колата е била на открито, ако прозорецът не е бил поставен както трябва то някъде е "набрал" влага или вода, която е станала на лед надигнала и надула е прозореца като е създала напрежение и на сутринта когато съм запалил колата се чу едно скръц или пук за части от секундата, аз не забелязах, но мой познат един час след това ми каза.

    Добре че стана сега, а не когато съм някъде зимата на почивка.

    Хората си разбират от работата.Казаха, че ако след свалянето на прозореца има ръжда под уплътнението колата ще трябва да постои 2-3 дни за да оправят всичко, включително и ръждата, така че да не се случва втори път.


    Цената е приемлива- оригинално стъкло пилкингтън+сензор+хромматик(или фотосолар както наричат очилата) заедно с монтаж ще ми струва под 350 лева.Ако има и работа по отстраняване на ръжда ще доплатя.

    Пукнатината е 10-15 сантиметра, и е отдолу нагоре по средата и почти не се вижда, но аз такива неизправности не търпя и ще го направя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #1895

    Default

    Здравейте, колеги! Имам въпрос относно автомата. Има ли някой информация как може да се източи маслото от него и колко литра събира кутията? Знам, че е лайфтайм и когато обслужваха колата, го провериха по процедура с доливане, но искам да го сменя, тъй като кутията има проблеми с превключването.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  6. #1896

    Default

    Заповядай
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails течности в алфа роемо - 159.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #1897

    Default

    Колега, това като гледам се отнася за ръчната кутия. На мен въпроса ми е за автомата. В книжката на автомата не пише литри, защото е лайфтайм и се предполага, че не се сменя, а само се долива, затова питам, ако пише в някое сервизно ръководство
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  8. #1898

    Default

    Quote Originally Posted by T-Jet View Post
    Колега, това като гледам се отнася за ръчната кутия. На мен въпроса ми е за автомата. В книжката на автомата не пише литри, защото е лайфтайм и се предполага, че не се сменя, а само се долива, затова питам, ако пише в някое сервизно ръководство
    Колега около 3,5 л. събира, ако източиш маслото от пробката. Иначе общо 7. Какъв ти е проблема с автомата?

  9. #1899

    Default

    Има замисляне когато включва от 2ра на 3та, рита когато сваля от 4та на 3та и от 5та на 4та и като включвам на задна също рита, понякога доста силно. Прави го, когато загрее, като е студена няма проблеми. Четох, че това е проблем с клапаните на мозъка, но си говорих с няколко човека, които правят коли и са навътре с нещата, че преди да отварям кутията, не е лошо да сменя маслото, защото има дни, когато ритането го няма, явно като е на кеф автомата Четох и темата за въпросния автомат, там колегите обсъждат смяна на маслото на 80к км, колата в момента е на 180к км
    Last edited by T-Jet; 05-01-2016 at 12:42.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  10. #1900

    Default

    Quote Originally Posted by T-Jet View Post
    Има замисляне когато включва от 2ра на 3та, рита когато сваля от 4та на 3та и от 5та на 4та и като включвам на задна също рита, понякога доста силно. Прави го, когато загрее, като е студена няма проблеми. Четох, че това е проблем с клапаните на мозъка, но си говорих с няколко човека, които правят коли и са навътре с нещата, че преди да отварям кутията, не е лошо да сменя маслото, защото има дни, когато ритането го няма, явно като е на кеф автомата Четох и темата за въпросния автомат, там колегите обсъждат смяна на маслото на 80к км, колата в момента е на 180к км
    Пробвай с маслото, но се готви за смяна на мозъка
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #1901

    Default

    Аз съм се подготвил, че ще трябва да я отварям, ама ми се ще с масло да пробвам първо. Къде мога да я свърша тая работа, че човека дето ми прави колите, явно не му се занимава и ми отказа? Клубните сервизи предполагам ще свършат работа? И още един въпрос - някой да знае ориентировъчно колко би струвало подмяна на мозъка? Предполагам ще подмине 1к като сума...
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  12. #1902

    Default

    То май само мозъка е към 1.5к



  13. #1903

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    То май само мозъка е към 1.5к
    http://www.ebay.co.uk/itm/Automatic-...oAAOxyDLZR94oX

    1.1к от ебая
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #1904
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    и ся е момента да се пита " Ам чи те не ги ли рециклират някъде "
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #1905

    Default

    Говорих с човек, който е имал същия проблем, но на друга марка, той ме посъветва да разпитам за рециклиране, защото на него така са му го оправили. Но първо ще започна с масло Има ли вариант проблемът да е софтуерен?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

Page 127 of 308 FirstFirst ... 2777117125126127128129137177227 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •