Page 28 of 308 FirstFirst ... 1826272829303878128 ... LastLast
Results 406 to 420 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #406
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    На 2.4 даже по често и по принцип и по рано.Тва дето го казваш са малко измислици,или са ги излъгали приятелите ти,на италианските мотори,клапите немогат да паднат в колектора,защото осите им първо са захванати извън колектора,второ-отвора е конус,трябва да се счупи оста та да се превърти и да изпадне.

    П.С.Зависи кой 2.4 е,210 коньовия е с новия колектор,който е направен доста по-добре.Ремонта се състои в сваляне на колектора,премахване на всичко,слагане на хубави тапи на дупките и газзззззззззззззз
    На едната кола лично видях с очите си свалената глава и счупени отгоре кубилици или както се казват Италиянците им викат везнички.А за другата само чух че е имала подобен проблем,ама питам понеже сега се возя с тази 2.4 200 коня и ми мина идеята да не се окоти,и понеже е стягам за издаване на краен клиент ,а неможе да ги изхвърля тези клапи понеже няма да мога да я продам трябва ли да се сменяват ,като консуматив ,понеже знам че на други марки коли на около 100 000 километра трее се сменя колектора.Ако ида да питам в Алфа задължително ще кажат че са за сменяване та да докачат пари,и затова питам вас.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #407
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колеги никой ли незнае дали трее се сменяват тези клапи .
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #408
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги никой ли незнае дали трее се сменяват тези клапи .
    Te не се сменяват клапите бате,а или целия колектор или се махат самите клапи А дали трябва да се сменя/ремонтира си требе диагностика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #409
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Te не се сменяват клапите бате,а или целия колектор или се махат самите клапи А дали трябва да се сменя/ремонтира си требе диагностика
    Мерси колега диагностиката не казва нищо според нея клапите са о.к ,аз имах предвид да не е колектора да има определен пробег километри и здрав или не да се сменява задължително.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #410
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Мерси колега диагностиката не казва нищо според нея клапите са о.к ,аз имах предвид да не е колектора да има определен пробег километри и здрав или не да се сменява задължително.
    Не прави се когато започне да се разпада рейката отгоре и спре да движи клапите,колата почва да губи мощнст,абе има си симптоми
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #411
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не прави се когато започне да се разпада рейката отгоре и спре да движи клапите,колата почва да губи мощнст,абе има си симптоми
    Благодаря колега за отговора значи за момента няма от какво да се притеснявам.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #412
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Искам да попитам, къде се намира датчика за външната температура, която се изписва на дисплея и влияят ли показанията на същия този датчик в/у работата на двигателя?
    Все си мисля, че не би трябвало да влияе, но питането ми е породено от факта, че тази сутрин датчика отчиташе минус 7 градуса околна температура и в същото време средния разход - около 14л/100км, при условие, че по същия маршрут, при подобни климатични условия (като днешните) е показвал м/у 9.6-10.3 л/100км.

    Очаквам вашите предположения и съвети.

    *става въпрос за 159 1,9 JTDm 16кл
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #413
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Имам и още едно питане.
    Поръчах си комплект филтри за 159-кта, за да ги сменя, при смяната на маслото.
    Проблема е обаче, че не знам някои от филтрите за къде са.
    Въздушният филтър (оранжевия на снимката) е ясен, филтъра за купето е ясен, горивния филтър (металния корпус в горния ляв ъгъл на снимката) също ми е ясен и масления филтър - този който е в синята пластмасова кутийка.
    Остава въпроса - филтрите с черната и жълтата пластмаса за къде са?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0194.jpg  
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #414
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Нещо са се объркали като са ти давали филтрите.
    Единия малък, който е хартиен е маслен филтър, не знам дали обаче е за 159.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #415
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Имам и още едно питане.
    Поръчах си комплект филтри за 159-кта, за да ги сменя, при смяната на маслото.
    Проблема е обаче, че не знам някои от филтрите за къде са.
    Въздушният филтър (оранжевия на снимката) е ясен, филтъра за купето е ясен, горивния филтър (металния корпус в горния ляв ъгъл на снимката) също ми е ясен и масления филтър - този който е в синята пластмасова кутийка.
    Остава въпроса - филтрите с черната и жълтата пластмаса за къде са?
    Тези филтри са маслени,дали са ти два,защото за 159 1.9 са два модела този другия маслен,може да го подариш на някой,не е за твойта кола

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Искам да попитам, къде се намира датчика за външната температура, която се изписва на дисплея и влияят ли показанията на същия този датчик в/у работата на двигателя?
    Все си мисля, че не би трябвало да влияе, но питането ми е породено от факта, че тази сутрин датчика отчиташе минус 7 градуса околна температура и в същото време средния разход - около 14л/100км, при условие, че по същия маршрут, при подобни климатични условия (като днешните) е показвал м/у 9.6-10.3 л/100км.

    Очаквам вашите предположения и съвети.

    *става въпрос за 159 1,9 JTDm 16кл
    Абе по принцип няма логика,ЕКУ-то да гледа външната температура от лявото огледало/там се намира датчика/,ма да ти кажа не си първия който пита,даже има хора които твърдят че колата зимата подгрявала по малко,когато показва по висока външна температура,и съответно повече като показва по-ниска Ся ще го погледна в Е-лърна да видим той какво казва
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #416
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Между другото, този масления филтър с черната основа ми прилича на същия с който е добло 1.3 мултиджета.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #417
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Между другото, този масления филтър с черната основа ми прилича на същия с който е добло 1.3 мултиджета.
    Е, аз комплекта филтри го поръчах заедно с един к-т и за FIAT Doblo Multijet 1.3, но за него всичко си дойде по бройка...

    ---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post

    Абе по принцип няма логика,ЕКУ-то да гледа външната температура от лявото огледало/там се намира датчика/,ма да ти кажа не си първия който пита,даже има хора които твърдят че колата зимата подгрявала по малко,когато показва по висока външна температура,и съответно повече като показва по-ниска Ся ще го погледна в Е-лърна да видим той какво казва
    ...е, а дано ти откриеш някакъв смислен отговор, че явно за "италианките" да мислиш логически и правилно са две различни неща
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #418
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    От събота съм с друг проблем по автомобила.
    Давам хронологичния ред на събитията.
    Събота сутринта станах с идеята да закарам 159-ката на диагностика, защото се беше появило някакво странно придърпване при плавно ускорявне в зоната на 1500 об/мин. Пристигнах в сервиза, загасих колата и я заключих с дистанционното - заедно с това се включва и алармата. Когато дойде ред да я придвижа напред за да я закачим на диагностиката - цъкам с дистанционното да я отключа - никакъв ефект. Реших, че е изтощената батерията на дистанционното. Сменихме я - пак без резултат. Отключих колата с ключа, колата се разпищя, въпреки всичко сложих електронния ключ в леглото му, но изписа грешка че не разпознава ключа.
    Решихме, че е от алармата - оказа се, че е слагана от официалния дилър (Gemini) - и затова я изключихме - пак без резултат.
    Тогава открихме, че при гасене на автомобила със старт/стоп бутона изгаря бушона на имобилайзера. Това се случва само при гасенето на работещ двигател, но не и при включване и изключване на контакт.
    Имате ли някакви идеи?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #419

    Default

    може би при придърпването се получава ситуация сходна с гаснене на мотора в движение, от там да е изгорял имобилайзера

    а относно придърпването, вече не знам дистанционно как може да предположим, но сигурно е свързано с покачения разход и грешната температура

    да не би нещо някой от компютрите да заминават, па ба ли го ?!

  15. #420
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    От събота съм с друг проблем по автомобила.
    Давам хронологичния ред на събитията.
    Събота сутринта станах с идеята да закарам 159-ката на диагностика, защото се беше появило някакво странно придърпване при плавно ускорявне в зоната на 1500 об/мин. Пристигнах в сервиза, загасих колата и я заключих с дистанционното - заедно с това се включва и алармата. Когато дойде ред да я придвижа напред за да я закачим на диагностиката - цъкам с дистанционното да я отключа - никакъв ефект. Реших, че е изтощената батерията на дистанционното. Сменихме я - пак без резултат. Отключих колата с ключа, колата се разпищя, въпреки всичко сложих електронния ключ в леглото му, но изписа грешка че не разпознава ключа.
    Решихме, че е от алармата - оказа се, че е слагана от официалния дилър (Gemini) - и затова я изключихме - пак без резултат.
    Тогава открихме, че при гасене на автомобила със старт/стоп бутона изгаря бушона на имобилайзера. Това се случва само при гасенето на работещ двигател, но не и при включване и изключване на контакт.
    Имате ли някакви идеи?
    Погледнете мотора за заключване на волана,напоследък има случаи на блокирал мотор,връща 12 в в бодито и затова може да гори бушона.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 28 of 308 FirstFirst ... 1826272829303878128 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •