Page 181 of 308 FirstFirst ... 81131171179180181182183191231281 ... LastLast
Results 2,701 to 2,715 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #2701

    Default

    Колеги, може ли някой да ми каже след, като съм развил всички болтчета и гайки на металната кора на шофьорската врата, какво подяволите още я държи??? Опитах се да стигна до механизма за стъклото, но не успях да я махна тази кора... Миналата година успях, но не си спомням какво беше.... 😁

  2. #2702
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Металната кора?

    Под дъното на кутийката в конзолата с бутоните има 2 винтчета. Разви ли ги?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #2703

    Default

    Пробва ли да отлепиш просто? Моята беше залепена с нещо като силикон по краищата

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  4. #2704

    Default

    Ами, между тапицираната кора и самата врата има една метална, която е залепена със силикон и хваната с болтове. На нея са хванати моторчето за сваляне на стъклата и самия механизъм. Миналата година си смених механизма, но нещо не сваляше ок стъклото и сега реших да видя дали има някакъв реглаж или нещо такова. Свалих кората и стигнах до ламаринената, развих и всички болтове, развих дори и моторчето, отлепих силикона внимателно, но нещо все още я държеше и съм забравил какво е и не успях да я сваля�� но за сметка на това, когато я сглабях скъсах единия болт на скапания китайски механизъм и сега ми трака, та в събота ще я свалям пак за да сложа нов механизъм иии ми трябва съвет, какво аджаба я държи, че ще се нервирам и ще я изкорубя��

    ---------- Post added at 11:16 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

    Развих ги, нещо по средата изглежда я държеше, но ме хвана страх да напъвам��

  5. #2705

    Default

    Имаше нещо нитовано.

    Но ел.двигателя на прозореца/стъклото освободи ли го от болтовете?



    Мотора е захванат за металната планка от вътре на вратата, а самият той държи(на него е "окачен" държача на прозореца/стъклото и целият механизъм за повдигане на стъклото.Тоест ти напъваш да свалиш вътрешната метална планка, ама прозореца е захванат за водачите, а те за ел.мотора на стъклото.

    Трябва да освободиш или прозореца и да извадиш държача от дупката на прозореца, дори мисля са две, но без да съм сигурен.Под "дупка" имам предвид това което е показано на клипа долу между 1.11 и 1.15 минута и секунди: https://www.youtube.com/watch?v=trmQge-yXWc и слагането на 4.56 -4.59 минута.

    На Алфата е доста по-трудно и това става преди да свалиш вътрешната планка през едни мисля две дупки закрити с гумени тампони, които се вадят с леко дърпане и откриват "изглед" към тази дупка в прозореца, но само когато прозорецът е "докаран" на нивото на дупката...

    Ако напъваш можеш да строшиш стъклото.




    Когато механизма(пластамсовия държач) е строшен, на практика той не държи прозореца и панела се сваля по-безболезнено, но когато е здрав държача държи прозореца и ако много дърпаш и сецаш може да потрошиш и прозореца.

    Там има и едни пластамасови държачи за жилото на врата което дърпа механизма който я отваря - и те държат жилото плътно за планката и те също пречат.Ако си по-упорит може да свалиш прозореца без да режеш нитовете които ги държат, ако не си - мисля бяха 3 нита, режеш и след това слагаш болт+гайка или нитоваш наново.Тези държачи дори имат смазка във вид на бяла грес да смазва жилото което минава през тях ...


    И ако това е на задна врата когато ги сложиш и пробваш гледай да е не "забранено" свалянето на прозорците от шофьорската врата, че при мен беше така и "майстора" за малко да се шашардиса, ама аз се сетих та включих задните прозорци
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #2706

    Default

    Здравейте, не можах да открия колко фреон събира системата на 159 2.4 ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #2707

    Default

    Благодаря колега за изчерпателния отговор! В събота ще си играя

  8. #2708
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Фреона е 460гр
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  9. #2709

    Default

    Колеги , някой да има идея откъде мога да намеря това нещо без да ми излезе 30 лв парчето ? :д

    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F322647608290

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  10. #2710
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Колеги , някой да има идея откъде мога да намеря това нещо без да ми излезе 30 лв парчето ? :д

    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F322647608290

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Аз не намерих, днес точно ми пристигнаха и на мен два броя от ebay. При смяна на жилата на ръчната майстора ги направи на сол предишните
    156 1.8
    159 1.8 tbi SW
    156 Crosswagon Q4

  11. #2711

    Default

    Quote Originally Posted by Bimisagri View Post
    Аз не намерих, днес точно ми пристигнаха и на мен два броя от ebay. При смяна на жилата на ръчната майстора ги направи на сол предишните
    Болка голяма.. за две пластмаси , циганията ми не ми дава :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  12. #2712
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    В Александър Ауто има налични. Или поне имаше преди година на доста нормална цена
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  13. #2713

    Default

    Колеги, как да настроя дясното огледало като превключа на R (задна скорост) да се сваля надолу. Бях преместил чопчето за настройване на дясното огледало и като премина на R, слизаше надолу, и след това се вдигаше като дам на D и потегля. Обаче сега не иска да го прави. Как мога да го оправя да се сваля наново ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #2714
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Колеги, как да настроя дясното огледало като превключа на R (задна скорост) да се сваля надолу. Бях преместил чопчето за настройване на дясното огледало и като премина на R, слизаше надолу, и след това се вдигаше като дам на D и потегля. Обаче сега не иска да го прави. Как мога да го оправя да се сваля наново ?
    Колега, нямам тази екстра и споделям опит от други марки коли. До колкото знам тази функция на огледалата е обвързана с електронното управление на седалките, предполагам си с такива. Би трябвало като нагласиш огледалата и шофьорската седалка и запаметиш позицията нещата да се оправят. При вече нагласени огледала и седалка за шофиране, колата сама определя ъгала под който да наведе дясното огледало по позицията на седалката. Предполагам при Алфа е същия принцип.
    Last edited by marin_mv; 24-05-2018 at 13:42.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #2715

    Question

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Колега, нямам тази екстра и споделям опит от други марки коли. До колкото знам тази функция на огледалата е обвързана с електронното управление на седалките, предполагам си с такива. Би трябвало като нагласиш огледалата и шофьорската седалка и запаметиш позицията нещата да се оправят. При вече нагласени огледала и седалка за шофиране, колата сама определя ъгала под който да наведе дясното огледало по позицията на седалката. Предполагам при Алфа е същия принцип.
    Оправих се Включих на задна, настроих си огледалото и после пак на паркинг. Минах на директна и направих 1 метър с колата и после пак на паркинг.Включих задната и огледалото само си падна.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 181 of 308 FirstFirst ... 81131171179180181182183191231281 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •