Page 148 of 308 FirstFirst ... 4898138146147148149150158198248 ... LastLast
Results 2,206 to 2,220 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2206
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Стига бе, 159 е на километри напред от 156/147. Да, по тежка е много и това си иамсвоите негативи, но я няма оная клекавост на окачването. Тукат на релси, така я определям. Да не говорим за сглобката, скърцането на тапицериите, обезшумяването и т.н.
    Да, 1,9 е по тромава, все пак килограмите си казват думата, ама ако ще се състезаваш - вземи си 2,4 дизел или 3,2 бензин.
    И да, автомата е тромав, ама на драг дърпа доста по силни коли, защото смяна когато трябва, системите помагат точно колкото трябва, без да отнемат мощност. Само като се засили, трудно се спира
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2207
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    A как би ги сравнил(а?) със 156-цата от подписа ти?
    Чисто като усещане и удоволствие при шофиране .
    Позитиви/негативи....

    Мерси.
    Значи 156-цата беше на 280 000 км когато я закупих , но много поддържана явно и страшно добре тунингована от към двигател . Имаше уникално ускорение , уникален звук и удоволствието от шофирането беше ( поне за мен ) несравнимо до този момент . Също така имаше доста по - къси скорости което даваше още по - динамично усещане по време на шофиране . Минусите и бяха : кофти пластмаси ( скърцащи ) и определено слабо окачване . Лично на мен предницата на 156-цата никога не ми е харесвала визуално , но като цяло беше много красив автомобил по който свят народ се заглеждаше .
    Голям минус беше,че НЕ завиваше !!! Никаква маневреност . Вярно , доста стабилна при движение на магистрала с висока скорост , но за градско каране не беше подходяща по никакъв повод .
    При 159-ката ми липсват късите скорости
    Липсва ми динамиката на 156-цата която си беше 2,4 , а тази е 1,9 .
    Имах огромно желание за 2,4 159-ка , но сват гробници видях и реших да взема читава кола без голямо значение двигателят .
    В интерес на истината 159-ката само на мен ми идва явно мудна , който я е карал казва , че е супер .
    Като си влезне в обороти е много добре , но като всеки дизел в началото си е муднеж .
    По купето вън и вътре лично аз нямам забележки .
    Единственото което отново е кофти , че определено двигателят си тежи и предницата ми идва ниска и често опира бронята ... но то това всъщност не е проблем на колата,а на пътищата в Бг . При 159-цата всичко е много стегнато и стабилно и на вид и на усещане , а както се доказва до сега при мен и на практика .
    Колата стой отлично на пътя и при висока скорост не занася на никъде по завои и т.н. , но то това може би зависи и от конкретната кола . При мен е може би защото колата е на реални много малко километри за годините си и все още нищо не е започнало да и се амортизира . Карана е действително от възрастен мъж който към момента е на 70+ години и като цяло не е тормозен автомобил който е пред издишване .
    Мислех да слагам кожа , но май ще си пера салона и ще го карам така, защото кожен салон без подгрев за зимата е ад , а за лятото генерално си е мор без значение къде си спрял колата задника и гърбът ти залепват и си вечно мокър освен ако не сложиш някаква гадна постелка на която да седиш през лятото . Също така 159-ката е изключително маневрен автомобил имайки в предвид габаритите и . За мен и двата автомобила са много добри , но всеки си има свои + и - ! 159-ката ми в момента е и изключително икономична като разход на гориво което за мен си е голям + , защото аз не работа за да поддържам кола , а поддържам кола за да работа . А и тя конкретно тази кола всъщност беше закупена за кеф и возене на дупето от колкото за работа ( имам си работен катър безсмъртна фиеста ) . До тук нямам негативни емоции с моят дзвер ... само да остане малко време да си реша проблема с отварящият се капак по време на движение ( явно проблемът е механичен ) и ще сме 6 + . С 3 думи : взимаш онова което ти е на сърце без да те интересува кой какво казва . Съжалявам,че не изчаках за хубава 159-ка с 2,4 мотор , но има време . Нека сме живи и здрави на мен не ми пречи след някоя и друга година да я подменя с 2,4-ката . Те така или иначе се произвеждат мисля до към 2013-4 ако не и до сега и все ще се намери хубава като за мен
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #2208
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    "Съжалявам,че не изчаках за хубава 159-ка с 2,4 мотор , но има време."

    Аз си знаех, че и при мен ще се получи така, и за да избегна този момент си взех 2,4- хванах за ушите първата видяна
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #2209
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    A как би ги сравнил(а?) със 156-цата от подписа ти?
    Чисто като усещане и удоволствие при шофиране .
    Позитиви/негативи....

    Мерси.
    Quote Originally Posted by stu View Post
    "Съжалявам,че не изчаках за хубава 159-ка с 2,4 мотор , но има време."

    Аз си знаех, че и при мен ще се получи така, и за да избегна този момент си взех 2,4- хванах за ушите първата видяна
    Всъщност аз отдавна можех да хвана първата за ушите и да се наиграя
    Идеята беше да имам сигурна и добра кола без да инвестирам още поне толкова за колкото съм я закупила .
    Аз искам да карам , а не да ремонтирам .
    За това заложих на здравият разум . Да сме живи и здрави другия път ще е 2,4 . Не съжалявам като цяло . Колата си е добра и като гледам колегите как " реват " от разни болежки аз направо се чувствам благословена с моята си
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #2210
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Севлиево
    Posts
    10

    Default

    Моята е 2.4 автомат,с лек ремап- смачкам ли я-излита почти не се замисля.Кефа е голям.

  6. #2211
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Всъщност аз отдавна можех да хвана първата за ушите и да се наиграя
    Идеята беше да имам сигурна и добра кола без да инвестирам още поне толкова за колкото съм я закупила .
    Аз искам да карам , а не да ремонтирам .
    За това заложих на здравият разум . Да сме живи и здрави другия път ще е 2,4 . Не съжалявам като цяло . Колата си е добра и като гледам колегите как " реват " от разни болежки аз направо се чувствам благословена с моята си
    Е, засега не съм се наиграл.За над 8месеца почти не съм пипал нищо, но я платих над пазарната цена, и ако сега тръгна да я продавам ще се набутам няколко хиляди!Всеки гледа средната пазарна цена и не е готов да даде повече.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #2212
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    То ако купуваш кола с идеята да я продаваш с Алфа си на грешното място
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  8. #2213
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    То ако купуваш кола с идеята да я продаваш с Алфа си на грешното място
    Е така е, но нали във всеки един момент поради една или друга причина може да реша да я продам.Все пак всеки си прави и някъкви сметки.Не може да я купя нов внос за 10 и с всичките застраховки, консумативи и др. и др. да ми легне 12-13, а след осем месеца да я продам за 6-7 защото такава била средната пазарна цена.Просто няма как да стане ако не нещо супер спешно.Може би избързах, но не съжалявам, тъй като не се знаеше на каква може да попадна и с разни ремонти пак да ми легне толкова.Реално това беше първата обява която ми беше най близо и съответно ходих да гледам.Други 2.4 с такива екстри имаше на доста отдалечени места и не ми се обикаляше по България.Предполагам, че можеше да сваля още някой лев, но да сме живи и здрави.
    Last edited by stu; 05-06-2017 at 19:42.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #2214
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Е така е, но нали във всеки един момент поради една или друга причина може да реша да я продам.Все пак всеки си прави и някъкви сметки.Не може да я купя нов внос за 10 и с всичките застраховки, консумативи и др. и др. да ми легне 12-13, а след осем месеца да я продам за 6-7 защото такава била средната пазарна цена.Просто няма как да стане ако не нещо супер спешно.Може би избързах, но не съжалявам, тъй като не се знаеше на каква може да попадна и с разни ремонти пак да ми легне толкова.Реално това беше първата обява която ми беше най близо и съответно ходих да гледам.Други 2.4 с такива екстри имаше на доста отдалечени места и не ми се обикаляше по България.Предполагам, че можеше да сваля още някой лев, но да сме живи и здрави.

    Никога не съжалявай, щом си купувал със сърце !
    Все пак Алфа се купува така.
    Аз винаги казвам на колеги, които търсят - като я видиш, ще я познаеш, че е твоята.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #2215
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Никога не съжалявай, щом си купувал със сърце !
    Все пак Алфа се купува така.
    Аз винаги казвам на колеги, които търсят - като я видиш, ще я познаеш, че е твоята.
    Баш така е. Аз два месеца търсих 159 чица с 1.9 двигателя че пердаша само градско и нищо не немерих и сега познай какво карам. 2.4 210 HP q4 хахах . Еми не ми е икономична каквато беле идеята но като я видях три дни не можах да спя. Ходих с трима различни майтори да я гледам и всеки каза абе хубава е взимай. И така и направих. Сега всеки ден като спирам някаде си я гледам. Като слезна и седна откачам от кеф. А като я настъпя ....... Оргазъм. Хахах спирам да говоря че звуча като психопат. Просто ALFA.

  11. #2216
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Кво напраихте уа?
    159 не завивала и липсвало директност в управлението!
    Аз не съм карал кола с по-директно управление от 159! (преди да се кача на Giulia и Stelvio де...) А не е като да не съм карал 156 и не ми е правила някакво впечетление с управлението, за разлика от първото качване в 159..
    С какви гуми и джанти не ви е директна 159? Рейката е 2.2 оборота от край до край.. Реагира бързо, а вкараш ли я в завоя е много стабилна!
    Направо съм потресен какви неща чета и се чудя различни коли ли караме...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  12. #2217

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Кво напраихте уа?
    159 не завивала и липсвало директност в управлението!
    Аз не съм карал кола с по-директно управление от 159! (преди да се кача на Giulia и Stelvio де...) А не е като да не съм карал 156 и не ми е правила някакво впечетление с управлението, за разлика от първото качване в 159..
    С какви гуми и джанти не ви е директна 159? Рейката е 2.2 оборота от край до край.. Реагира бързо, а вкараш ли я в завоя е много стабилна!
    Направо съм потресен какви неща чета и се чудя различни коли ли караме...
    Никъде не съм казал,че не завива,напротив,казах,че е по-маневрена дори .....и , че спрямо 156,147,ГТ за мен ,лично,159ката я усещам "по-мека".
    Нямам тропания,течове или какъвто и да било проблем с рейката,гумите са със стандартни размери 225-50-17.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #2218
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    159-ката е изключително точна и стабилна в завой ( с гуми 17 и 18 цола). Може би има усещане за нестабилност при 16 -ки гуми, заради тежестта на купето, но с другите два размера е безпогрешна и доста устойчива.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #2219
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Най добре разликата се разбира след като си карал 159, да се качиш на 156-147.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  15. #2220

    Default

    Явно си приказваме на различни езици .

    Никой ,никъде не казва,че 159ката се клати,люшка или че не е прцизна в завоите.

    Хептем го изкарахте насила ,че едва ли не се оплакваме от поведението на автомобила.

    Не е лошо да се чете внимателно кой,какво казва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 148 of 308 FirstFirst ... 4898138146147148149150158198248 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •