Page 47 of 308 FirstFirst ... 3745464748495797147 ... LastLast
Results 691 to 705 of 4617

Thread: Подробности около разни ремонти на 159

  1. #691
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Както знаете свалях кутия да сменям съединител, покрай това и разни други работи та ето малко снимки със цени(на дребно)
    Съединител - 429 лв, Накладки - 109 лв, Глоба за превишена скорост от 26 км - 100 лв, Колата на снимката е толкова красива, че може направо да си я закачиш като картина - Безценно...
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  2. #692
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Съединител - 429 лв, Накладки - 109 лв, Глоба за превишена скорост от 26 км - 100 лв, Колата на снимката е толкова красива, че може направо да си я закачиш като картина - Безценно...
    Мерси приятелю и ти имаш принос за някои детайли, дето няма да го забравя Първи впечатления - с новото масло скоростите влизат една идея по-лесно, а съединителят зацепва по-плавно. Педала на спирачката леко се втвърди сигурно заради това, че смених и спирачната течност Покрай цялата дандания си боядисах и дисковете с черен мат там където оригинално са боядисани с някаква сива лющеща се боя. Не знам дали сте забелязали, много е грозно - вече няма да ми боде очите

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #693
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Айде честито
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #694
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Мерси приятелю и ти имаш принос за някои детайли, дето няма да го забравя Първи впечатления - с новото масло скоростите влизат една идея по-лесно, а съединителят зацепва по-плавно. Педала на спирачката леко се втвърди сигурно заради това, че смених и спирачната течност Покрай цялата дандания си боядисах и дисковете с черен мат там където оригинално са боядисани с някаква сива лющеща се боя. Не знам дали сте забелязали, много е грозно - вече няма да ми боде очите
    А бе и маслото за скоростите много не си го улучил, но е важно, че колата е на крака.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #695

    Default

    Лагера помпа в комплект със съединителя ли е?Или не си го сменял?Ако цената е с помпата ми се вижда доста добра.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #696
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Лагера помпа в комплект със съединителя ли е?Или не си го сменял?Ако цената е с помпата ми се вижда доста добра.
    Няма как цената да е с помпата Мишо,та само тя струва толкова
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #697
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Лагера помпа в комплект със съединителя ли е?Или не си го сменял?Ако цената е с помпата ми се вижда доста добра.
    Цъ, лагер-помпата ще се сменя на другата смяна на съединител - в най-добрия случай, доста скъпа е за да хвърлиш нещо работещо в кофата
    Quote Originally Posted by BO View Post
    А бе и маслото за скоростите много не си го улучил, но е важно, че колата е на крака.
    Маслото е точно каквото го дават по аутодата, пък ако си мислиш, че зъбите в кутията на Алфа са някакви бутикови или, че само Тутела могат да им забъркат масла на тия култови машини си в голяма грешка. Маслото е върха на сладоледа. При мен идват доста Алфи, които са виждали Тутели и Селении само из форума на снимка
    пп Да не говорим, че пише Alfa Romeo на тубата хаха абе много ме кефите
    Last edited by code; 17-01-2013 at 10:40.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #698

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Няма как цената да е с помпата Мишо,та само тя струва толкова
    Знам че е така ма на ли сме в страната на неограничените възможности. Знам че помпата колкото и здрава да изглежда при смяна на съединител се сменя защото е въпрос на време да протече с новия съединител.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  9. #699
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Знам че е така ма на ли сме в страната на неограничените възможности. Знам че помпата колкото и здрава да изглежда при смяна на съединител се сменя защото е въпрос на време да протече с новия съединител.
    Така е колега, всеки си преценя, то и маховика е хубаво да си смениш, горе долу на твоята кола 3000лв ще заформиш с целия ремонт. Няма лошо - имаш даваш, аз съм си направил съединителя за 10 пъти по-малко пари, понеже не съм с "неограничени възможности" пък като протече ще си запретна ръкавчетата и ще си я оправя, какво да се правиАко трябва да ходя по сервизите сигурно щях да си сменя и помпата, но при мен е по-различно и така съм преценил. "Въпрос на време" е много разтегливо понятие миналата година на Мондеото си му смених 14г лагер-помпа, питай ме защо - и аз не знам, просто ми се видя сравнително евтина.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #700

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Няма как цената да е с помпата Мишо,та само тя струва толкова
    Quote Originally Posted by code View Post
    Така е колега, всеки си преценя, то и маховика е хубаво да си смениш, горе долу на твоята кола 3000лв ще заформиш с целия ремонт. Няма лошо - имаш даваш, аз съм си направил съединителя за 10 пъти по-малко пари, понеже не съм с "неограничени възможности" пък като протече ще си запретна ръкавчетата и ще си я оправя, какво да се правиАко трябва да ходя по сервизите сигурно щях да си сменя и помпата, но при мен е по-различно и така съм преценил. "Въпрос на време" е много разтегливо понятие миналата година на Мондеото си му смених 14г лагер-помпа, питай ме защо - и аз не знам, просто ми се видя сравнително евтина.
    Маховика не е задължително.Не ме разбирай неправилно.Аз си патих на едно Фордче така изкара около 6000-7000 км със старата помпа.Просто ако си го правиш сам ти излиза сметката но както аз ползвам сервиз ми излиза по скъпо.Такъв тип помпи са си скъпички независимо за каква кола е от 200 лв нагоре.Една смяна със сваляне на скорости и тя е от 120-130 лв нагоре и като смениш някой друг семеринг или маншон малко масълце и пак отиваш на над 200 лв.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  11. #701
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз също не я смених,поради простата причина,че колата беше на 88 000 км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #702
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Маслото е точно каквото го дават по аутодата, пък ако си мислиш, че зъбите в кутията на Алфа са някакви бутикови или, че само Тутела могат да им забъркат масла на тия култови машини си в голяма грешка. Маслото е върха на сладоледа. При мен идват доста Алфи, които са виждали Тутели и Селении само из форума на снимка
    пп Да не говорим, че пише Alfa Romeo на тубата хаха абе много ме кефите
    Абсолютно. Fuchs няма грешка! Не само,че не са бутикови зъбите, тая GM-ска кутия е чудо на чудесата...
    На 2.4-ките бяха променили спецификациите,даже. Слагаш по-малко количество масло и заработва по-добре F40 кутията.
    Само тоя Havoline,аз бих го сменил, пак с нещо от рода на Fuchs,принципно...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  13. #703
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Да ти кажа ако правеха 75W85 и в скоростната кутия щях да сложа Техасо, за съжаление е сравнително рядък продукт. Във Вентура гараж могат да кажат как е Техасо-то - става ли, не става ли Този рейсър долу е бат ви Нено
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-01-17 13.26.45.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #704

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Да ти кажа ако правеха 75W85 и в скоростната кутия щях да сложа Техасо, за съжаление е сравнително рядък продукт. Във Вентура гараж могат да кажат как е Техасо-то - става ли, не става ли Този рейсър долу е бат ви Нено
    На тоя Норд, и от варела горело да му сипеш се тая

    А сега сериозно, Фукса за мен е едно от водещите масла, по-добро от италианските бози.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #705
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Маслото е точно каквото го дават по аутодата, пък ако си мислиш, че зъбите в кутията на Алфа са някакви бутикови или, че само Тутела могат да им забъркат масла на тия култови машини си в голяма грешка. Маслото е върха на сладоледа. При мен идват доста Алфи, които са виждали Тутели и Селении само из форума на снимка
    пп Да не говорим, че пише Alfa Romeo на тубата хаха абе много ме кефите
    Не ме интересува какво пише в Аутодатата, а какво трябва да е. Зъбите може и да не са бутикови, ама синхронизаторите може и бутикови да дойдат.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 47 of 308 FirstFirst ... 3745464748495797147 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •