Page 68 of 308 FirstFirst ... 1858666768697078118168 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #1006
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Ето колеги сега ще си позволя да отворя още една скоба и да подчертая само предимствата на Алфата ,понеже в други теми съм писал за недостатъците ,ма там почвате да ме храните яко и по добре да не пиша за тях.Едно от големите предимства за мене е салона интериора дизаина и дори качеството на материалите.На 530 от новата линия вече го няма типичното извито красиво и удобно табло на БМВ а е поставено право ,грозно ,и неудобно табло което е правено с теслата и ако аз взема теслата сигурно ще го докарам по добре,после няма уреди няма стрелкички няма нищо,един алуминиев кран до ръчната и краи.Седалките на Бмв то са много твърди и по грозно скроени от на алфата.Дръжките за отваряне на вратите от вътре са същата форма като на Жигула само малко по широки.И кожата на седалките се износва и захабява много повече от на алфата.Бмв то на 300 000 километра изглеждаше като че е на 1 милион а Алфата е на 300 000 и изглежда че е на 100 000 Аз не крия ,че съм голям фен на Баварците и много ме кефят ,ма с този интериор направо ме хвърлиха в оркестъра.После има една думичка кадето ме плаши много ,а именно ТРОНИК,там кадето я има не чакаите нищо добро.Серво троник Бмв има една кутиика в краката на втория човек под мокета като изгоря се видях в прилключение Първо струва цифра пари ,после трее да е задължително нова понеже колата не я познава ако е втора ръка и ти остава или да се дупиш в БМВ или при злите гении с компютрите,а и те парите за нищо ги нямат ,и не минаваш никога метър.Сега на 159 ката като завивам и издава звуци като че ли умира котка в нея и веднага се приготвих за страшни проблеми ,ма тука ме зарадваха много ,че няма троник и трее една реика рециклирана заедно със всичко струва 250 или 300 евро с 2 години гаранция и 2 ра ръка се намира за около150 евро държи се на магарато с болтове и всеки пропаднал маистор може да я смени срещу дребни кинти.Ако се сетя и нещо друго ще допълня поста.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #1007
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    - смяна на горивен филтър 24лв с отстъпка
    Каква е тази смяна, че ми стана интересно?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #1008
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Каква е тази смяна, че ми стана интересно?
    И на мен,ама не смеех да се обадя,то най-евтиния филтър с отстъпката е по скъп бре
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #1009
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    И на мен,ама не смеех да се обадя,то най-евтиния филтър с отстъпката е по скъп бре
    Аз разбрах само смяната и то с отстъпка и ми се стори страшно Ама то ако е с филтъра е още по-странно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #1010
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз разбрах само смяната и то с отстъпка и ми се стори страшно Ама то ако е с филтъра е още по-странно
    Момчето в подписа има и 156 ца сигурно говори за нея ,на 159 ката 2.4 е златен ма сега ги има вече по тънко.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #1011
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Момчето в подписа има и 156 ца сигурно говори за нея ,на 159 ката 2.4 е златен ма сега ги има вече по тънко.
    Той филтъра е като на 1,9

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #1012
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Той филтъра е като на 1,9
    Значи на 159 2.4 и 1.9 филтъра не знаех че е еднакъв ма е много скъп,а на 156 цата не е,там е около 20 лева
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #1013
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Значи най-евтиният горивен филтър за 159 е 25-6лв на Шампион и той си излиза по каталог, не е някаква заменка, пригажданка и т.н. След това има разни Хофер-Мофер не знам какви си около 40-50лв, Cleen на около 60лв, Filtron на 92лв и другите са над 100 вкл оригиналния, който се слага в колата на UFI. Аз си сложих на Шампион, карах няколко месеца обаче сутрин понякога помпата издава някакви странни звуци като дам на контакт, днес го свалих и сложих Filtron ей така за спорта и след няколко дни ще мога да ви кажа със сигурност дали е от филтъра или така си жужа сутрин по принцип
    пп Сега я дадох на контакт, че ми е подръка и не е палена няколко часа - същата работа. Значи не е от Шампиона, може да слагате смело тънканака.
    Last edited by code; 11-07-2013 at 17:27.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #1014
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Значи най-евтиният горивен филтър за 159 е 25-6лв на Шампион и той си излиза по каталог, не е някаква заменка, пригажданка и т.н. След това има разни Хофер-Мофер не знам какви си около 40-50лв, Cleen на около 60лв, Filtron на 92лв и другите са над 100 вкл оригиналния, който се слага в колата на UFI. Аз си сложих на Шампион, карах няколко месеца обаче сутрин понякога помпата издава някакви странни звуци като дам на контакт, днес го свалих и сложих Filtron ей така за спорта и след няколко дена ще мога да ви кажа със сигурност дали е от филтъра или така си жужа сутрин по принцип
    Точно така колега аз имах в предвид уфи то понеже миналата година беше 70 евро в Алфа а сега е 50. ма вече се намира и за около 30 евро Водят го високо разделяне на водата и 159 и новата крома са с него .Та може да шуми помпата от филтъра ако е калпав,аз слагам само този УФИ и помпата да чукна на дърво не съм я чул никога.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #1015
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Допълних си поста по-горе - нищо му няма на Шампиона. Сега като се замисля май така си жужа на първо палене откакто я взех, просто като сложих много евтин филтър взех да се ослушвам като глухо прасе в царевица .. както и да е няма общо с филтрите. Сега си седнах на д-то като си купих един скъп Шампиона си го запазих щото предположих, че може така да стане - ей така да стои.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #1016
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Допълних си поста по-горе - нищо му няма на Шампиона. Сега като се замисля май така си жужа на първо палене откакто я взех, просто като сложих много евтин филтър взех да се ослушвам като глухо прасе в царевица .. както и да е няма общо с филтрите. Сега си седнах на д-то като си купих един скъп Шампиона си го запазих щото предположих, че може така да стане - ей така да стои.
    Сигурно си внушаваш колега аз така си внушавам понякои път че тропат носачите понеже ги правих 2 пъти първия път с менте и после сложих орегинални ма дълго време после като чукне нещо и викам носач е .После нормално е и при мене като мушнеш бисквитата в таблото бучи и жужи малко ма то не е помпата само а и други неща.Ма това е само за първоначално после натискаш пали и не се чува нищо.Караи си спокоино.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #1017

    Default

    помпата и аз си я чувам от нова - просто е такъв тип шум, който се чува само на контакт - много е тихо и недоловимо - в движение само при вдигната задна седалка може да се чуе

    оборудваха ме с ТРВ накладки(благодарско!), но скоро ще трябва да ме оборудват и с нова лагер-главина за отпред вдясно

  13. #1018
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Каква е тази смяна, че ми стана интересно?
    Clean e филтъра, просто ми попадна на доставна цена, смяната от мен, не е сложно.
    Просто вече имам връзка с една фирма ауто +, и ми дават части на доставни цени, които мн често по тяхни думи са с над 50% надценка, особено на оригинални части.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #1019
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Clean e филтъра, просто ми попадна на доставна цена, смяната от мен, не е сложно.
    Просто вече имам връзка с една фирма ауто +, и ми дават части на доставни цени, които мн често по тяхни думи са с над 50% надценка, особено на оригинални части.
    Е ти уби рибата. Каква е тая доставна цена, аз ги имам качени всички вносители на компютъра и в сайта им стои цена на Cleen DNW1999 - 99лв, в АХМ е 59лв. Ауто+ по принцип продават малко скъпо 45лв им е китайския филтър. Ще ме накараш да въртя телефона утре сутрин.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #1020
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Собственика на ауто + удря едно рамо, от там ми идва и ниската цена
    Жалко, че сега го откривам като връзка...но ще е полезно де! Имам уговорка за моите автомобили да ми прави цена!

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 68 of 308 FirstFirst ... 1858666768697078118168 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •