Page 177 of 308 FirstFirst ... 77127167175176177178179187227277 ... LastLast
Results 2,641 to 2,655 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2641

    Default

    Смениха ми само горни носачи защото казаха, че няма друго. Гумите зимните са ми 2017-та а летните са 2015-та. Зимните са 16-ки а летните 18-ки, ако има значение, но си тропа още от зимата! След като смених носачите определено е по добре, но уви не е това, което очаквах...А тампоните на макферсона не са ги гледали.

  2. #2642

    Default

    Погледни тук. 4 и 5 картинка.
    Благодаря.Погледнах, а преди това гледах в E-PER-a и мисля че дългият, тъй като малката(глава) е свързана с картера, а като погледнах още веднъж картинките се усетих, че двигателя ни е разположен напречно на колата, а не надлъжно.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #2643
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, не знам дали тук е мястото за този въпрос - на дисплея започна да мига пробега на колата. Карах така около 50 км, нищо в поведението на колата не се промени. При следващия старт всичко си беше ОК и не се е появявало пак. Четох коментари от CAN BUS ERROR до слабо напрежение в акумулатора при запалване. Някой има ли идея какво може да е и дали знак за проблем?

  4. #2644

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колеги, не знам дали тук е мястото за този въпрос - на дисплея започна да мига пробега на колата. Карах така около 50 км, нищо в поведението на колата не се промени. При следващия старт всичко си беше ОК и не се е появявало пак. Четох коментари от CAN BUS ERROR до слабо напрежение в акумулатора при запалване. Някой има ли идея какво може да е и дали знак за проблем?
    Мисля си, че това е от смяната на навигацията . Пусна ли прокси алайнмънт след смяната?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #2645

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колеги, не знам дали тук е мястото за този въпрос - на дисплея започна да мига пробега на колата. Карах така около 50 км, нищо в поведението на колата не се промени. При следващия старт всичко си беше ОК и не се е появявало пак. Четох коментари от CAN BUS ERROR до слабо напрежение в акумулатора при запалване. Някой има ли идея какво може да е и дали знак за проблем?
    Миналата седмица и при мен се случи за първи път...от тогава нищо. Споко,карай...ако има нещо все ще светне някоя друга лампа
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #2646

    Default

    Здравейте! Оказа се май, че потропва от тампоните на макферсоните! Проверката беше следната: Заклатихме силно колата и през това време бях хванал болта от горе иии усетих как се мести и то доста, което май не трябва да е така? Та това ме навежда на мисълта, чеее май са разбити и май от там тропа?! Има ли друг начин да ги проверя без да свалям амортисьорите?

  7. #2647

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Здравейте! Оказа се май, че потропва от тампоните на макферсоните! Проверката беше следната: Заклатихме силно колата и през това време бях хванал болта от горе иии усетих как се мести и то доста, което май не трябва да е така? Та това ме навежда на мисълта, чеее май са разбити и май от там тропа?! Има ли друг начин да ги проверя без да свалям амортисьорите?
    Бе то е нормално да се усеща движение в него...зависи вече колко е. Цялата тежест"лежи" на тях,трябва да са пълен леш за да тропат. Ако силно те съмняват май няма да се размине без демонтаж.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #2648
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Мисля си, че това е от смяната на навигацията . Пусна ли прокси алайнмънт след смяната?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Да, и аз се съмнявам в навигацията. Не, не съм пускал прокси алайнмънт. Срам, не срам, даже нямам идея какво е и как се прави
    Last edited by marin_mv; 20-04-2018 at 22:33.

  9. #2649

    Default

    Утре ще проверя накрайници, биалетки,схарнири и ако не е от тях следва да са тампоните, нз на какво да се надявам дано да е биалетка, но едва ли...

  10. #2650

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Да, и аз се съмнявам в навигацията. Не, не съм пускал прокси алайнмънт. Срам, не срам, даже нямам идея какво е и как се прави
    Че аз нищо не съм пипал и ми го направи тоя жабарски номер...нещо нормално е (в кръга на шегата).
    Колкото до проксито,ще ти трябва МЕС и кабел,не е нищо особено.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #2651

    Default

    Здравейте колеги! Искам да попитам нещо! Може би не е правилната тема, но не намерих подходяща а нз дали има смисъл да отварям нова... Та преди малко дадох на един колега да направи едно кръгче с колата 159 JTDm 150кс та той се качи и в рамките на 50 метра и подаде по рязко газ без да е работила преди това, но не и вдигна повече от 3000 оборота и светна " Have engine check" някой има ли идея, какво може да е предизвикало светването на лампичката?

  12. #2652

    Default

    Все някаква грешка е изписала.

    Може да е от това, че двигателят не е загрял, а е "развъртяна".

    Може да има необходимост от смяна на масло или от недостатъчно качествено масло.

    ========================

    Продължава ли да свети и да изписва "Have engine check"? и ако свети оранжево или червено е?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #2653

    Default

    Маслото ми е на 8500км на Бардал, чека свети жълто, нo съм със светещ резервоар, че вчера си казах " сутринта ще сипя" , но се успах за работа и си казах " ще стигне до офиса" не знам дали това не е изиграло някаква роля, но не вярвам. загасих я и пак я запалих и продължаваше да свети. Сега ще ида до бензиностанцията за да и сипя нафта, та ще покарам 2,3 км дано изчезне...за пръв път ми светва каквото и да било по таблото :/

  14. #2654

    Default

    Ами не зная, но аз когато я закупих предишния собственик държеше резервоара почти пълен - два пъти я гледах и двата пъти беше почти пълен първият път на една чертичка от напълно пълен, вторият път на две чертички.

    И аз се стремя винаги да ми е над половината резервоар пълен, а зимата да има 1-2 чертички до пълен резервоар.

    На един познат колата(дизел) започна да му "клати" оборотите и той "обвини" Еко-то.Ама когато го попитах дали държи резервора пълен или поне над половината, той като се сети ми каза, че му е все малко "над колонката" ...

    Така горивната система засмуква боклуци от дъното на резервоара и ако филтъра успее да ги "хване" успее, ако не "заминават" в дюзи и двигател.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #2655

    Default

    Аз това се зачудих, дали в следствие на това, че сетя и и се подаде повечко газ е възможно да е всмукнала боклучета от резервоара, но пък не ми се вярва...сега ще отида да я напълня и ще видим, като покарам 2,3 км. А иначе аз сипвам до горе и карам почти до последно след което пак до горе, но снощи от мързел не слезнах

Page 177 of 308 FirstFirst ... 77127167175176177178179187227277 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •