Page 144 of 308 FirstFirst ... 4494134142143144145146154194244 ... LastLast
Results 2,146 to 2,160 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2146
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Виж тази какво пише .
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=h569c0
    Твърде вероятно е да е със смесен разход, за което писах по-горе.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2147

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Твърде вероятно е да е със смесен разход, за което писах по-горе.
    нищо повече не пише, кой я знае и без това коли на газ не ме кефят
    Като видя кола на газ и това ме спира да я купя, ако ще да е най добрата
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #2148
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    нищо повече не пише, кой я знае и без това коли на газ не ме кефят
    Единственият мотор при 159, който безпроблемно се газифицира, е 1,8. Доскоро в Cars.bg се продаваха 2 такива, като едната беше вече газифицирана, но май ги купиха.
    Last edited by ecotronic; 27-12-2016 at 16:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #2149

    Default 159 JTDm

    Здравейте колеги,

    Карам 159-ка 1.9JTDm sport wagon автомат вече около година и като цяло съм много доволен и не съжалявам. Хората да си говорят каквото искат, ако е читава колата няма грешка.

    Така, аз ще споделя първоначално обсужване ми излезе около 900лв- ангранаж, всички ролки и водна помпа, пистов ремък с ролки, махане на вихрови клапи, масло, антифриз, филтри. DPF и EGR не са пипани.

    Лятото смених диодна плочка на алтернатора- 220лв

    Ще си позволя да споделя някои болежки които забелязвам.

    При градско каране няколко минути след тръгване ми светваше 'VDC/ hill holder not available' след като спра, угася двигателя и запаля пак лампите угасват. Понякога може да мина през цяла София и да не светне, но понякога светва почти веднага. Откакто стана студено- около 0 градуса и по студено не съм имал никакви проблеми. Преди няколко дни минавах Петрохан при силен трафик и усилено ползване на спирачки и нямаше проблеми. На диагностиката показва 'pressure sensor ABS'

    Другия проблем е отново при студено време, пали и угасва веднага и така 2-3 пъти, зависи колко е студено и колко дни не е карана колата, светва чека и след няколко километра угасва сам. На диагностиката показва реле на горивната помпа.

    Ако някой има впечтление от горе споменатите проблеми моля да сподели, така или иначе предстой среща с майстора и аз ще споделя

    Това е от мен, балагодяря за вниманието
    Поздрави!

  5. #2150
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    1. Слаб акумулатор;
    2. Тръгнал датчик на ABS;
    Според мен е второто, но това се установява с прост преглед на подемник. Ако датчика е с протрит корпус, значи е той
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  6. #2151
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Колеги има ли решение против замръзването на парктроника или да чакам май месец да се стопли хаха
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  7. #2152
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Колеги има ли решение против замръзването на парктроника или да чакам май месец да се стопли хаха
    Как така ти замръзва парктроника? Пищи постоянно ли? Ако да, то значи има лед по някой датчик, почистваш внимателно и се оправя.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  8. #2153
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Сутрин когато е много студено изписва parking help not avaible. Някой път грешката стои и 2 дни, друг път при следващото палене всичко е окей.. сигурно влиза вода в някой датчик или замръзва знам ли ги. Не е притеснително ама ме дразни хаха
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

  9. #2154
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Сутрин когато е много студено изписва parking help not avaible. Някой път грешката стои и 2 дни, друг път при следващото палене всичко е окей.. сигурно влиза вода в някой датчик или замръзва знам ли ги. Не е притеснително ама ме дразни хаха
    А това е друга работа. По-компетентни хора трябва да се изкажат по този проблем.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #2155

    Default

    В упътването, а и в интернет са писали по разни форуми, че е при сняг, лед, дъжд е нормално.Не е задължително но е възможно да има отказ/проблем с парктроника.

    Не е само при АР това.

    Според мен и нормално и при конденз или влага.

    Може и да е от лоша връзка някъде, която се проявява при студено/влажно време. Първо това провери и профилактирай.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #2156

    Default

    И аз бях в клуб алтернатор, ако внезапно ви спрат чистачките докато карате, да знаете, че може алтернатора да ви е починал

    Смяна диоден блок - 120лв
    Пистов ремък - 26лв
    Антифриз - 18лв
    Труд - 200лв

    Общо - 370
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  12. #2157
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Някой да има идея тези колонки на вратите (който са от пластмаса) как да ги реновирам. Бяха поизбледнели от слънцето и ги минах с вакса за пластмаса и се получи добре обаче днес отивам да я препаля и гледам тая вакса се е напукала викам сигурно не е хванала отлепих я и отдоло остана бяло (предполагам е паднало с основата която е бил черния цвят на пластмасата). Чудя се дали има някакъв подходящ спрей защото и с фолиране ще стане обаче не ми харесва как става едно нащърбено по кишетата на фолиото.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11219406915_26cded23a2_o.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  13. #2158

    Default

    Нямам представа как да се реновира, но имам пред(по)ложение:

    - има боя спрейове.Трябва ти черен, дали ще е лъскав/бляскав с емайл или ще е матиран -ти си избираш.На 159-ката заводски мисля са матирани.
    На по-новите автомобили са "лъскави".

    -търсиш и купува боя спрей която е термоустойчива.Преди 2-3 години видях в един магазин боя-спрей на която пишеше, че издържа до 800 градуса.Тогава струваше от порядъка на 12-15 лева за 300-400мл.

    Не си закупих, защото не ми трябваше.Преди 3 месеца отидох в същия магазин да взема за готварската печка, че жената направо й съсипа боята още на втората година от търкане и препарати.

    За съжаление вече нямаше и не продаваха.

    Трябва ти термоустойчива, защото лятото като я оставиш на жежкото слънце обикновената за няколко месеца ще даде фира.Нещо такова : http://color.bg/5/produkti/product/s...600%C2%B0s/58/

    А ти трябва и защото на морето като отидеш я намериш сянка за 159-ката я не намериш.Тогава може и до 45-50, че дори и до 60 градуса да я напече слънцето.

    Който не вярва мога да кажа, че на времето(1994 година август месец) на учение на Корен като танкист съм си пекъл яйце на бронята на танка след 14'00 часа -толкова беше нагрята от слънцето от 7'00 часа до 14'00 часа ...

    Да знаете, че отдолу под черното там където трябва да колоните между двете врати -предна и задна е метал и ми се струва че е боядисан.Видях на 159-ка на снимка в интернет там да има избила ръжда.Тоест метал е отдолу.
    Не зная през "какво е минала" тази 159-ка но това си беше ръжда ...

    Така че , е добре да се вземат превантивни мерки...

    Предполагам, че на гланцираната/лъскавата/полираната боя повече ще й личат драскотини направени в последствие(да кажем при миене или зажулване в клони/храсти) отколкото на матираната боя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #2159
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Някой да има идея тези колонки на вратите (който са от пластмаса) как да ги реновирам. Бяха поизбледнели от слънцето и ги минах с вакса за пластмаса и се получи добре обаче днес отивам да я препаля и гледам тая вакса се е напукала викам сигурно не е хванала отлепих я и отдоло остана бяло (предполагам е паднало с основата която е бил черния цвят на пластмасата). Чудя се дали има някакъв подходящ спрей защото и с фолиране ще стане обаче не ми харесва как става едно нащърбено по кишетата на фолиото.
    Това си е фолио. На 156цата ми го бях сменял с качествено карбоново на 3М и беше станало супер. Само гадно се разлепя старото - задължително първо нагрявай яко със сешоар или пистолет за горещ въздух - лепилото на старото се сваля страшно трудоемко.
    После новото просто го лепиш и обрязваш, като в долния край е хубаво да влезе малко под лайсната.

    Иначе на 156цата отдолу си беше нормална боя с цвета на вратата, но не избеляла.

    Наистина, може и със спрей да се пръсне, имам един черен матов аз, с който си пръскам вратичката на камината през няколко години, за да има свеж вид. Топлоустойчив е, издържа до много висока температура, мога да го снимам. Бях го купувал от някоя от веригите за строителни материали.
    Last edited by Yavor; 04-02-2017 at 16:10.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #2160
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Един малко лаишки въпрос, но: Някой знае ли дали има отделен предпазител(бушон) за светлините за задната табела? Онзи ден ми отказа едната крушка, вчера отивам на бензиностанция, свалам задния номер ( защото иначе не мога да сваля плафона), сложих нова крушка - не тръгва. Започнах да търся бушон, но не открих ( освен това си мисля, дали не са вързани и двете крушки за задната табела на един бушон? ) .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 144 of 308 FirstFirst ... 4494134142143144145146154194244 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •