Page 69 of 308 FirstFirst ... 1959676869707179119169 ... LastLast
Results 1,021 to 1,035 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1021
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Собственика на ауто + удря едно рамо, от там ми идва и ниската цена
    Жалко, че сега го откривам като връзка...но ще е полезно де! Имам уговорка за моите автомобили да ми прави цена!
    Ама и ти голяма реклама му направи - 300% надценка на дребно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #1022
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е как 300%, цената ако е редовна е 57лв...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #1023
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Е как 300%, цената ако е редовна е 57лв...
    Ей сега ще им звънна.
    пп В Ауто + изобщо го нямат тоя филтър, то и затова ми излиза, че няма наличност, стои само цената 99лв и в другия им сайт 101лв. Имаше едни магазини към Ауто+ които в последствие се отцепиха нещо, щото софиянци си направиха директни складове по градовете и им тръгнаха по клиентите, но още отговарят на това име, та най-вероятно говорим за различни фирми.
    Last edited by code; 12-07-2013 at 09:45.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #1024
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги искам да споделя една особеност на 159 ,ако ви се наложи да палите колата с бутане ,на мене ми се е налагало вече 2 пъти заради кофти акумулатор ,след като запалите, и стигнете кадето трябва не се опитвайте да гасите колата от копчето ,а я изгасете на скорост понеже практически компа или както се нарича ЕКУ не знае че колата работи понеже явно не е я запалил той, и вместо да изгасне колата почва да пали, и стартера почва да стърже яко в маховика.Ако вече го знаете добре, ако ли не сега го знаете.Понеже темата е за подробности около модела и реших да го споделя.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #1025
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги искам да споделя една особеност на 159 ,ако ви се наложи да палите колата с бутане ,на мене ми се е налагало вече 2 пъти заради кофти акумулатор ,след като запалите, и стигнете кадето трябва не се опитвайте да гасите колата от копчето ,а я изгасете на скорост понеже практически компа или както се нарича ЕКУ не знае че колата работи понеже явно не е я запалил той, и вместо да изгасне колата почва да пали, и стартера почва да стърже яко в маховика.Ако вече го знаете добре, ако ли не сега го знаете.Понеже темата е за подробности около модела и реших да го споделя.
    Това не го знаех и ми звучи странно. Няма ли да изгасне ако просто издърпаме ключа, да не я блъскаме на скорост?
    За щастие не ми се е налагало да я паля така, ама знае ли човек кога и какво ще му се наложи да прави...
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  6. #1026
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Това не го знаех и ми звучи странно. Няма ли да изгасне ако просто издърпаме ключа, да не я блъскаме на скорост?
    За щастие не ми се е налагало да я паля така, ама знае ли човек кога и какво ще му се наложи да прави...
    На запалена кола не можеш да дръпнеш ключ,също както и да загасиш колата в движение от бутона-просто не става

    Възможно е да се случва това за което говори Ники,просто защото не е бил натиснат бутона.На мен ми се е случвало като пали,все едно не пали хубаво и почва да работи на 2 цилиндъра,явно съм пуснал рано ключа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #1027
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Това не го знаех и ми звучи странно. Няма ли да изгасне ако просто издърпаме ключа, да не я блъскаме на скорост?
    За щастие не ми се е налагало да я паля така, ама знае ли човек кога и какво ще му се наложи да прави...
    Ако и издърпаш ключа трее да изгасне ма като ти се наложи и не знаеш не дърпаш ключа а натискаш копчето и тогава изненадан виждаш ,че почва да пали. При втори опит с копчето вече гасне понеже след като е завъртяла вече ,макар и на празно после компа знае че е запалил тои колата.А както пише колегата явно неможеш да и извадиш ключа.
    Last edited by nicola 59; 12-07-2013 at 10:31.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #1028
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги искам да споделя една особеност на 159 ...
    Това е доста полезно инфо, да не дава Господ де

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    На мен ми се е случвало като пали,все едно не пали хубаво и почва да работи на 2 цилиндъра,явно съм пуснал рано ключа
    Ония ден беше при мен една 9-ка 2008г и пали само с натискане и пускане на бутона, т.е. без задържане. На нашите държиш докато запали. Другото, което ми направи впечатление около бутоните на климатика - няма копче mono, на негово място има off

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #1029
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това е доста полезно инфо, да не дава Господ де


    Ония ден беше при мен една 9-ка 2008г и пали само с натискане и пускане на бутона, т.е. без задържане. На нашите държиш докато запали. Другото, което ми направи впечатление около бутоните на климатика - няма копче mono, на негово място има off
    То това сигурно е по новата кадето и се отваря и багажника от емблемата ,при мене не е така трябва да задържиш бутона и имам копче за багажника
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #1030
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Ако палиш с натиснати и двата педала - спирачка и съединител, тогава става само с кратно натискане, иначе е със задържане. Поне при мен е така.

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това е доста полезно инфо, да не дава Господ де


    Ония ден беше при мен една 9-ка 2008г и пали само с натискане и пускане на бутона, т.е. без задържане. На нашите държиш докато запали. Другото, което ми направи впечатление около бутоните на климатика - няма копче mono, на негово място има off
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  11. #1031
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи сега ходих за цигари и пробвах.Първо точно както казва колегата Муру запален ли е двигателя ,дори и на место бисквитката няма вадене.После колата в движение ли, е с над около 5 километра не се гаси вече, и от копчето,трябва да е почти спряла ,за да успееш да я загасиш.После при мене има и друго ,ма незнам дали и при вас е така, или при мене нещо не е на ред.Аз като съм на скорост, и натисна леко спирачката само, и натисна копчето , колата пали и скача на пред, като всяка кола запалена на скорост. Та си мисля ,да не би да има ,нещо датчик на кутията ,а при мене да не работи ,датчик ,кадето чете ,дали си на скорост или не.Щото така е кофти внимавайте и вие ,понеже на скоро щях да ударя една кола паркирана много близо,пред мене.
    А по въпроса на дугия колега ,при мене не става с двата педала както казваш ти ,и да пали ,без да задържиш копчето ,с единия или с двата същото е все трее да го задържиш.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #1032
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Можеш да огасиш мотора в движение като натиснеш 3 пъти бързо бутона
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #1033
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Можеш да огасиш мотора в движение като натиснеш 3 пъти бързо бутона
    Е това е ново 20 ,обаче трее да се провери ,така каляската може да бъде пускана по енерция ,и спестени ценни капки нафта.Допълвам си поста ,то добре да се види ,ама трее се провери да не е ,нещо авариино гасене ,и после да няма палене вече,и да изисква намесата на злите гении с компютрите,и паленето да излезе солено.
    Last edited by nicola 59; 12-07-2013 at 14:11.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #1034
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Е това е ново 20 ,обаче трее да се провери ,така каляската може да бъде пускана по енерция ,и спестени ценни капки нафта.Допълвам си поста ,то добре да се види ,ама трее се провери да не е ,нещо авариино гасене ,и после да няма палене вече,и да изисква намесата на злите гении с компютрите,и паленето да излезе солено.
    Пак можеш да си я запалиш в движение без проблем.
    Това всичко се отнася за ръчна кутия. На автоматика не смея да пробвам.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #1035
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Е това е ново 20 ,обаче трее да се провери ,така каляската може да бъде пускана по енерция ,и спестени ценни капки нафта.
    Аз съм я гасил така - става и после си пали. Спестяването е хубаво нещо стига да не изправиш някой завой без хидравлика, спирачките и те се одървят.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 69 of 308 FirstFirst ... 1959676869707179119169 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •