Page 139 of 308 FirstFirst ... 3989129137138139140141149189239 ... LastLast
Results 2,071 to 2,085 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2071

    Default

    Колата е съвсем различна след ремапа. Турбото спуулва по-рано, в ниските дърпа осезаемо повече и ускорява значително по-леко от преди. Общо взето във всички диапазони дърпа повече. Това са ми първи впечатления, но не съм я понастъпвал като хората,за да добия представа, тъй като накладките се напасват още и не спира много добре. Иначе изключването на ДПФ-а си е част от ремапа и тъй като го правих наведнъж, не ми взеха пари отделно.
    Last edited by T-Jet; 10-11-2016 at 10:07.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  2. #2072
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    ...
    Last edited by stu; 14-11-2016 at 11:28.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #2073
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by T-Jet View Post
    Премахване ДПФ = 40лв
    Изключване софтуерно ДПФ + Ремап = 200лв
    Масло Bardhal XTEC 5w30 C2 6л = 120лв
    Всички филтри = 110лв
    Предни накладки = 85лв
    Труд =40лв

    Общо = 605 лв
    Възможен ли е ремап без премахване на каквото и да било ?
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  4. #2074

    Default

    Да, аз първоначално исках да я ремапна без да махам ДПФ, но колата рязко качи разхода, явно беше запушен и го разкарах
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  5. #2075
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by T-Jet View Post
    Да, аз първоначално исках да я ремапна без да махам ДПФ, но колата рязко качи разхода, явно беше запушен и го разкарах
    Добре де, моя ДПФ е запушен 7% нужно ли е да го премахвам ако предприема подобни мерки ?
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  6. #2076
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Твоят дпф си е като на нова кола, ако решиш да я ремапваш, ще ти я настроят така че да щади дпф и да не му се съкрати живота. Но не може да се извлече толкова много подобрение с дпф-а. Много е субективно да го махаш или не. А

  7. #2077

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Добре де, моя ДПФ е запушен 7% нужно ли е да го премахвам ако предприема подобни мерки ?
    Не знам как си караш колата, но аз моята я карам 90% градско, основно в пиковите часове. Градското каране мъчи много ДПФ-а и съответно се запушва бързо и прави по-често регенарация. Оттам съответно качва и разхода. Има варианти да си чисти ДПФ-а, но с моето висене по задръствания прецених, че ще се запуши отново бързо и е по-добре да го махна. Не съм привърженик да се маха, но в това състояние мъчеше колата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  8. #2078
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Колеги да използвам темата, някой да знае какво точно ми показва това чудо? Появи се няколко минути след като тръгнах сутринта от вкъщи.
    Click image for larger version. 

Name:	check.jpg 
Views:	116 
Size:	96.1 KB 
ID:	156352
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  9. #2079
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by angels View Post
    Колеги да използвам темата, някой да знае какво точно ми показва това чудо? Появи се няколко минути след като тръгнах сутринта от вкъщи.
    Click image for larger version. 

Name:	check.jpg 
Views:	116 
Size:	96.1 KB 
ID:	156352
    Или ти се пускала алармата или нещо по имобилайзера.
    На мен ми го е показвало при следните случай:

    1. Счупена пружина на съединителя и педала не се връща до горе. Като караш по инерция дълго без да го натискаш. изписва:
    "viechle protection system not available"

    2. Като заключа и пак натисна после заклюване - като влезна в колата изписва: "Alaram not available"

    3. Мисля че го изкарва и като се е пускала алармата

  10. #2080

    Default

    Ето какво пише в Owner handbook-a
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  

  11. #2081
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Благодаря, колеги. Ще я закача по-късно да видим точно за какво иде реч.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  12. #2082
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Рециклиране на ГНП на 1.9 JTDm 16V.
    485лв в НН Bosch сервиз.
    Сменен е вала + всички гумени пръстени и семеринги.
    Цената включва и проверка на помпата на стенд след ремонта. Включва и труда по демонтаж и монтаж на регулатора на помпата от колата ми за целите на теста на стенд.
    Разбивката е:
    235лв труд + тестване на стенд.
    210лв части.
    40лв демонтаж и монтаж на регулатор.

    Това е при условие, че им занесох свалена помпата от колата. За монтаж на ремонтираната помпа ми поискаха 220лв за труд, което аз отказах
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  13. #2083
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Здравейте, колеги.

    Виждам, че в тази тема активно се обсъждат различни проблеми и ремонти, което е доста полезно за диагностицирането на проблемите, но що се отнася до самото им отстраняване не можах да открия препоръки за качествен сервиз (майстор), който да си разбира от работата. (Ако е обсъждано, но не съм го намерим, извинявайте!) Та за това моля тези от вас, които имат опит с ремонти да препоръчат при кого да закарам моята Alfa Romeo 159 JTDm 16V. Просто искам да попадна най-накрая на нормален майстор, който да разбира от този модел, а не да я гледа като извънземно, и разбира се да не е кожодерец (един такъв ми взе 300 лв за премахване на вихрови клапи, което според мен си е скъпо, особено с оглед на това, че не се очертава да е последния ремонт и ако за всичко преплащам двойнои тройно тази кола ще ми излезе златна). Иначе оплакванията, които имам и за които търся сервиз са 4. Ще ги опиша накратко, защото е възможно да ми препоръчате различни хора за всеки от тях:
    1. Стържежщ звук от скоростната кутия на 3 и 4 скорост, не е супер силен, но определено се чува ясно. При натискане на съединителя изчезва. Иначе скоростите си влизат много плавно и съединителя си е добре. Според мен са лагери. Майсторът-кожодерец ми предлага смяна на маслото на кутията и наливане на добавка, което ми звучи несериозно и пореден опит да ми прибере едни пари за 5 мин. работа.
    2. Виене от турбото сутрин на студено. Виенето не е кой знае колко силно, турбината си надува добре, прави налягане и тягата е нормална. Най-интересното е, че при загряване изчезва, лятото го нямаше, а аз тогава купих колата. Същият майстор ми каза, че било нормално, уж я гледа на диагностика. Друг майстор ми каза, че не е нормлно, но не можел да помогне, не знаел от какво е.
    3. Странен звук при движение, появи се откакто ми махнаха вихровите клапи, но може да е съвпадение. Сравнително тих е, но се чува ясно. Представлява нещо като звук от въртящ се детайл, който леко се опира и трие в нещо при въртенето. Има го както на скорост, така и на неотрална, но при движение. С увеличаване на скоростта се засилва, но зависимостта не е линейна. При ниска скорост (разбирайте до 20 км/ч или на място) го няма. Мислех, че е лагер на главина, но ми направи впечатление, че на 5-та без газ изчезва, ако подавам газ пак го има. При 3-та и 4-та ми е трудно да преценя заради шума от скоростната. Един пич във форума беше описвал подобен проблем и при него се оказало вътрешно каре, но на мен нещо не ми се връзва с изчезването на 5-та без газ, освен това не зависи от това дали завивам или не.
    4. Лек хрустящ звук и насечен ход при въртене на волана на място или при ниска скорост. Четох, че трябва да се смени хидравличната течност и евентуално казанчето, но не знам как да проверя дали казанчето наистина е за смяна. Иначе моята хидравлична течност е червена, чиста е и е достатъчно като количество.

    Имам и леки претенции по окачването, чува се поскръцване оттук-оттам, което изчезва, когато е влажно. Майсторът-кожодерец уж проверява и каза, че всичко е наред, поскръцването било от тампони, които са за смяна, но така и не ми ги смени когато маха клапите, защото нямал време тогава. Също имам и предни дискове за смяна, но чакам още малко накладките да се износят и направо накуп.

    Та с този списък направо ме е страх да не си скубя косите после като дам 50% от стойността на колата за ремонти, особено като се има предвид, че не съм я взел евтино и преди покупката я карах на двама майстори за диагностика, които потвърдиха, че всичко й е ОК.

    Ще съм ви много благодарен ако ме насочите към свестен майстор, който разбира от 159-ката и може да си свърши работата на адекватна цена. Още повече, че доколкото разбирам повечето ми проблеми са си характерни за този модел и би трябвало да имат проверени и рационални решения.

    Мерси предварително на всички!

  14. #2084
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    За турбото и аз съм така, като беше по-топло нямаше виене, сега като застудя нещо стана мааалко по-шумно, питах няколко души и ми казаха да не се вталясвам толко в това виене, предвид че колата си работи добре. Като предаде Богу дух, тогава. За хъркането на волана, аз смених казанчето и течността, поолекна, понамали хъркането, но не напълно. По-натам ще видя какво се случва. Поне за тези две не мисля, че трябва толко да се притесняваш. За клапите си ти е взел двойно, ама е минало вече, поне на мен ми обявиха 150лв за клапи, като за смяна на ангренаж. Поздави, стискам палци да се разминеш тънко с всичко и да си караш колата спокойно!

  15. #2085
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Здравей колега.

    Относно светни и съвестни майстори, може да погледнеш темата с форумните сервизи - в който и да отидеш със сигурност не са виждали 159-ка само на картинка (Лисан сервиз, Вентура гараж, Екстрийм сервиз, сервиза на Румен).
    1. по скоростната кутия, най- лесен и евртин начин е да пробваш наистина със смяна на маслото ( особено ако не е извършвана тази процедура). В противен случай отиваш на ревизия на кутията и една не малка сума.
    2. турбото на 1.9-ките си вие. Ако си надува нормално, не се връзвай толкоз.
    3. тук нямам никакви предположения
    4. Правилната течност е зелена, като ти препоръчвам да си вземеш Тутела. Най-добре да се смени и казанчето ( ако решиш да правиш процедурата имам едно резервно казанче - чисто ново). Сменияй я и би трянвали да се оправи проблема.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 139 of 308 FirstFirst ... 3989129137138139140141149189239 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •