Page 190 of 308 FirstFirst ... 90140180188189190191192200240290 ... LastLast
Results 2,836 to 2,850 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2836

    Default

    А нещо за годината, седан или спортвагон...???
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2837

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    А нещо за годината, седан или спортвагон...???
    Спортвагон, 2,4ката е 2006та мисля а 1,9ката 2008?
    А също така и пружините, ако някой има представа 💐🤔🙄

  3. #2838

    Default

    Понеже си купувах нови задни пружини за Вагона и в търсенето на верните попадах на всякакви,така че има разлика.Предполагам и в амортисьорите има...погледни в каталозите де,в нета има всичко.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #2839

    Default

    Здравейте колеги,
    Имам следния приблем... След смяна на горни носачи и опори на макферсони моята 159ка 1,9 продължава да тропа като каруца от предна дясна страна... Долните носачи са ок, накрайниците са ок, горни носачи са сменене, биалетките са ок, опорите са нови, тампоните на двигателя са ок, амортисьорите не са изпуснали... Какво става не разбирам??? Някой, ако може да помогне с мнение, съвет, ако се е сблъсквал с подобно нещо???

  5. #2840
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Шарнира на долния носач трудно се хваща. Опитай с права щанга на канал когато колата е в нормално положение без да вдигаш на крик. Можеш също да подложиш трупче отпред и някой да я лашка, така ще видиш тампоните на долния косач, задния често похлопва въпреки че на външен вид не си личи да е закъсан.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #2841

    Default

    В 2 сервиза я гледаха, като единия ми е зет и я прегледа старателно... Каза, че всичко е ок, освен втулките на горните носачи, които са отлепени или нещо такова, но тропа само от дясно а са отлепени и от двете страни...което нз как е станало при положение, че са чисто нови... Но едва ли е от това, както казах тропа само в дясно и то само на полегнал полицай и при по чести/на гъсто бабуни/неравности...

  7. #2842

    Default

    А стабилизиращата как е? Нищо не казваш за нея.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #2843

    Default

    Пак ще я гледаме, дано го хвана защото адски ме дразни, не може полото ми 2005та 1,3 дизел да вози по меко и тихо от алфата, присто не е възможно...

  9. #2844

    Default

    Oт кой град си?

    Щото аз познавам един стар магьосник в плевен с вълшебна пръчка (щанга) , дето като те вдигне на подемника за 5 минути ще ти каже какво има за смяна.

    Аудита, алфи, всичко с много носачи го познава винаги.

    Сигурно и в другите градове има такива майстори, колегите ще препоръчат, ти само кажи от къде си.

  10. #2845
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Проверете рейката!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #2846
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default Стелки

    От къде мога да си купя качествени мокетени стелки на разумна цена ( по възможност с оригиналната емблема)?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  12. #2847

    Default

    Смених горни носачи с нови MOOG и си почуква, както го описа, сменят ми десния в магазина (оттам се чуваше), слагам следващият нов и скърца шарнира без чукане. Върнах си оригиналния и всичко утихна. Беше за смяна първоначално само ляв горен, ама нали съм маняк смених и двата. Каква марка си сложил носачи. Препоръчвам MEYLE HD.

  13. #2848

    Default

    Не са гледали рейката, нито тампоните на стаб. щангата. Ще ги видят. Носачите са Lemforder, но видяха друго, втулките на горните носачи (на месец) са отлепени...според майсторите не тропа от това защото тропа само от дясно а са отлепени и от двете страни. Като попитах как е възможно и на двата да стане така ми казаха, че най - вероятно в сервиза в който ми ги сменяха са ги затегнали докато колата е била на стенда с увиснали колела и когато са я пуснали те са се отлепили директно... но пак казвам, че според тях не тропа от това защото тропането е само от дясно, когато мина през дупка с ляво колело няма звук, когато мина с дясното тропа и лопа...

    ---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Oт кой град си?

    Щото аз познавам един стар магьосник в плевен с вълшебна пръчка (щанга) , дето като те вдигне на подемника за 5 минути ще ти каже какво има за смяна.

    Аудита, алфи, всичко с много носачи го познава винаги.

    Сигурно и в другите градове има такива майстори, колегите ще препоръчат, ти само кажи от къде си.
    От София съм колега те тука повечето са на принципа проба грешка...

  14. #2849

    Default

    Няма как да се отлепят втулките. Те се въртят, вътрешната има тефлонова подложка а външната (предната) има също въртене радиално. Заводски са така. MEYLE са ги направили вече неподвижни и са решили проблеме с олуфтяване при експлоатация.

  15. #2850

    Default

    От къде мога да си купя качествени мокетени стелки на разумна цена ( по възможност с оригиналната емблема)?
    Няма на разумна цена.Има имитации и много добри имитации, като последните се доближават до цената на оригиналните.

    Пише "Алфа ромео" или "Алфа 159" или само "159", но на неоригинални нчма да намериш " Алфа ромео 159" .

    Те затова са по-скъпи, защото плащат и в цената им са включени определени права върху търговската марка.

    Моето мнение е или си купуваш евтини и практични не оригинални стелки или оригинални.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 190 of 308 FirstFirst ... 90140180188189190191192200240290 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •