Page 16 of 308 FirstFirst ... 614151617182666116 ... LastLast
Results 226 to 240 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #226
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post

    Колега ако може да споделиш как се справи със кората..?
    Наложи се да разпробивам с ръчна дрелка, а на някои места направо заварихме нови гайки към шасито - където е възможно. Малко тегава и пипкава работа, но за щастие имаше кой да ми се върже на акъла .
    Но пък за сметка на това съм удовлетворен от крайния резултат
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #227

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Наложи се да разпробивам с ръчна дрелка, а на някои места направо заварихме нови гайки към шасито - където е възможно. Малко тегава и пипкава работа, но за щастие имаше кой да ми се върже на акъла .
    Но пък за сметка на това съм удовлетворен от крайния резултат
    При мен пък болтовете просто са превъртели ,иначе всички са здрави,и сега смятам със CO да прикапем нит гайките към моста до колкото е възможно и след това да ги развия и ще сложа кората със по-големи шайби,но преди това ще смажа болтовете ако останат всичките здрави де..,довечера ще споделя и аз крайния резултат.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #228

    Default

    Операцията извършена по описания ред,всичко завърши успешно без да късам болтове,гресирах и притегнах ,като цяло съм доволен и реших проблема със тези гайки завинаги.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #229
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Операцията извършена по описания ред,всичко завърши успешно без да късам болтове,гресирах и притегнах ,като цяло съм доволен и реших проблема със тези гайки завинаги.
    Не си мисли че е завинаги,не е,мойта всеки път гресорам болтовете след смяна на масло,и всеки следващ път се отвиват едв едва
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #230
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Както обещах, ето и малко цени на консумативи от последното по-сериозно обслужване на колата от мен:
    ангренажен ремък - 97лв
    водна помпа - 98лв
    обтяжна ролка - 158лв,
    "паразитна" ролка - 56лв
    пистов ремък - 47лв
    гарнитура изпускателен колектор - 57лв
    горивен филтър - 76лв
    маслен филтър - 27лв
    филтър климатроник - 45лв
    въздушен филтър - 37лв
    масла - 144лв

    И това е без да се сменят ролките на аксианлия ремък, защото са в добро състояние.

    Дано поста да е от полза, особено на колегите, търсещи да закупят като нашата таратайка

    ---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:37 ----------

    Quote Originally Posted by Tsetso Milanov View Post
    А някой да е сменял долен (десен) носач някога, че ми е интересно каква е цифрата, която сте инвестирали - на мен ми предстои такава "операция" наесен?
    Колеги, никой ли не знае цената - да ме подготви психически
    Alfa 159 2.4 JTDm

  6. #231
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Долен десен носач на TRW 443лв,мога да уредя 10% надолу!

  7. #232
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tsetso Milanov View Post
    Както обещах, ето и малко цени на консумативи от последното по-сериозно обслужване на колата от мен:
    ангренажен ремък - 97лв
    водна помпа - 98лв
    обтяжна ролка - 158лв,
    "паразитна" ролка - 56лв
    пистов ремък - 47лв
    гарнитура изпускателен колектор - 57лв
    горивен филтър - 76лв
    маслен филтър - 27лв
    филтър климатроник - 45лв
    въздушен филтър - 37лв
    масла - 144лв

    И това е без да се сменят ролките на аксианлия ремък, защото са в добро състояние.

    Дано поста да е от полза, особено на колегите, търсещи да закупят като нашата таратайка

    ---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:37 ----------



    Колеги, никой ли не знае цената - да ме подготви психически
    Оригинала е към 600 лв.,Фиорела мисля е около 400


    П.С.Ма като гледам какви пари даваш за обслужване,няма да те уплаши един оригинален носач
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #233
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Долен десен носач на TRW 443лв,мога да уредя 10% надолу!
    Звучи не лошо, даже никак . Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Оригинала е към 600 лв.,Фиорела мисля е около 400
    П.С.Ма като гледам какви пари даваш за обслужване, няма да те уплаши един оригинален носач
    Да - и на мен ми обадиха подобна цена за оригинален (не попитах за марката ). Сега като каза че е тази цената съм по-спокоен. БТВ, не знам за София, но тук във Варна цените са такива в Алфа сервиза. Не че съм запален да ги давам, но като няма проверена и качествена друга услуга (а и до София, и до Солун си е бая път, особено с престоя) - не виждам алтернативата . Благодаря за Инфо-то все пак, поне е някаква сверка на цените.
    Alfa 159 2.4 JTDm

  9. #234
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tsetso Milanov View Post
    Звучи не лошо, даже никак . Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?



    Да - и на мен ми обадиха подобна цена за оригинален (не попитах за марката ). Сега като каза че е тази цената съм по-спокоен. БТВ, не знам за София, но тук във Варна цените са такива в Алфа сервиза. Не че съм запален да ги давам, но като няма проверена и качествена друга услуга (а и до София, и до Солун си е бая път, особено с престоя) - не виждам алтернативата . Благодаря за Инфо-то все пак, поне е някаква сверка на цените.
    Ако ще сменяш само един носач,обаждаш се предварително,идваш рано сутринта и до обяд може да си тръгнеш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #235
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Звучи не лошо, даже никак . Но понеже не съм много запознат, това ли е оригиналният, който ползват от Алфа?
    Не съм много на ТИ с Алфите,но TRW се използва за първоначално вграждане при доста марки Европейски автомобили,така че ако не е оригинален,е поне с качеството на оригиналния носач,да не кажа и по-високо.

  11. #236
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    днес влязох в голям филм......На 5 км. от Айтос колата изгуби мощност взе леко да претриса ,всички възможни проблеми на таблото засвяткаха,стрелката за горивото полудя(при почти пълен резервоар) и.........изгасна.Пълен шах.Изпуших най-нервната си цигара и запалих отново.....След 100 метра пак изгасна.....Прибрах я с пътна помощ до сервиза на Алфа Ромео във Варна и до понеделник(когато ще я прегледа Вихрен) ще се пръсна от нерви,яд и безсилие

  12. #237
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Wink

    Не се притеснявай,и на мен ми се е случвало.Проблема ти е в някоя дюза,и то вероятно даже в буксата,може да не прави хубав контакт.Поне при мен това излезна,купих си нова букса от моргата(става от всяко италианско JTD) и от тогава няма проблем.Дано проблема ти да е само в буксата,както при мен,а да не е заминала някоя дюза!

  13. #238
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Не се притеснявай,и на мен ми се е случвало.Проблема ти е в някоя дюза,и то вероятно даже в буксата,може да не прави хубав контакт.Поне при мен това излезна,купих си нова букса от моргата(става от всяко италианско JTD) и от тогава няма проблем.Дано проблема ти да е само в буксата,както при мен,а да не е заминала някоя дюза!
    От проблем с куплунга на дюзата,няма как да се побърка таблото,по скоро има проблем нещо със захранвания,маси,но нека изчкаме до понеделник вторник да видим,че ми стана интересно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #239
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    При мен се получи абсолютно същото и докато не махнах куплунга и с една игла приближих малко пластинките не се оправи! Когато я закачихме на тестера беше записала "4 цилиндър няма сигнал" после купих една букса от Фиат Пунто смених я и от тогава сам минал 12000км без проблем! Но е възможно и някоя дюза да е заминала при колегата. Иначе симптомите са абсолютно както ги описва колегата! Само където моята не гаснеше но е 2.4 и може би затова.

  15. #240
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Може да си затегнеш клемата/те на акумулатора
    Ако вярно излезе това ще постъпя на работа в Канал 2001 при врачките.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 16 of 308 FirstFirst ... 614151617182666116 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •