Page 31 of 308 FirstFirst ... 2129303132334181131 ... LastLast
Results 451 to 465 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #451
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тц не е точно така може да си зареди системата датчика се сменя без да се изпуска фреон

    ---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:36 ----------



    А може и да е вдигнала прекомерно налягане и тогава да го е записала, съответно и от това да думне маркуча
    Teзи неща ги коментирахме вече,ма кой да чете,няма смисъл.Ясно ми е ,че датчика може да се смени на място без да се точи,той знае какво да прави..........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #452
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Рапортувам, относно развитието на казуса.
    В събота заредихме системата.
    На момчето, което зарежда системата обаче му направи впечатление, че предписаното количество фреон не беше още достигнато, а в същото време в работен режим налягането на системата надхвърляше 20 бара. Дори при форсиране на двигателя до към 2000 об/мин, налягането скачаше до 22 бара.
    При това положение ме накара да си измия на водоструйка радиатора на климатика.
    Резултата - работното налягане падна м/у 10 -15 бара. Последва дозареждане на системата и за сега всичко си работи нормално.

    Извода:
    - явно първия път системата е заредена с предписаното количество фреон и следствие на прекомерно замърсения радиатор и недоброто охлаждане, системата е пренадула и маркуча се е сцепил, преди да се разтовари системата от предпазния клапан.

    Рапорт даден!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #453
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Рапортувам, относно развитието на казуса.
    В събота заредихме системата.
    На момчето, което зарежда системата обаче му направи впечатление, че предписаното количество фреон не беше още достигнато, а в същото време в работен режим налягането на системата надхвърляше 20 бара. Дори при форсиране на двигателя до към 2000 об/мин, налягането скачаше до 22 бара.
    При това положение ме накара да си измия на водоструйка радиатора на климатика.
    Резултата - работното налягане падна м/у 10 -15 бара. Последва дозареждане на системата и за сега всичко си работи нормално.

    Извода:
    - явно първия път системата е заредена с предписаното количество фреон и следствие на прекомерно замърсения радиатор и недоброто охлаждане, системата е пренадула и маркуча се е сцепил, преди да се разтовари системата от предпазния клапан.

    Рапорт даден!
    Браво,всичко е добре,когато свършва добре,виж за радиатора никой не беше сетил......
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #454
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Браво,всичко е добре,когато свършва добре,виж за радиатора никой не беше сетил......
    Мъри, явно там де е ходил първия път, са били не толкоз майстори. Аз където ходя, когато евентуално ходя, преди да пуснат теста ми мият радиаторите, Това е основно правило! И явно май ТРВ-то му тръгва
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #455
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    Така........във вторник през нощта някой е направил някои поразии по колата...........
    1.опитал се е да отвори вратата(предна дясна)и е изкъртил дръжката(сега стои във вдигнато положение и не работи)
    2.счупил ми е халогена(десния)?????(може би от яд)
    3.мислех че е счупил и двата,но се оказа че другият е бил пукнат преди това(просто не съм забелязал),застрахователя по показа снимка......интересно защо не ми казаха като са го снимали.Сигурно не им е работа,ама все пак.......
    Освен това десен заден прозорец не се отваря(машинката работи,явно-скъсано жило)и май няма да се справя сам с това жило.Някакви съвети как се стига до него и как се сменя?
    П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........
    Last edited by gadimir; 16-06-2012 at 11:07.

  6. #456
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    Така........във вторник през нощта някой е направил някои поразии по колата...........
    1.опитал се е да отвори вратата(предна дясна)и е изкъртил дръжката(сега стои във вдигнато положение и не работи)
    2.счупил ми е халогена(десния)?????(може би от яд)
    3.мислех че е счупил и двата,но се оказа че другият е бил пукнат преди това(просто не съм забелязал),застрахователя по показа снимка......интересно защо не ми казаха като са го снимали.Сигурно не им е работа,ама все пак.......
    Освен това десен заден прозорец не се отваря(машинката работи,явно-скъсано жило)и май няма да се справя сам с това жило.Някакви съвети как се стига до него и как се сменя?
    П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........
    Бате това 100 % са някои от така наречените собственици,демек си спрял на мястото на някой/той сам си е определил че е негово/.Иначе в Сф има магазин,в който продават резервни части за механизми за ел.стъкла за 90 % от марките и моделите автомобили,ако е само жило може да се направи,но едва ли ще се справиш сам.Иначе се стига по обичайната процедура,сваляш кората внимателно,после се оглеждаш хубаво и ще разбереш как да го разглобиш/сега немога да си спомня как беше,трябва да го видя пред очите си/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #457
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    Така........във вторник през нощта някой е направил някои поразии по колата...........
    1.опитал се е да отвори вратата(предна дясна)и е изкъртил дръжката(сега стои във вдигнато положение и не работи)
    2.счупил ми е халогена(десния)?????(може би от яд)
    3.мислех че е счупил и двата,но се оказа че другият е бил пукнат преди това(просто не съм забелязал),застрахователя по показа снимка......интересно защо не ми казаха като са го снимали.Сигурно не им е работа,ама все пак.......
    Освен това десен заден прозорец не се отваря(машинката работи,явно-скъсано жило)и май няма да се справя сам с това жило.Някакви съвети как се стига до него и как се сменя?
    П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........
    Махни колата от това място и започни да наблюдаваш кой най-често паркира там нощем. Така ще хванеш мизерника
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #458
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    инцидентно бях паркирал там за през нощта.......просто се запихме с мачовете и се прибрах с такси......така или иначе няма да паркирам вече там........относно жилото като намеря време ще се занимавам......
    Сега сменям масла и филтри,обаче пробката се оказа като залепена(може и да е)............ на майсторите им побеля косата.......

  9. #459
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    инцидентно бях паркирал там за през нощта.......просто се запихме с мачовете и се прибрах с такси......така или иначе няма да паркирам вече там........относно жилото като намеря време ще се занимавам......
    Сега сменям масла и филтри,обаче пробката се оказа като залепена(може и да е)............ на майсторите им побеля косата.......
    Чакай сега то досега не си сменял масло ли кво,та незнаеш за състоянието на пробката,или мислиш че последните са се насрали
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #460
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    второто.......след люта битка операцията приключи успешно......

  11. #461

    Default

    Ако е от Италия има райони където не се сменя масло само доливане Прецакали сте колата сега
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  12. #462
    Запален алфист gadimir's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Age
    50
    Posts
    148

    Default

    счупен водач на стъклоповдигащият механизъм(една пласмасова джуджавка)..дали някъде се предлага само тази част без целия механизъм?

  13. #463
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    счупен водач на стъклоповдигащият механизъм(една пласмасова джуджавка)..дали някъде се предлага само тази част без целия механизъм?
    В София има магазини,които продават резервни части за стъклоповдигащи механизми,но във Варна незнам............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #464
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    В София има магазини,които продават резервни части за стъклоповдигащи механизми,но във Варна незнам............
    Кажи къде да отида, че и на мен ми трябва за задна лява

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  15. #465

    Default

    Моят го лепих,явно проблема със тази пластмаса на стъклоповдигача е при всички.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 31 of 308 FirstFirst ... 2129303132334181131 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •